⭐⭐⭐ MAŽŲ KAINŲ DIENOS! Ypatingi pasiūlymai visą savaitę! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas į paštomatus nuo 15 ar 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Vakarų fronte nieko naujo

5.0
(28 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 11,99 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-11-22 Milda

Rašymo stilius, žinutė, siužetas – viskas 5/5. Knyga visiškai nusipelno šlovės. Nors tai karo knyga, rekomenduočiau ją visiems.


2023-03-31 11.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Vakarų fronte nieko naujo" aprašymas

Knyga atspausdinta ant labai kokybiško Munken Premium popieriaus, kuris negelsta ir pasižymi ilgaamžiškumu.

Vokiečių rašytojo Ericho Marijos Remarko romanas „Vakarų fronte nieko naujo“ – kūrinys, kuriame vaizduojami vienos vokiečių kartos likimas Pirmojo pasaulinio karo apkasuose.

Ne kiekvienas literatūros kūrinys galėtų būti pavadintas epochos metraščiu, tačiau Ericho Maria Remarko romanai atspindintys Pirmojo pasaulinio karo metus ir pokario negandas nusipelno šio įvertinimo. „Vakarų fronte nieko naujo“ – skausmingas ir jautrus kūrinys, praskleidžiantis patoso, šovinizmo ir patriotizmo širmą ir apnuoginantis už jos besislepianti karo siaubą.

Paulius Boimeris – jaunas vaikinas, gimnazistas. Įkvėptas patriotiškų mokytojo kalbų jis su klasės bičiuliais užsirašo savanoriais ir tampa Vokietijos kariais Pirmajame pasauliniame kare. Jaunatviškas entuziazmas nubloškia nieko nenutuokiančius januolius į visa karo mėsmalę. Jie bejėgiškai stebi, kaip kultūros ir progreso pasaulis, apie kurį buvo diskutuojama gimnazijų klasėse, griūna kartu su pirmu subombarduotu apkasu.

Pauliui išgyventi patiriamą siaubą padeda ištikimybė sau duotam pažadui kovoti prieš bet kokią neapykantos apraišką. Neapykantos, kuri įtraukia jaunus žmones į beprasmio žudymo ir mirties liūną. Tai karas, kuriame vienos kartos bendraamžiai kovoja vienas prieš kitą tik todėl, kad skiriasi jų uniformos ir antpečiai.

„Aš jaunas, man dvidešimt. Ir vis dėlto apie šį gyvenimą nežinau nieko, išskyrus neviltį, mirtį, baimę ir beprasmišką dirbtinumą virš sielvarto bedugnės“, – tai Pauliaus Boimerio testamentas.

Remarkas pasižymi neeiliniu gebėjimu vaizduoti karo grėsmę, įtampą ir baimę, jo pasakojimas gniaužia kvapą ir šokiruoja. Rašytojo plunksna atidžiai fiksuoja pasirinkimo momentus kai tenka žudyti arba būti nužudytam. Netrūksta čia ir karčios ironijos – karstų promenados kariams einant į mūšį ar dvigubo maisto davinio, kai pusę pulko sunaikina bombos.

1928 m. pasirodęs romanas „Vakarų fronte nieko naujo“ nebuvo vienareikšmiškai priimtas. Vieni jį laikė karo sunaikintos "prarastosios kartos" manifestu, kiti Remarkui klijavo tautos išdaviko etiketę. Anot jų, rašytojas sumenkino Vokietijos kariuomenės pasiekimus, tendencingai ir perdėtai atsiliepė apie karo siaubą ir siekė visiems primesti pacifistinę ideologiją. Keli metai po romano pasirodymo naciai degino romaną „Vakarų fronte nieko naujo“, o rašytojas buvo pasmerktas jų neapykantai. Deja, Vokietija Pauliaus Boimerio perspėjimo neišgirdo.

Iš vokiečių kalbos vertė Jonas Kabelka


  • Pavadinimas originalo kalba: Im Westen nichts Neues
  • Autorius: Erichas Marija Remarkas
  • Serija: Munken Premium
  • Leidėjas: Jotema
  • Išleidimo metai: 2021
  • Knygos puslapių skaičius: 320
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955138594

Kiti taip pat domėjosi


2022-11-22

Rašymo stilius, žinutė, siužetas – viskas 5/5. Knyga visiškai nusipelno šlovės. Nors tai karo knyga, rekomenduočiau ją visiems.

2022-11-17

Beveik dviejų šimtų puslapių knyga leidžia skaitytojui patirti karo kartos kančias ir atskleidžia ginkluotų konfliktų kvailumą, beprotybę ir žiaurumą.

2022-11-16

Lengvai viena geriausių mano kada nors skaitytų knygų. Labai rekomenduoju.

2021-09-10

Klasika. Ši knyga tikrai verta būti perskaityta.

2021-09-10

Puiki knyga, lengvai skaitoma, manau, kiekvienas turetu tureti sia knyga namie. Tiesiog sunku buvo atsitraukti.

2021-07-28

Labiausiai glumina, to paprasto žmogaus bejėgiškumas. Paprastas žmogus priversta daryt , tai ko pats sąmoningai nesirenka. tiesiog ta neišvengiama aplinkybių situacija, kuriai nėra priešnuodžio...

