Knygų rinkiniai IKI -30% PIGIAU! Naršykite čia >>

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Miestelio romansas

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2014-11-27 Laima

Puiki knyga, kupina jumoro ir zydu tautos isminties. Tai tarsi Kader Abdolos "Mecetes namai", tik veiksmas vyksta ne Persijoje, o nedideliame Jonavos miestelyje. Charakteriai spalvingi ir itaigus. Perskaiciau vienu ypu.


Šiuo metu neparduodama

2024-05-31 12.49 SoldOut

Knygos „Miestelio romansas“ aprašymas

Vieno žymiausių šių laikų žydų rašytojo Grigorijus Kanovičius knygoje „Miestelio romansas“ pasakojama biografinė istorija. Autorius dalijasi prisiminimais apie prieškario Jonavos žydų gyvenimą bei likimą karo metu. Knygoje aptariamas 1920-1941 metų laikotarpis.

„Miestelio romanso“ pagrindą sudaro dviejų šeimų likimas. Kanovičiai ir Dudakai – giminės iš kurių kilo pats Grigorijus Kanovičius. Autorius pasakoja apie savo tėvus Šleimkę ir Chenką, ramaus būdo senelį Dovydą, kuris nepailsdamas taisė Jonavos gyventojų batus. Skaitytojus sužavės ir senelės Rochos portretas. Dėl smarkaus charakterio aplinkiniai ją vadino Samurai. Rašytojas per šeimos gyvenimą vaizduoja ir Jonavos žydų, gyvenusių tarpukaryje, gyvenimą, buitį, likimą. Jis nevengia kalbėti apie santykį su Dievu, meilę savo kraštui ir tą baimę, kurią kiekvienas gyventojas juto artėjant karui. Antrojo pasaulinio karo metu Grigorijus Kanovičius su šeima pasitraukė į Uralą.

„Miestelio romansas“ žavi gyva kalba, rašymo stiliaus unikalumu, absoliučiu tikrumu, laikinumo jausmu ir paprastumu. Autorius savo istoriją kuria pasakojimais, prisiminimais bei pokalbiais. Jis nevengia naudoti metaforų, filosofuoti, pasitelkti religinių paralelių bei savito humoro. Istorijoje nerasime didelių dejonių dėl karo baisumo ir žiauraus žydų likimo – romanas sukurtas siekiant užfiksuoti tai, kas yra prarasta – jis tarsi paminklas, įprasminantis paprastų žmonių gyvenimą.

„Miestelio romansas“ – 2013-tais metais (pirmasis leidimas) pretendavo į Lietuvos metų knygos apdovanojimą.

Grigorijus Kanovičius gimė 1929-tais metais, Jonavoje. Karo metais studijavo Kazachstane, grįžęs į Lietuvą debiutavo kaip poetas. Vėliau autorius aprašė 11 romanų apie žydų gyvenimą Lietuvoje. Autoriaus knygos yra išverstos į daugiau nei dešimt kalbų. Parduotų kopijų skaičius kalba pats už save – daugiau nei pusantro milijono knygų.
Be knygų Grigorijus Kanovičius yra sukūręs ir ne vieną kino scenarijų, taip pat į rusų kalbą išvertė žymiausias lietuvių klasikos knygas, tokias kaip Balio Sruogos „Dievų miškas“ ir Broniaus Radzevičiaus „Priešaušrio vieškeliai“.
Grigorijaus Kanovičiaus kūriniai ne kartą buvo buvo įtraukti į įvairių prestižinių premijų sąrašus. Jis tapo Lietuvos nacionalinės premijos laureatu, buvo apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi. Autorius kartu su žmona ir dviem vaikais gyvena Izraelyje.

Iš rusų kalbos vertė Aldona Paulauskienė


  • Autorius: Grigorijus Kanovičius
  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 429
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094664489

Kiti taip pat domėjosi


2014-11-27

Puiki knyga, kupina jumoro ir zydu tautos isminties. Tai tarsi Kader Abdolos "Mecetes namai", tik veiksmas vyksta ne Persijoje, o nedideliame Jonavos miestelyje. Charakteriai spalvingi ir itaigus. Perskaiciau vienu ypu.

Parašykite atsiliepimą apie „Miestelio romansas“

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą „Miestelio romansas“, Grigorijus Kanovičius. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Grigorijus Kanovičius su knyga „Miestelio romansas“ jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga „Miestelio romansas“ patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Grigorijus Kanovičius. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą „Miestelio romansas“ palikti ir jūs.

 


Dažnai su „Miestelio romansas“ perkama kartu