0

Kryžiuočių ordinas 1190–1561 m.

5.0
(1 įvertinimai)
Kaina internetu: 9,89 €
Kaina knygyne: 11,89 €*
Sutaupote: 2.00 € (17%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2020-12-25 Skaitytojas

Informacija

Kryžiuočių ordinas 1190–1561 m.

  • Leidėjas: Briedis
  • Išleidimo metai: 2020
  • Formatas: 18x25, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 72
  • ISBN ar kodas: 9789955267577

2021-01-31 9.89 InStock
Į krepšelį
Knygos "Kryžiuočių ordinas 1190–1561 m." aprašymas

Britų istoriko David Nicolle specializacija yra viduramžių istorija ir šia tema jis išleido jau ne vieną leidinį. Knyga „Kryžiuočių ordinas 1190–1561 m.“ – išsamus, iliustruotas tyrimas apie organizaciją, kuri buvo ypač reikšminga ne tik Vidurio Europoje bet ir glaudžiai susijusi su Lietuvos istorija.

Karinis Kryžiuočių ordinas buvo vienas iš trijų istorijoje svarbiausių krikščioniškų ordinų. Kiti du – Tamplierių ordinas bei Maltos riteriai.

Skirtingai nuo tamplierių, kryžiuočiai išgyveno tapatybės ir savo tikslų krizes, atsiradusias po svarbių žemių praradimo XIII amžiaus pabaigoje. Tačiau, taip pat kaip ir Maltos ordinas, jie sugebėjo sukurti sau naują tikslą ir naują kovos lauką. Maltos ordinas sutelkė savo dėmesį rytiniame Viduržemio jūros regione kovodamas su musulmonų armijomis, o Kryžiuočių ordinas nukreipė jėgas į šalis šalia Baltijos jūros. Jų kova buvo nukreipta prieš pagoniškus prūsus bei lietuvius, ir šiek tiek mažesniu mastu prieš stačiatikių krikščioniškąją Rusiją.

Dėl to Kryžiuočių ordinas tapo reikšminga galia ne tik Baltijos kraštuose, bet ir visos Šiaurės ir Vidurio Europoje.

Paradoksalu, tačiau būtent kryžiuočių kolegos katalikiški krikščionys lenkai tapo pavojingiausiais priešais ir palaužė ordino didybę bei valdžią XV amžiaus viduryje. Kryžiuočių riteriai dar šimtmetį bandė dominuoti dabartinėje Latvijos ir Estijos teritorijoje, bet jų reikšmė jau buvo gerokai išblėsusi.

„Kryžiuočių ordinas 1190–1561 m.“ išsamiai nagrinėja šios karinės organizacijos principus, tikslus, religines idėjas, politiką, vadovybę, mokymus, apgulties procedūras, tradicijas. Autorius atskleidė spalvingą kryžiaus žygių istoriją, kuri negrįžtamai pakeitė Europos žemyną. Tai išsami ordino biografija. Knyga gausiai iliustruota piešiniais bei su tyrimu susijusiomis nuotraukomis. Knyga bus įdomi studentams, mokytojams, karo entuziastams ir visiems istorijos mylėtojams.

David Nicolle gimė 1944-tais metais. Britų istorikas specializuojasi viduramžių karo istorijoje, o taip pat ypač domisi Viduriniaisiais Rytais. Autorius Londono universitete baigė magistro studijas, o Edinburgo universitete įgijo doktorantūros laipsnį. Jis dirbo „BBC Arabic“, redagavo istorinį žurnalą, vėliau Yarmouko universitete, Jordanijoje, skaitė paskaitas pasaulio ir islamo meno bei architektūros temomis.

Autorius parašė kelias dešimtis mokslo populiarinimo knygų. Jose jis nagrinėja įvairias istorines temas. Nuo Viduriniųjų Rytų konfliktų iki viduramžių Europos gyvenimo.

Iš anglų kalbos vertė Aidas Tamulevičius

2020-12-25

Parašykite atsiliepimą apie "Kryžiuočių ordinas 1190–1561 m."

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Istoriografija

David Nicolle, Graham Turner parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Kryžiuočių ordinas 1190–1561 m., kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Kryžiuočių ordinas 1190–1561 m. aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Kryžiuočių ordinas 1190–1561 m. už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Kryžiuočių ordinas 1190–1561 m.? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, David Nicolle, Graham Turner tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažniausiai su "Kryžiuočių ordinas 1190–1561 m." perkama kartu