2021-07-25

daugybė puikių įžvalgų, labai gilus pasakojimas, kartais sunku skaityti, nes mes dabar įpratę viską vartoti greitai. o čia kitaip. karas daugumai iš mūsų tik tam tikri skaičiukai iš istorijos pamokų. bet čia pamatom žmones, milijonus žmonių tuose skaičiukuose.

2021-07-15

Likau šiek tiek sujaudinta, nes paprastai neskaitau daug karo knygų, kadangi tai klasikinė grožinė literatūra tai teko. Man ji buvo nepaprastai lengva ir viena geriausių knygų, kurias skaičiau per pastara laiką.

2021-07-14

Perskaičius šią knygą vis tiek jaučiuosi taip pat. Karo beprasmiškumas... Visiškas gyvenimo švaistymas...

2021-07-13

Aš džiaugiuosi, kad pagaliau perskaičiau, ir esu dėkinga savo draugei už rekomendavimą. Visiškai širdį draskantis, nuostabiai parašytas romanas.

2021-06-27

Viena labiausiai įsiminusių knygų, kurias reikėjo perskaityti mokykloje, gal todėl, kad skaityti labai nemėgau, bet ši istorija savo realitiškumu ir žiaurumu pavergė. Net po tiek metų prisimenu šią istoriją.

2021-06-21

Kažkuo šiek tiek man priminė Sruogos “Dievų mišką”, ta pati skaudi ironija, satyra visiškai beviltiškai ir sunkiai pakeliamai situacijai.

2021-06-17

Mano tėčio mėgstamiausia knyga. visada mėgsta apie ją kalbėti, nežinau kas bet labai jį jaudina visa tai. turbūt, kiekvienam kas susidūręs su kariniu parengimu tai savotiškus jausmus sukelia.

2021-06-16

Pamenu kai pirmą kartą perskaičiau, užverčiau knygą ir skruostais riedėjo ašara, ne todėl kad gaila pagrindinio herojaus bet visa ta žmoguas gyvenimo beprasmybė, kažkaip lb sujuadino.

2021-06-14

Ko gero pati įtaigiausia knyga apie karą, nepasakojanti apie konkrečius karinius mūšius ir įvykius. Noriu pasakyti, ne istorinė dokumentika, ar prisiminimai.

2021-05-27

Labai stiprūs jausmai sukyla. Viskas rodos taio ramiai pasakojama , bet šleifas lieka.

2021-05-25

Aš niekada neičiau į karą. Negalima jaunų žmonių siųsti į karą. Karas yra absoliutus blogis!

2021-05-14

Remarkas.. Nepagražinta karo realybė su sveiko, aštraus ir genialaus humoro doze.

2021-04-30

Pabaiga yra epic! visas romanas yra kažkas nerealaus! Bet pabaiga, tokia poetiška.

2021-04-30

Cinizmas - tai nuoširdumas, tik su minuso ženklu.

2021-04-29

Aš paskaitęs šitą knygą, nesuprantu kodėl yra žmonių norinčių tapt kareiviais. Smurtas suluošina visam gyvenimui.

2021-04-29

Viena tobuliausių knygų. Sutinku su Daina jog karas yra visiška nesąmonė. Kiek prirašyta knygų, kiek filmų kiek istorijų, kiek pamokų turėjom išmokti, o karai vistiek vyksta... Žmogus turbūt niekada nepasimokys.

2021-04-27

karo beprasmybė... Kodėl kažkas turi kovot už kažkieno idėjas kaip už savas... o šlykščiausia tai, jog paprastas eilinis kareivis rizikuoja savimi, o tas kuris kariauja savo ideologinį karą nerizikuoja niekuo. Bjaurus paradoksas...

2021-04-27

Vakarų fronte nieko naujo, sukrečia savo vaizdingumu. Remarko pasakojimo jėga labai stipri, puikiai perteikia nuotaiką, įtraukia skaitytoją, kaip banguojanti jūra ir nebegali atsispirti jos vilionėms, kol nepabaigsi istorijos.

2021-04-23

Jeigu kas manęs paklaustų kokia man didžiausią įspūdį palikusi knyga, tai vienareišmiškai atsakau „Vakarų fronte nieko naujo”. Čia susipina visas rašytojo pasauli matymas pro savo prizmę, visa erudicija, viskas taip nepriekaištinga, jog man kaip skaitytojujinet trūksta žodžių sudėlioti mintis. TAI YRA PREMIUM KLASĖS KNYGA!!!

2021-04-15

Kiekviena raidė, kiekvienas sakinys, kiekviena pastraipa, kiekvienas skyrius vertas būti iškeltas ant pjedestalo!!!

2021-04-14

Man labai patinka ši Jotemos knygų serija. Puiki kokybė ir labai gerai atrinkti kūriniai.

2021-04-13

Verkiau. Ir dabar vos tvardausi. Neperskaityt negalima

Parašykite atsiliepimą apie "Vakarų fronte nieko naujo"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Vakarų fronte nieko naujo", Erichas Marija Remarkas (Erich Maria Remarque). Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Erichas Marija Remarkas (Erich Maria Remarque) su knyga "Vakarų fronte nieko naujo" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Vakarų fronte nieko naujo" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Erichas Marija Remarkas (Erich Maria Remarque). Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Vakarų fronte nieko naujo" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Vakarų fronte nieko naujo" perkama kartu