⭐⭐⭐ MAŽŲ KAINŲ DIENOS! Ypatingi pasiūlymai visą savaitę! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas į paštomatus nuo 15 ar 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Aurimas Švedas – Vilniaus universiteto docentas, istorikas, žurnalistas, radijo laidų vedėjas.

Aurimas Švedas priklauso po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo subrendusiai naujajai istorijos tyrinėtojų kartai, kuri kuria naują, XXI a. Lietuvos istorijos naratyvą.

Aurimas Švedas knygos

Rasta: 9

Istoriko teritorija | Aurimas Švedas
13,49 €
Turime sandėlyje
Rasta: 9

Baigęs istorijos bakalauro ir magistro studijas Vilniaus universitete, jis liko dirbti Istorijos fakulteto Istorijos teorijos ir kultūros istorijos katedroje. 2006 m. apgynė disertaciją apie sovietinę Lietuvos istoriografiją ir tapo Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos disertacijų konkurso laureatu.

Šiuo metu Vilniaus universitete dėsto istorijos ir antropologijos mokslų įvadą - skaito paskaitas apie šiuolaikinę istoriografiją ir jos problemas bei sakytinės istorijos paradigmas. Aurimas Švedas domisi istorijos istoriografija, teorija ir metodologija,istorijos vaizdinių geneze ir sklaida meninės vaizduotės lauke XX–XXI a.
Aurimas Švedas mano, kad šiandien istorikai nebeužima privilegijuotos padėties formuojant praeities vaizdinius kolektyvinėje atmintyje. Šiandien istorikai – tik vienas iš istorinę kultūrą formuojančių balsų. Beje, ne pats garsiausias. Jis juokauja, kad šiandienos istorikai panašūs į ugniagesius, kurie gesina visuomenės atmintyje ir jos apmąstymuose kilusius gaisrus.

Istorikas tyrinėja Lietuvos kultūriniam elitui priklausančių asmenybių likimus sovietmečio epochoje. Didelę reikšmę sakytinei istorijai teikiantis Aurimas Švedas yra parengęs ne vieną interviu ciklą su žymiausiais kultūros ir visuomenės veikėjais. Tarp jo pašnekovų – istorikas Edvardas Gudavičius, dailininkas ir skulptorius Petras Repšys, germanistė Irena Veisaitė. Pokalbių knyga „Irena Veisaitė. Gyvenimas turi būti skaidrus“ – 2018 m. išrinkta publicistikos ir dokumentikos Metų knyga.