NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 15 € *

Kažkur vis tiek išaušta rytas. Holokausto dienoraštis

Kaina: 18,67 €
Kaina su kodu: 9,34 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Smartpost paštomatus Lietuvoje
 • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2024-02-29 18.673 InStock
Į krepšelį

Knygos "Kažkur vis tiek išaušta rytas. Holokausto dienoraštis" aprašymas

Nerūpestinga Mišos vaikystė pasikeitė amžiams, kai naciai užėmė jo gimtąjį Prahos miestą. Su šeima jis priverstas persikelti į žydų getą, o po vienos siaubingos nakties – į Terezino koncentracijos stovyklą. Ten Miša apgyvendinamas su keliomis dešimtimis kitų berniukų, su kuriais netrukus tampa lyg broliai.

Gyvenimas Terenize keistas ir nenuspėjamas. Kartais jie žaidžia ir bičiuliaujasi, kartais dreba iš baimės, kai skaitomi į Rytus išsiunčiamų kalinių sąrašai. Vieną lemtingą dieną Miša išgirsta ir savo šeimos pavardę...

Ir tada nutinka stebuklas! Michaelo likimą nulemia kruopščiai pasiūtas pliušinis meškiukas ir nepalaužiamas jo motinos ryžtas bet kokia kaina apsaugoti savo vaikus.

Padedamas pripažinto rašytojo Toddo Hasak-Lowy’io, Michaelas Gruenbaumas savo sukrečiančiuose memuaruose „Kažkur vis tiek išaušta rytas. Holokausto dienoraštis“ dalijasi jaudinančia vilties istorija, papasakota žvelgiant nekalto vaiko akimis. Tai istorija apie sugriautą vaikystę, patirtą siaubą, o kartu viltį, šeimos meilę bei draugystę – visa tai it saulė nušviečia net tamsiausias gyvenimo dienas. Papildyta tikrais dokumentais ir nuotraukomis, knyga tampa svarbiu indėliu į literatūrą apie Holokaustą.

„Šis pasakojimas padės jauniesiems skaitytojams įsivaizduoti save neįsivaizduojamoje realybėje ir parodys, kad į juos panašūs vaikai sugebėjo joje išgyventi.“
M. T. Anderson, New York Times Book Review

„Istorija primena mums, kad žmonija gali nugalėti žiaurumą kaip tada, taip ir dabar, tik tam reikia pasaulio bendruomenės pastangų.
Michaelas Dukakis, buvęs Masačusetso gubernatorius

„Jaunojo Mišos istorija išsiskiria iš kitų atsiminimų apie Holokaustą. Iš pradžių, neįtardamas apie šiurpias įvykių pasekmes, Miša prisitaiko prie stovyklos gyvenimo, žaidžia futbolą ir susiranda naujų draugų, tačiau ilgainiui nebegali ignoruoti tiesos. Jo nekaltumas kontrastuoja su tuo, ką apie tikrąją padėtį žino skaitytojai (ir Mišą supantys suaugusieji), ir tai padeda perteikti artėjančios negandos nuojautą, o pasakojimas esamuoju laiku dar labiau sustiprina betarpiškumo įspūdį. Mišos teisingumo jausmas ir jo neblėstantis tikėjimas, kad viskas bus gerai, tikrai ras atgarsį mokinių širdyse.“
School Library Journal

„Michaelas Gruenbaumas dabartinei jaunųjų skaitytojų kartai pasiūlė tikrai ypatingą knygą, keliančią emocijas ir verčiančią susimąstyti; tai nepaprastai vertinga priemonė visiems, kas bando kalbėtis su paaugliais apie Holokaustą.“
Margot Stern Strom, „Facing History and Ourselves“ („Žvilgsnis į istoriją ir pačius save“) autorė

