0
Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Vakarų fronte nieko naujo (Munken Premium)

5.0
(10 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nauja knyga
  • Nuolaida knygai -29%
Kaina internetu: 11,49 €
Kaina knygyne: 15,99 €*
Sutaupote: 4.50 € (29%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-04-30 Modesta

Pabaiga yra epic! visas romanas yra kažkas nerealaus! Bet pabaiga, tokia poetiška.

Vakarų fronte nieko naujo (Munken Premium)


2021-05-31 11.49 InStock
Į krepšelį
Knygos "Vakarų fronte nieko naujo (Munken Premium)" aprašymas

Knyga atspausdinta ant labai kokybiško Munken Premium popieriaus, kuris negelsta ir pasižymi ilgaamžiškumu.

Vokiečių rašytojo Ericho Marijos Remarko romanas „Vakarų fronte nieko naujo“ – kūrinys, kuriame vaizduojami vienos vokiečių kartos likimas Pirmojo pasaulinio karo apkasuose.

Ne kiekvienas literatūros kūrinys galėtų būti pavadintas epochos metraščiu, tačiau Ericho Maria Remarko romanai atspindintys Pirmojo pasaulinio karo metus ir pokario negandas nusipelno šio įvertinimo. „Vakarų fronte nieko naujo“ – skausmingas ir jautrus kūrinys, praskleidžiantis patoso, šovinizmo ir patriotizmo širmą ir apnuoginantis už jos besislepianti karo siaubą.

Paulius Boimeris – jaunas vaikinas, gimnazistas. Įkvėptas patriotiškų mokytojo kalbų jis su klasės bičiuliais užsirašo savanoriais ir tampa Vokietijos kariais Pirmajame pasauliniame kare. Jaunatviškas entuziazmas nubloškia nieko nenutuokiančius januolius į visa karo mėsmalę. Jie bejėgiškai stebi, kaip kultūros ir progreso pasaulis, apie kurį buvo diskutuojama gimnazijų klasėse, griūna kartu su pirmu subombarduotu apkasu.

Pauliui išgyventi patiriamą siaubą padeda ištikimybė sau duotam pažadui kovoti prieš bet kokią neapykantos apraišką. Neapykantos, kuri įtraukia jaunus žmones į beprasmio žudymo ir mirties liūną. Tai karas, kuriame vienos kartos bendraamžiai kovoja vienas prieš kitą tik todėl, kad skiriasi jų uniformos ir antpečiai.

„Aš jaunas, man dvidešimt. Ir vis dėlto apie šį gyvenimą nežinau nieko, išskyrus neviltį, mirtį, baimę ir beprasmišką dirbtinumą virš sielvarto bedugnės“, – tai Pauliaus Boimerio testamentas.

Remarkas pasižymi neeiliniu gebėjimu vaizduoti karo grėsmę, įtampą ir baimę, jo pasakojimas gniaužia kvapą ir šokiruoja. Rašytojo plunksna atidžiai fiksuoja pasirinkimo momentus kai tenka žudyti arba būti nužudytam. Netrūksta čia ir karčios ironijos – karstų promenados kariams einant į mūšį ar dvigubo maisto davinio, kai pusę pulko sunaikina bombos.

1928 m. pasirodęs romanas nebuvo vienareikšmiškai priimtas. Vieni jį laikė karo sunaikintos "prarastosios kartos" manifestu, kiti Remarkui klijavo tautos išdaviko etiketę. Anot jų, rašytojas sumenkino Vokietijos kariuomenės pasiekimus, tendencingai ir perdėtai atsiliepė apie karo siaubą ir siekė visiems primesti pacifistinę ideologiją. Keli metai po romano pasirodymo naciai degino romaną „Vakarų fronte nieko naujo“, o rašytojas buvo pasmerktas jų neapykantai. Deja, Vokietija Pauliaus Boimerio perspėjimo neišgirdo.

Iš vokiečių kalbos vertė Jonas Kabelka


  • Autorius: Erich Maria Remarque
  • Leidėjas: Jotema
  • Išleidimo metai: 2021
  • Knygos puslapių skaičius: 320
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955138594

2021-04-30

Pabaiga yra epic! visas romanas yra kažkas nerealaus! Bet pabaiga, tokia poetiška.

2021-04-30

Cinizmas - tai nuoširdumas, tik su minuso ženklu.

2021-04-29

Aš paskaitęs šitą knygą, nesuprantu kodėl yra žmonių norinčių tapt kareiviais. Smurtas suluošina visam gyvenimui.

2021-04-29

Viena tobuliausių knygų. Sutinku su Daina jog karas yra visiška nesąmonė. Kiek prirašyta knygų, kiek filmų kiek istorijų, kiek pamokų turėjom išmokti, o karai vistiek vyksta... Žmogus turbūt niekada nepasimokys.

2021-04-27

karo beprasmybė... Kodėl kažkas turi kovot už kažkieno idėjas kaip už savas... o šlykščiausia tai, jog paprastas eilinis kareivis rizikuoja savimi, o tas kuris kariauja savo ideologinį karą nerizikuoja niekuo. Bjaurus paradoksas...

2021-04-27

Vakarų fronte nieko naujo, sukrečia savo vaizdingumu. Remarko pasakojimo jėga labai stipri, puikiai perteikia nuotaiką, įtraukia skaitytoją, kaip banguojanti jūra ir nebegali atsispirti jos vilionėms, kol nepabaigsi istorijos.

2021-04-23

Jeigu kas manęs paklaustų kokia man didžiausią įspūdį palikusi knyga, tai vienareišmiškai atsakau „Vakarų fronte nieko naujo”. Čia susipina visas rašytojo pasauli matymas pro savo prizmę, visa erudicija, viskas taip nepriekaištinga, jog man kaip skaitytojujinet trūksta žodžių sudėlioti mintis. TAI YRA PREMIUM KLASĖS KNYGA!!!

2021-04-15

Kiekviena raidė, kiekvienas sakinys, kiekviena pastraipa, kiekvienas skyrius vertas būti iškeltas ant pjedestalo!!!

2021-04-14

Man labai patinka ši Jotemos knygų serija. Puiki kokybė ir labai gerai atrinkti kūriniai.

2021-04-13

Verkiau. Ir dabar vos tvardausi. Neperskaityt negalima

Parašykite atsiliepimą apie "Vakarų fronte nieko naujo (Munken Premium)"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Vakarų fronte nieko naujo (Munken Premium), kurią skaitytojams dovanoja Erich Maria Remarque. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Erich Maria Remarque su knyga Vakarų fronte nieko naujo (Munken Premium) jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Vakarų fronte nieko naujo (Munken Premium) patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Erich Maria Remarque. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Vakarų fronte nieko naujo (Munken Premium) palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Vakarų fronte nieko naujo (Munken Premium)" perkama kartu