⭐⭐⭐ MAŽŲ KAINŲ DIENOS! Ypatingi pasiūlymai visą savaitę! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas į paštomatus nuo 15 ar 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Erichas Marija Remarkas (vok. Erich Maria Remarque, g. 1898 m. birželio 22 d. – m. 1970 m. rugsėjo 25 d.) – vokiečių rašytojas.


Autorius karta vadinama prarastąja.

Erichas Marija Remarkas (Erich Maria Remarque) knygos

Rasta: 15

Juodasis obeliskas | Erichas Marija Remarkas (Erich Maria Remarque)
-25% su kodu: JOTEMA25
12,99 €
Turime sandėlyje
Vakarų fronte nieko naujo | Erichas Marija Remarkas (Erich Maria Remarque)
-25% su kodu: JOTEMA25
11,99 €
Turime sandėlyje
Mylėk savo artimą | Erichas Marija Remarkas (Erich Maria Remarque)
-25% su kodu: JOTEMA25
12,99 €
Turime sandėlyje
Rasta: 15

Tai rašytojai tiesiogiai patyrę Pirmąjį ir Antrąjį pasaulinius karus, nacių terorą ir kitas praeito amžiaus didžiausias negandas. Pagrindiniai E. M. Remarko kūrybos bruožai atspindi šią patirtį. Kūriniai pasakoja apie skaudų žmonių likimą, dvelkia tragizmu, liūdesiu bei neišvengiamybe.


E. M. Remarkas – vienas svarbiausių dvidešimtojo amžiaus autorių. Jo biografija prasideda 1898-tais metais, Vokietijoje. Jau ankstyvame amžiuje autorius pradėjo kurti. Rašė eiles, esė ir kitokią kūrybą. Rašytojas mokėsi katalikiškoje mokykloje, bet jos nebaigė, nes buvo pakviestas į kariuomenę, kur patyrė rimtų sužeidimų. Po karo E. M. Remarkas kurį laiką dirbo bibliotekininku, mokytoju, vėliau ėmė redaguoti laikraštį bei rašyti įvairius pramoginius bei literatūrinius tekstus.


Autorių išgarsino jo ketvirtoji jo knyga „Vakarų fronte nieko naujo“. 1929-tais metais išleistame kūrinyje E. M. Remarkas pasakoja apie Pirmojo pasaulinio karo metu patirtus išgyvenimus. Šis romanas buvo pastebėtas ir įvertintas skaitytojų. Vos per kelis mėnesius parduoti keli milijonai knygų. Autorius vienas pirmųjų karą pavaizdavo atvirai, su tragizmo, o ne patoso gaida. Netrukus knyga buvo ekranizuota. Filmą pastatė amerikiečiai, o tai labai nepatiko naciams.


Karo ir jo sužlugdytų žmonių temą E. M. Remarkas tęsia ir vėlesniuose romanuose „Kelias atgal“ bei „Trys draugai“. Nuo nacių persekiojimo rašytojas bėgo į Šveicariją. Vokietijoje jo darbus degino, kaltino prielankumu žydams ir antivalstybine veikla. 1938-tais metais iš autoriaus buvo atimta Vokietijos pilietybė ir E. M. Remarkas emigravo į Jungtines Amerikos Valstijas.


Rašytojas per savo kūrybinę karjerą parašė keturiolika romanų, taip pat kelis trumpus tekstus bei pjesę. Populiariausi E. M. Remarko romanai buvo ekranizuoti.


Ryškų pėdsaką palikusios asmenybės tekstai dažnai cituojami, knygos tapo klasika ir bėgant metams visiškai nepraranda aktualumo. Lietuvoje Remarko darbai taip pat mėgiami. Tarp skaitomiausių rikiuojasi ne tik jau paminėti romanai, bet ir „Dangus neturi išrinktųjų“, „Juodasis obeliskas“, „Naktis Lisabonoje“ ir kiti. Kviečiame knygas įsigyti internetu ir papildyti lentynas tikrais vertingais kūriniais.