NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 15 € *

Palanga in the Middle ages

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2024-02-29 6.99 SoldOut

Knygos "Palanga in the Middle ages" aprašymas

"Palanga in the Middle ages. Ancient settlements" – archeologo Vlado Žulkaus monografijos „Palangos viduramžių gyvenvietės“ (1997 m.) vertimas į anglų kalbą.

Palangos senovinio komplekso tyrinėjimai buvo ištisa nedidelių atradimų virtinė. Iš pradžių buvo manyta, jog vikingų laikų Palanga tilpo Birutės kalno – senovinės pagoniškojo kulto vietos – papėdės gyvenvietėje. Vėliau buvo rasta dar viena didelį plotą užimanti senovinė gyvenvietė, pavadinta Pietine, po to atkasti ne tik kapai, bet ir kultūriniai sluoksniai Žemaičių kalnelyje, pagaliau, po ilgų ieškojimų, atrasta dar viena gyvenvietė prie Roužės upelio. Taigi iš vienos nedidelės Birutės kalno papėdės gyvenvietės Palanga „išaugo“ į didelį keturių gyvenviečių ir kapinynų kompleksą. Kiek jų yra buvę iš tikrųjų ir kiek išliko, galime sužinoti tik toliau žvalgydami ir kasinėdami Palangą.

Neįprasti Palangos gyvenviečių radiniai ne tik išskyrė jas iš kitų Lietuvos pajūrio senovinių gyvenviečių, bet pačią Palangą iškėlė kaip vieną svarbiausių ankstyvųjų viduramžių kuršių prekybos centrų. Vikingų laikų Baltijos kultūros žemėlapiuose Palanga po truputį įsitvirtina greta tokių senųjų baltų centrų kaip Gruobinia ir Kaupas-Viskiautai.Monografijos tikslas – kuo išsamiau pateikti kasinėjimų medžiagą, tačiau dėl mažos knygos apimties neįmanoma smulkiai aprašyti gyvenviečių keramikos. Autorius tikisi, jog tą kompensuos bandymai klasifikuoti keramiką ir analizuoti jos tipus.


Į anglų kalbą vertė Vijolė Arbas

  • Autorius: Vladas Žulkus
  • Leidėjas: Versus aureus
  • Išleidimo metai: 2007
  • Knygos puslapių skaičius: 424
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955340591

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Palanga in the Middle ages"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Istoriografija

Vladas Žulkus pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Palanga in the Middle ages", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Palanga in the Middle ages" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Palanga in the Middle ages" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Palanga in the Middle ages"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Vladas Žulkus tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Palanga in the Middle ages" perkama kartu