⭐ -10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: SKAITOM

0

Pirkėjų atsiliepimai

Sidharta

Kaina: 5,59 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-06-02


2022-08-31 5.59 InStock
Į krepšelį

Knygos "Sidharta" aprašymas

"Sidhartha" – vienas žymiausių vokiečių rašytojo, Nobelio premijos laureato Hermann Hesse kūrinių. H. Hessse nepaprasto likimo menininkas, o Sidharthos istorija – tam tikra prasme jo gyvenimo kelio apmąstymas.

Hermann Hesse kūryba persmelkta Indijos filosofijos, bet „Sidhartha“ ypatingai. Nors tikrasis Sidhartha Gautama Šakjamunis, gimęs Šiaurės Indijoje, yra pirmasis Budha, prašvitęs ir pasiekęs Nirvaną, surinkęs gausų būrį pasekėjų ir mokęs žmoniją, kaip išsivaduoti nuo gyvenimo kančių, šioje knygoje autorius Sidharthos vardu vadina brahmano sūnų, kurį patraukia elgetaujančių vienuolių, atklydusių į miestą, romus žvilgsnis, sklindantis savęs atsižadėjimo aromatas, gyvenimo kančios sunaikinimas. Jis nutaria palikti tėvo namus ir keliauti drauge su jais, su samanais. O jo vaikystės draugas Govinda, matydamas išmintingą ir gražų savo draugą, jo nepalieka, ir keliauja su juo.

Asketiškas gyvenimas pas samanus Sidharthai padėjo suvokti, kad visą kelią jis turi praeiti pats, tik taip atras savo tiesą ir išsivaduos iš kančios. To neišmokys joks išminčius, kad ir kokia palaima ir ramybe alsuotų šviesus taikus mokytojo žvilgsnis. Neįmanoma žodžiais perteikti jausmo, kurį patirti gali ne kiekvienas. Dėl to, išgirdęs apie šventąjį atsiskyrėlį, prašvitusįjį vienuolį Gotama, jis palieka samanus ir leidžiasi į kelionę, norėdamas pamatyti jį. Ne išgirsti jo mokslo, o tik pamatyti, kaip atrodo prašvitęs žmogus. Suradęs šį atsiskyrėlį, Sidhartha atsisveikina su savo draugu Govinda, palikdamas jį tarp kitų vienuolių, besiklausančių išminčiaus mokslo, o pats patraukia toliau. Tačiau ramybe alsuojantis senojo vienuolio žvilgsnis nepalieka visą jo gyvenimą, jis pamilsta šį žmogų. Bet turi jį palikti, kad pats atrastų būdą, kaip pasiekti šį nuostabų jausmą, kuris persmelkia visą išminčiaus žvilgsnį, eiseną, kalbą.

Romanas "Sidhartha" išverstas į 39 kalbas, tiražas siekia keliolika milijonų egzempliorių.

Iš vokiečių kalbos vertė Zigmantas Ardickas

TURINYS

PIRMOJI DALIS

Brachmano sūnus / 9

Tarp samanų / 20

Gotama / 33

Pabudimas / 45

ANTROJI DALIS

Kamala / 53

Tarp vaikiškų žmonių / 70

Sansara / 81

Prie upės / 92

Keltininkas / 107

Sūnus / 122

Om / 134

Govinda / 142


  • Nobelio literatūros premijos laureato knyga


Kiti taip pat domėjosi


2022-06-02

2009-07-05

sita knyga viena is geriausiu klasikiniu kuriniu ;]

2008-12-25

galima ir daugiau tokiu knygu.

2008-05-26

Neriali knyga, labai lengvai skaitos, verta perskaityti ;]

Parašykite atsiliepimą apie "Sidharta"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Klasika. Užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Sidharta", Hermanas Hesė (Hermann Hesse). Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Hermanas Hesė (Hermann Hesse) su knyga "Sidharta" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Sidharta" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Hermanas Hesė (Hermann Hesse). Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Sidharta" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Sidharta" perkama kartu