0

Kūrybinės klasės iškilimas

  • Nuolaida knygai -31%
  • Nemokamas knygos pristatymas
Kaina internetu: 21,29 €
Kaina knygyne: 30,49 €*
Sutaupote: 9.20 € (31%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva, LP Express ir DPD paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 3-6 darbo dienas*
Informacija

Kūrybinės klasės iškilimas

  • Leidėjas: VGTU leidykla Technika
  • Išleidimo metai: 2015
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 488
  • ISBN ar kodas: 9786094576881

2021-01-31 21.29 InStock
Į krepšelį
Knygos "Kūrybinės klasės iškilimas" aprašymas
"Kūrybinės klasės iškilimas" - mėginimas paaiškinti pamatines jėgas, kurios kelis pastaruosius dešimtmečius keičia mūsų ekonomiką ir kultūrą. Norima susitelkti ties ilgalaikėmis ir išties struktūrinėmis jėgomis, kurios keičia mūsų darbo ir gyvenimo būdą. Tai ne tik internetas, naujų technologijų iškilimas ar net globalizacija. Daugelio nepastebėta, veikia dar gilesnė - kūrybingumo - jėga, iškilusi kaip fundamentali ekonomikos jėga bei tapusi priežastimi naujai - kūrybinei - klasei atsirasti.


"Richardo Floridos idėja revoliucinga keliais atžvilgiais. Pirma, autorius kalba apie naują klasę, kuri, nors ir nėra pati gausiausia, turi lemiamą poveikį visuomenės raidai. Antra, kūrybingumas siejamas su ekonomikos augimu ir gerovės valstybės kūrimu. Trečia, kūrybininkų, kuriems būdingas ir savitas etosas, iškilimas leidžia paaiškinti kai kuriuos socialinius paradoksus bei sociumo raidos netolygumus. Galiausiai, kūrybininkai integruoja visuomenę mažindami klasines ir socialines skirtis bei lemia naujos - kūrybos - visuomenės atsiradimą. Savo įžvalgas autorius solidžiai pagrindžia mokslinėmis priemonėmis."


Tomas Kačerauskas


"Richardo Floridos kūrybinės klasės teorija ne tik padeda suprasti ryškiausią XX a. pabaigos - XXI a. socialinę transformaciją, bet ir paskatina tolesnę jos eigą įžvalgiai aprašyta kryptimi. Šiandien, imantis miesto politikos, ekonomikos, kultūrinės ir viešųjų erdvių strategijos, būtina atsižvelgti į piliečių saviraiškos poreikio ir sąlygų, būtinų kūrybinei klasei klestėti, užtikrinimą.


Dešimtojoje knygos laidoje išgryninta tezė "iekvienas yra kūrybingas" įkvepia ir lemia pokyčius didžiųjų miestų žemėlapiuose, padeda iš naujo įvertinti nūdienos ekonomiką skatinančius veiksnius. Kas slypi technologijų, kūrybingumo, tolerancijos, gėjų, užsienyje gimusių gyventojų ir kitų indeksuose? Jie formuoja naująjį ekonomikos reitingą. Jo viršūnėje atsiduria miestai, prieš porą dešimtmečių nepretendavę būti ekonomikos vedliais. Jūsų rankose priemonė, padedanti drąsiai priimti naujus iššūkius, kuriuos meta šiuolaikinis gyvenimo būdas."

Jekaterina Lavrinec


"Tikimasi, kad šis "Kūrybinės klasės iškilimo vertimas" bus naudingas mūsų šalies akademinei bendruomenei, užsiimančiai tiek teoriniais, tiek empiriniais kūrybingumo tyrinėjimais -mokslininkams, tyrėjams, praktikams, studentams, taip pat visiems, kas tuo domisi, bei inicijuos tolesnius šios srities tyrimus, paragins kelti gvildentinas problemas, ginčytinus klausimus, paskatins aktualių veikalų vertimą į lietuvių kalbą. Viliamasi, kad tai taip pat paragins peržiūrėti bent tam tikrų lietuviškame moksliniame diskurse nusistovėjusių ir spėjusių įsišaknyti sąvokų bei terminų vartojimą, atsakingai adaptuoti naujus, kurie lietuvių kalbą pasieks ateityje."

Jovilė BarevičiūtėIš anglų kalbos vertė Jovilė Barevičiūtė


Turinys

TURINYS


Tomas Kačerauskas. Lietuviškosios laidos pratarmė   VII

Jovilė Barevičiūtė. Vertėjos žodis   XV

10-osios jubiliejinės atnaujintosios laidos pratarmė  XXI

Pirmosios laidos pratarmė  XXXV


ĮVADAS

1  skyrius. Kasdienio gyvenimo transformacija  3


PIRMOJI DALIS. KŪRYBOS EPOCHA

2  skyrius. Kūrybos ekonomika  17

3  skyrius. Kūrybinė klasė  36


ANTROJI DALIS. DARBAS

4  skyrius. Mechanikos dirbtuvės ir kirpykla    63

5  skyrius. Šauni naujoji darbo vieta    80

6  skyrius. Be apykaklės    95


TREČIOJI DALIS. GYVENIMAS

7  skyrius. Laiko deformacija  119

8  skyrius. Potyriams atviras gyvenimo būdas   127

9  skyrius. Didžioji metamorfozė  150


KETVIRTOJI DALIS. BENDRUOMENĖ

10  skyrius. Vietos svarba  175

11  skyrius. Klasių geografija  193

12  skyrius. Ekonomikos plėtros 3T  220

13  skyrius. Globali apžvalga  259

14  skyrius. Vietos kokybė  272

15  skyrius. Kūrybos bendruomenės formavimas   294


PENKTOJI DALIS. PRIEŠTARAVIMAI

16  skyrius. Nelygybės geografija  343

17  skyrius. Klasės svarbos tendencijos  356


IŠVADOS

18  skyrius. Kiekvienas yra kūrybingas  373


PRIEDAS. Kūrybinės klasės apibrėžimai ir matai  390

AUTORIAUS PADĖKA  429

AUTORIAUS PASTABOS  432

SĄVOKU IR TERMINŲ ŽODYNĖLIS  467

SANTRUMPOS  470

BENDROJI RODYKLĖ  471

Parašykite atsiliepimą apie "Kūrybinės klasės iškilimas"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Kūrybinės klasės iškilimas, kurią skaitytojams dovanoja Richard Florida. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Richard Florida su knyga Kūrybinės klasės iškilimas jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Kūrybinės klasės iškilimas patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Richard Florida. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Kūrybinės klasės iškilimas palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Kūrybinės klasės iškilimas" perkama kartu