NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Aurimas Švedas – Vilniaus universiteto docentas, istorikas, žurnalistas, radijo laidų vedėjas.

Aurimas Švedas priklauso po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo subrendusiai naujajai istorijos tyrinėtojų kartai, kuri kuria naują, XXI a. Lietuvos istorijos naratyvą. Baigęs istorijos bakalauro ir magistro studijas Vilniaus universitete, jis liko dirbti Istorijos fakulteto Istorijos teorijos ir kultūros istorijos katedroje. 2006 m.

Aurimas Švedas knygos

Rasta: 8

Sausio 13-oji. Tarp atminties ir istorijos | Aurimas Švedas
-10% su kodu: PATOGU
12,11 €
Kaina su kodu: 10,90 €
Turime sandėlyje
Istoriko teritorija | Aurimas Švedas
-10% su kodu: PATOGU
13,49 €
Kaina su kodu: 12,14 €
Turime sandėlyje
Visa istorija yra gyvenimas. 12 sakytinės istorijos epizodų (Edvardą Gudavičių kalbina Aurimas Švedas ) | Aurimas Švedas, Edvardas Gudavičius
-10% su kodu: PATOGU
10,53 €
Kaina su kodu: 9,48 €
Turime sandėlyje
Rasta: 8

apgynė disertaciją apie sovietinę Lietuvos istoriografiją ir tapo Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos disertacijų konkurso laureatu.

Šiuo metu Vilniaus universitete dėsto istorijos ir antropologijos mokslų įvadą - skaito paskaitas apie šiuolaikinę istoriografiją ir jos problemas bei sakytinės istorijos paradigmas. Aurimas Švedas domisi istorijos istoriografija, teorija ir metodologija,istorijos vaizdinių geneze ir sklaida meninės vaizduotės lauke XX–XXI a.
Aurimas Švedas mano, kad šiandien istorikai nebeužima privilegijuotos padėties formuojant praeities vaizdinius kolektyvinėje atmintyje. Šiandien istorikai – tik vienas iš istorinę kultūrą formuojančių balsų. Beje, ne pats garsiausias. Jis juokauja, kad šiandienos istorikai panašūs į ugniagesius, kurie gesina visuomenės atmintyje ir jos apmąstymuose kilusius gaisrus.

Istorikas tyrinėja Lietuvos kultūriniam elitui priklausančių asmenybių likimus sovietmečio epochoje. Didelę reikšmę sakytinei istorijai teikiantis Aurimas Švedas yra parengęs ne vieną interviu ciklą su žymiausiais kultūros ir visuomenės veikėjais. Tarp jo pašnekovų – istorikas Edvardas Gudavičius, dailininkas ir skulptorius Petras Repšys, germanistė Irena Veisaitė. Pokalbių knyga „Irena Veisaitė. Gyvenimas turi būti skaidrus“ – 2018 m. išrinkta publicistikos ir dokumentikos Metų knyga.