Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Komandoro nužudymas, 1 dalis

4.9
(14 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 15,57 €
Kaina su kodu: 9,34 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-06-28 Kamilė

Viskas taip sudėtinga, painu, galbūt net absurdiška, bet taip įtraukia, kad sunku atsiplėšti ir puslapius imi versti vieną po kito. Nekantrauju pradėti ir antrąją knygos dalį.


2024-04-30 15.574 InStock
Į krepšelį 9,34 € -40% su kodu
PATOGU

Knygos "Komandoro nužudymas, 1 dalis" aprašymas

Haruki Murakami romanas „Komandoro nužudymas“ prasideda panašiai kaip ir daugelis (gal net visų) japono rašytojų romanų: gyveno ramiai, niekam netrukdė ir staiga – prasidėjo!

„Komandoro nužudymas“ ekspozicija analogiška – gyveno sau ramiai neįvardintas portretų tapytojas, niekam netrukdė ir staiga žmona pasakė, kad nori skirtis. Tapytojas palieka žmoną, apsigyvena namelyje ant kalno ir vėl lyg ir viskas neblogai. Yra namelis, yra kalnai, yra drobės. Ir staiga atsiranda baltą kostiumą vilkintis žmogus, panašus į hipsterišką Gendalfą ir šliūkšteli burtų į ramybės bokalą.

Haruki Murakami herojus, ramusis tapytojas, atranda paveikslą „Komandoro nužudymas“. Jis buvo paslėptas palėpėje, į kurią patenkama per spintą, taigi čia vis tik yra sąlyginė spinta su skeletais. Prieš atrasdamas paveikslą, tapytojas sutinka pelėdą (ir tai dar kartą parodo, kad pelėdos nėra tuo, kuo atrodo). Vėliau atsiranda jau minėtas Gendalfas, kuris tampa panašesniu į pasenusį Getsbį (Haruki Murakami nejuokaudamas sakė, kad romanas „Komandoro nužudymas“ yra duoklė Frensio Skoto Ficdžeraldo atminimui). Naktimis iš po žemių skamba varpelis ir naujieji draugai nusprendžia prisikasti (tiesiogine prasme) iki garso šaltinio ir šią akimirką realybė pasako savo herojui galutinį „Sudie“. Šitaip baigiasi įžanga ir prasideda romanas.

Keli kritikai teigė, kad Haruki Murakami romanu „Komandoro nužudymas“ sėkmingai pabandė pakartoti romano „Prisukamo paukščio kronikos“ magiją. Ir tikrai – abejose knygose yra maždaug trisdešimtmetis tylenis, priverstas gyventi vienumoje. Yra mistinis vieno iš herojų antrininkas, gyvenęs Antrojo pasaulinio karo metais. „Kronikose“ yra šulinys, „Komandoro nužudyme“ – pilkapis. Neištikima žmona, asmenybės krizė, meditacija, ilgi dialogai ir siekis nuvesti panašią istoriją link kitokio finalo.

Taigi, ir savo naujame romane Haruki Murakami skaitytoją panardina į hipnotizuojantį ir sapnišką alegorinį pasakojimą apie mįslingą meilę, amžiną vienatvę, istorijos naštą ir nenusakomą ilgesį, kuris skatina žmogų kurti meną.

„Kai kurie rašytojai savo kūrybos veidrodį atsuka į mūsų pasaulį, o tokiems kaip Murakami jis yra vartai į visatą, slypinčią už to pasaulio ribų.“
Wall Street Journal

„Tyli Murakami magiškojo realizmo beprotybė.“
Washington Post

„Murakami tarsi burtininkas sulydo tai, kas kasdieniška ir siurrealistiška. Kaip ir kituose savo kūriniuose, šioje knygoje jis kviečia patirti neįprastus, priimti nenuspėjamus dalykus.“
San Francisco Chronicle

Haruki Murakami kūryba vertinama ir interpretuojama itin skirtingai: ji priskiriama net prie fantastinių ar mitologinių romanų, romanų alegorijų, antiutopijų. Rašytojo braižas lyginamas su Kōbō Abe's, J. L. Borgeso, K. Vonneguto, M. Pavičiaus tekstais. Murakami pasakojimai pasižymi muzikalumu, novelės pamėgtos kino kūrėjų, o pats Murakami dar vadinamas japoniškuoju literatūriniu Davidu Lynchu.

Iš japonų kalbos vertė Gabija Enciūtė


  • Pavadinimas originalo kalba: Vol. 1: 騎士団長殺し :第1部 顕れるイデア編
  • Autorius: Haruki Murakami
  • Leidėjas: Baltos lankos
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 496
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094792762
  • Vertėjas: Gabija Enciūtė
  • Iš kokios kalbos versta: japonų

Kiti taip pat domėjosi


2021-06-28

Viskas taip sudėtinga, painu, galbūt net absurdiška, bet taip įtraukia, kad sunku atsiplėšti ir puslapius imi versti vieną po kito. Nekantrauju pradėti ir antrąją knygos dalį.

2021-06-21

Ši knyga, kaip maratonas, ilgas ir euforija ateina tik pabaigoje. Labiau mėgstu turmpesnes knygas Murakamio.

2021-06-16

Skaityti „Murakami“ yra tarsi užsimerkti ir nebijoti tamsos.

2021-06-14

Kol kas aiškus kandidatas į geriausių metų romaną, rekomendavaau ir kitiems. 

2021-06-02

MUrakimis geriausias rašytojas ant viso svieto. ir kiekviena jo knyga yra nepakartojama ir unikali. nėra taip kad jis "joja" tik ant savo arkliuko. tai labai produktyvus bet originalus bei nebanalus rašytojas.

2021-05-13

Kas mane pradžiugino labiausiai, jog pradėjau skaityti "Komandoro nužudymą" kai jau išleido antrą dalį. Taip kad absoliučiai triumfuoju, nes nebuvo to laiko tarpo, ir galiu mėgautis pilnos apimties kūriniu. Kaip visada nepriekaištingai subtiliu.

2021-05-10

Mano numylėtas, cacutis Murakamis. Jis tiesiog tobulas, nepakartojamas ir kiekvienas susitikimas su juo yra nepamirštamas.

2021-05-05

Būdama Murakami gerbėja, perskaičiusi bene visus jo romanus, ši knyga buvo tikras „Murakami“, jis manęs nenuvylė. Džiaugiuosi, kad yra dar vienas tomas :)

2021-04-28

Man tai buvo geriausia Murakami knyga! Autorius sugeba tave užčiuopti tvirta ranka ir nutempti į siurrealistinį pasaulį. Puiki knyga!

2021-04-14

Labai labai patiko!! Jau įsigijau atraja dali.

2021-04-13

Mėgstamiausias rašytojas.

2021-03-21

Knygos siužetas įtraukė, buvo įdomu skaityti

2021-03-21

Vau kokia knyga, aplodismentai

2020-08-06

Knyga puiki, labai laukiu antros dalies

Parašykite atsiliepimą apie "Komandoro nužudymas, 1 dalis"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Komandoro nužudymas, 1 dalis", Haruki Murakami. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Haruki Murakami su knyga "Komandoro nužudymas, 1 dalis" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Komandoro nužudymas, 1 dalis" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Haruki Murakami. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Komandoro nužudymas, 1 dalis" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Komandoro nužudymas, 1 dalis" perkama kartu