NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 15 € *

Nuo galvos iki kojų: kelionė po žmogaus kūną

 • TOP
  19
  TOP 19
Kaina: 8,19 €
Kaina su kodu: 2,46 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
 • Pristatysime: per 18-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2024-02-29 8.19 InStock
Į krepšelį

Knygos "Nuo galvos iki kojų: kelionė po žmogaus kūną" aprašymas

2015 m. pasirodžiusi britų bendrosios praktikos gydytojo Gavin Francis knyga „Nuo galvos iki kojų“ iškart tapo bestseleriu ir didžiųjų žiniasklaidos leidinių „The Economist“, „Sunday Times“ ir „Times“ metų knyga. Ši knyga - tarsi literatūrinis žmogaus kūno žemėlapis, sudarytas remiantis ne tik medicinos žiniomis, bet ir kultūros bei filosofijos idėjomis. Knygoje kalbama ne tik apie žmones kamuojančius negalavimus ir kūno veikimą, bet ir apie tai, ką iš tiesų reiškia būti žmogumi.

Kūnas – svarbi mūsų tapatybės dalis. Per jį mes išreiškiame emocijas, mintis bei idėjas, per jį pažįstame aplinkinį pasaulį. Tačiau būdamas mums toks artimas ir pažįstamas, kartu jis išlieka nepažinta teritorija.

Ką mes žinome apie mūsų kūną? Daugeliui tai tik kaulų, raumenų ir neuronų darinys. Gavinas Francis kviečia mus pažvelgti, kokie gi stebuklai slypi mūsų viduje. Remdamasis savo chirurgo ir šeimos gydytojo patirtimi, jis pasakoja apie organizmo paslaptis sujungdamas įdomius klinikinius atvejus su medicinos istorijos, filosofijos ir literatūros epizodais. Jis pasakoja apie kūno ligas ir sveikatą, gyvenimą ir mirtį.

Nuo vinguotos smegenų struktūros iki širdies darbo paslapčių, nuo riešuose pulsuojančios gyvybės iki „inžinerinių“ pėdos sprendimų. „Nuo galvos iki kojų“ – tai ne tik šiuolaikinių medicinos laimėjimų kronika. Tai ir pasakojimas apie tai, kaip kūnas buvo suvokiamas per tūkstančius metų.

Autorius ne pirmą kartą leidžiasi į kelionę. Anksčiau jis išleido knygą, kurioje aprašė savo darbo patirtį britams priklausančioje tyrimų stotyje Antarktyje.

„Svarbus, įtaigiai parašytas darbas, kuriam nestinga ir humoro, ir siužeto vingių, ir detalumo. Kitas autorius būtų įsipainiojęs į klišes, nereikalingas detales ar sentimentus, tačiau Francio lengvas rašymo stilius įveikė šiuos spąstus. Citatas jis naudoja negausiai ir apgalvotai, taip pat neturi savo profesijos atstovams būdingo per didelio pasitikėjimo savimi. Todėl rezultatas - džiuginantis provokuojantis kūrinys.“
The Guardian

„Kurdamas kelionės nuo smegenų iki pirštų galiukų aprašymą ir dėliodamas jį kaip grakščius esė, Francis meistriškai laviruoja tarp mokslo ir estetikos, tarp anatomijos faktų ir emocijų. Jis skaitytojams pateikia išsamų, bet lengvai skaitomą pasakojimą apie intymų, neišardomą ryšį tarp mūsų fizinio kūno ir to, ką kai kurie vadina siela.“
The Irish Times

"Keliauju po kūną, klausausi savo pacientų plaučių, judinu jų sąnarius ar žiūriu gilyn į vyzdžius, ir tuo pat metu mąstau ne apie kiekvieną konkretų žmogų, jo arba jos anatomiją, bet apie visus kūnus, kuriuos man yra tekę apžiūrėti. Visi mes turime kraštovaizdžius, kuriuos laikome ypatingais: kupinas prasmingumo vietas, kurioms jaučiame švelnumą arba pagarbą. Man tokiu kraštovaizdžiu yra tapęs kūnas: kiekvienas jo centimetras pažįstamas ir sužadina ryškius prisiminimus."

Iš anglų kalbos vertė Jonas Čeponis


 • Autorius: Gavin Francis
 • Serija: Mokslas iš arti
 • Leidėjas: Vaga
 • Išleidimo metai: 2019
 • Knygos puslapių skaičius: 304
 • Formatas: 14x22, kieti viršeliai
 • ISBN ar kodas: 9785415025572

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Nuo galvos iki kojų: kelionė po žmogaus kūną"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Mokslo populiarinimo knygos

Gavin Francis pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Nuo galvos iki kojų: kelionė po žmogaus kūną", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Nuo galvos iki kojų: kelionė po žmogaus kūną" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Nuo galvos iki kojų: kelionė po žmogaus kūną" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Nuo galvos iki kojų: kelionė po žmogaus kūną"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Gavin Francis tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Nuo galvos iki kojų: kelionė po žmogaus kūną" perkama kartu