Knygų rinkiniai IKI -30% PIGIAU! Naršykite čia >>

Erichas Marija Remarkas (vok. Erich Maria Remarque, g. 1898 m. birželio 22 d. – m. 1970 m. rugsėjo 25 d.) – vokiečių rašytojas.


Autorius karta vadinama prarastąja. Tai rašytojai tiesiogiai patyrę Pirmąjį ir Antrąjį pasaulinius karus, nacių terorą ir kitas praeito amžiaus didžiausias negandas.

Erichas Marija Remarkas (Erich Maria Remarque) knygos

Rasta: 15

Trys draugai | Erichas Marija Remarkas (Erich Maria Remarque)
-10% su kodu: PATOGU
16,49 €
Kaina su kodu: 14,84 €
Turime sandėlyje
Vakarų fronte nieko naujo | Erichas Marija Remarkas (Erich Maria Remarque)
-10% su kodu: PATOGU
13,29 €
Kaina su kodu: 11,96 €
Turime sandėlyje
Triumfo arka | Erichas Marija Remarkas (Erich Maria Remarque)
-10% su kodu: PATOGU
15,99 €
Kaina su kodu: 14,39 €
Turime sandėlyje
Juodasis obeliskas | Erichas Marija Remarkas (Erich Maria Remarque)
-10% su kodu: PATOGU
15,49 €
Kaina su kodu: 13,94 €
Turime sandėlyje
Mylėk savo artimą | Erichas Marija Remarkas (Erich Maria Remarque)
-10% su kodu: PATOGU
12,99 €
Kaina su kodu: 11,69 €
Turime sandėlyje
Rasta: 15

Pagrindiniai E. M. Remarko kūrybos bruožai atspindi šią patirtį. Kūriniai pasakoja apie skaudų žmonių likimą, dvelkia tragizmu, liūdesiu bei neišvengiamybe.


E. M. Remarkas – vienas svarbiausių dvidešimtojo amžiaus autorių. Jo biografija prasideda 1898-tais metais, Vokietijoje. Jau ankstyvame amžiuje autorius pradėjo kurti. Rašė eiles, esė ir kitokią kūrybą. Rašytojas mokėsi katalikiškoje mokykloje, bet jos nebaigė, nes buvo pakviestas į kariuomenę, kur patyrė rimtų sužeidimų. Po karo E. M. Remarkas kurį laiką dirbo bibliotekininku, mokytoju, vėliau ėmė redaguoti laikraštį bei rašyti įvairius pramoginius bei literatūrinius tekstus.


Autorių išgarsino jo ketvirtoji jo knyga „Vakarų fronte nieko naujo“. 1929-tais metais išleistame kūrinyje E. M. Remarkas pasakoja apie Pirmojo pasaulinio karo metu patirtus išgyvenimus. Šis romanas buvo pastebėtas ir įvertintas skaitytojų. Vos per kelis mėnesius parduoti keli milijonai knygų. Autorius vienas pirmųjų karą pavaizdavo atvirai, su tragizmo, o ne patoso gaida. Netrukus knyga buvo ekranizuota. Filmą pastatė amerikiečiai, o tai labai nepatiko naciams.


Karo ir jo sužlugdytų žmonių temą E. M. Remarkas tęsia ir vėlesniuose romanuose „Kelias atgal“ bei „Trys draugai“. Nuo nacių persekiojimo rašytojas bėgo į Šveicariją. Vokietijoje jo darbus degino, kaltino prielankumu žydams ir antivalstybine veikla. 1938-tais metais iš autoriaus buvo atimta Vokietijos pilietybė ir E. M. Remarkas emigravo į Jungtines Amerikos Valstijas.


Rašytojas per savo kūrybinę karjerą parašė keturiolika romanų, taip pat kelis trumpus tekstus bei pjesę. Populiariausi E. M. Remarko romanai buvo ekranizuoti.


Ryškų pėdsaką palikusios asmenybės tekstai dažnai cituojami, knygos tapo klasika ir bėgant metams visiškai nepraranda aktualumo. Lietuvoje Remarko darbai taip pat mėgiami. Tarp skaitomiausių rikiuojasi ne tik jau paminėti romanai, bet ir „Dangus neturi išrinktųjų“, „Juodasis obeliskas“, „Naktis Lisabonoje“ ir kiti. Kviečiame knygas įsigyti internetu ir papildyti lentynas tikrais vertingais kūriniais.