„Sukrečiantys Michaelo Gruenbaumo prisiminimai dvelkia vidine jėga. Ši knyga stoja į vieną gretą su bestseleriu „Berniukas ant medinės dėžės“. Knygoje vaiko akimis atskleidžiama tai, kas vyko 1939–1945 m. nacių okupuotoje Čekoslovakijoje. Knygos pradžioje dešimtmetis Miša demonstruoja vis stiprėjantį neteisybės suvokimą: „Kiekvieną dieną naujos, kvailos taisyklės, vis prastesnis maistas ir jokio futbolo.“ Stebėdamas į Prahą įžengiančią vokiečių armiją, jis labiau jaučia smalsumą nei baimę, kol išvysta, kaip susikibę už rankų iš balkono iššoka vyras ir moteris. Prasideda jo kančios: getas, geltonos žvaigždės, tėvo nužudymas, vis baisesni pavojai, alkis ir pažeminimas. Galiausiai jis su šeima atsiduria Terezino koncentracijos stovykloje. Ten Miša prisijungia prie keturiasdešimties berniukų būrio. Jie gyvena, dirba ir žaidžia, prižiūrimi griežto, bet juos mylinčio Frantos, jaunuolio, kuris vadina juos Nešarimu ir reikalauja išlaikyti aukštą moralę: „Mes neleisime, kad jie atimtų iš mūsų žmogiškumą.“ Mišos, jo motinos, Frantos ir kitų Terezino kalinių išradingumas, mokėjimas mylėti ir nepalaužiama drąsa tampa atsvara gniuždančiai kasdienybei ir siaubui.“
Publishers Weekly, 2015 m. gegužės 25-oji.

Michaelas Gruenbaumas gimė 1930 m. Prahoje, Čekoslovakijoje. 1942 m. jis su savo motina ir seserimi buvo išsiųstas į Terezenštato, arba Terezino, koncentracijos stovyklą, kur liko iki karo pabaigos. 1950 m. emigravo į Jungtines Valstijas. Penkiasdešimt metų išgyveno santuokoje su Thelma Gruenbaum, knygos „Nešarim: Child Survivors of Terezin“ („Nešarimas: išgyvenę Terezino vaikai“) autore. Turi tris sūnus ir keturis anūkus.

Toddas Hasak-Lowy’is (1969) kūrybinio rašymo dėstytojas, vertėjas iš hebrajų kalbos ir rašytojas. Rašytojo karjerą pradėjęs nuo knygų suaugusiesiems, vėliau jis pasuko ir į vaikų literatūrą. Jis padėjo Holokaustą išgyvenusiam Michaelui Gruenbaumui prisiminimus paversti jaudinančia knyga.

Skaitytojams nuo 10 metų.


 • Nacionalinės žydų knygos premija
 • „Tėvų pasirinkimo“ aukso medalis
 • „Eureka!“ negrožinės vaikų literatūros sidabro medalis

 • Pavadinimas originalo kalba: Somewhere There Is Still a Sun: A Memoir of the Holocaust
 • Autorius: Todd Hasak-Lowy, Michael Gruenbaum
 • Leidėjas: Alma littera
 • Išleidimo metai: 2023
 • Knygos puslapių skaičius: 344
 • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
 • ISBN ar kodas: 9786090156025
 • Vertėjas: Daiva Krištopaitienė
 • Iš kokios kalbos versta: anglų

Parašykite atsiliepimą apie "Kažkur vis tiek išaušta rytas. Holokausto dienoraštis"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikiniai užsienio autorių romanai paaugliams

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys "Kažkur vis tiek išaušta rytas. Holokausto dienoraštis", kurį pristato Michael Gruenbaum, Todd Hasak-Lowy. Siūlome ne tik išsamų "Kažkur vis tiek išaušta rytas. Holokausto dienoraštis" aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido Michael Gruenbaum, Todd Hasak-Lowy. Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie "Kažkur vis tiek išaušta rytas. Holokausto dienoraštis". Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą "Kažkur vis tiek išaušta rytas. Holokausto dienoraštis" dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažnai su "Kažkur vis tiek išaušta rytas. Holokausto dienoraštis" perkama kartu