NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 15 € *

Raizgus gyvenimas. Kaip grybai kuria mūsų pasaulį, keičia mąstymą ir formuoja ateitį

4.7
(6 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 19,19 €
Kaina su kodu: 17,27 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Smartpost paštomatus Lietuvoje
  • Pristatysime: per 18-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-12-05 Agnė

Kas domisi grybais, butinai turetu perskaityti sia knyga!


2024-02-29 19.19 InStock
Į krepšelį

Knygos "Raizgus gyvenimas. Kaip grybai kuria mūsų pasaulį, keičia mąstymą ir formuoja ateitį" aprašymas

Išgirdę žodį „grybas“ žmonės paprastai įsivaizduoja kepurėtųjų grybų vaisiakūnius, nors iš esmės tai tas pats, kaip ant medžio šakos kabantis obuolys. Tai tėra grybo vaisius, skirtas sporoms subrandinti. Dauguma grybų gyvena slaptą požeminį gyvenimą ir yra dalis daug didesnės struktūros, kuri palaiko kitas gyvas sistemas. Be grybienos voratinklio nebūtų nė vieno medžio. Be grybienos tinklų niekur neaugtų joks augalas. Visa Žemėje egzistuojanti gyvybė, įskaitant ir žmonių, priklauso nuo šių tinklų.

Talentingas jaunas biologas Merlin Sheldrake knygoje „Raizgus gyvenimas. Kaip grybai kuria mūsų pasaulį, keičia mąstymą ir formuoja ateitį“ apverčia pasaulį aukštyn kojomis - ji kviečia skaitytoją į mielių, haliucinogeninių ir parazitinių grybų bei mylių mylias po žemės paviršiumi besitęsiančios grybienos pasaulį. Tai tarsi socialinis tinklas - grybų internetas.

Pasirodo, kad grybai yra didžiausi gyvi organizmai planetoje. Jie yra medžiagų apykaitos meistrai, dirvų kūrėjai ir daugelio gamtoje vykstančių procesų pagrindiniai veikėjai. Jie gali pakeisti mūsų sąmonę, išgydyti mus ir, galbūt, išgelbėti nuo artėjančios ekologinės katastrofos.

Ši mokslo populiarinimo knyga gyvai ir spalvingai pasakoja nepaprastą grybų istoriją. Tai tikras himnas grybams!

„Raizgus gyvenimas“ viena iš nedaugelio knygų, kurios gali pakeisti skaitytojo požiūrį į pasaulį. Perskaičius šai knygą visai kitaip pažvelgsite į mišką, kerpes ant tvoros, kreivabudžių pulkelį ant juodalksnio kelmo ar gražuolį baravyką beržyne. Net ir oras pilnas grybų, aplink mus knibždėte knibžda milijonai mažyčių grybų sporų. Grybai gyvena ne tik ant mūsų kūno, bet ir puikiai jaučiasi mūsų viduje. Jie maitina mus ir viską, nuo ko mes priklausome.

Grybų yra visur. Jie senesni už augalus ir tikrai senesni už gyvūnus. Jie gyvena pasislėpę nuo mūsų akių, o apie devyniasdešimt procentų jų rūšių iki šiol yra neaprašytos. Grybai yra raktas, padedantis suprasti planetą, kurioje gyvename, ir tai, kaip mes mąstome, jaučiame ir elgiamės.

Merlin Sheldrake (g. 1987) Kembridžo universitete studijavo biologiją, mokslo istoriją bei mokslo filosofiją. 2016 m. įgijo atogrąžų ekologijos mokslų daktaro laipsnį (disertacijoje nagrinėjo Panamos atogražų miškų mikorizės tinklus; mikorizė - tai aukštesniųjų augalų šaknų ir kai kurių dirvožemio grybų sugyvenimas).


  • Pavadinimas originalo kalba: Entangled Life: How Fungi Make Our Worlds, Change Our Minds & Shape Our Futures
  • Autorius: Merlin Sheldrake
  • Leidėjas: Baltos lankos
  • Išleidimo metai: 2021
  • Knygos puslapių skaičius: 464
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094795190
  • Vertėjas: Marius Burokas
  • Iš kokios kalbos versta: anglų

Kiti taip pat domėjosi


2022-12-05

Kas domisi grybais, butinai turetu perskaityti sia knyga!

2022-12-02

Knyga, kuri buvo tokia pat intriguojanti, kaip ir jos autoriaus vardas, yra nuostabus grybų tyrimas, apie kurį žinoma palyginti nedaug.

2022-11-29

Grybai yra nuostabūs, taip pat ir ši knyga.

2022-11-24

Daug grybų, visų mano mėgstamų biologinių pasakų derinys! Šioje knygoje grybų mokslas susipina su tuo, ką šie moksliniai atradimai rodo apie gyvybę kaip visumą, ekologiją ir humanitarinius mokslus biosferoje.

2022-11-23

Tiek daug mes nežinome apie grybus ir simbiotinius ryšius. Įkvepia mane mąstyti apie visus santykius nauju būdu.

2022-11-22

Mano lūkesčiai buvo tiesiog per dideli šiai naudingai, bet galiausiai blankiai knygai apie grybų gyvenimą

Parašykite atsiliepimą apie "Raizgus gyvenimas. Kaip grybai kuria mūsų pasaulį, keičia mąstymą ir formuoja ateitį"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Mokslo populiarinimo knygos

Merlin Sheldrake pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Raizgus gyvenimas. Kaip grybai kuria mūsų pasaulį, keičia mąstymą ir formuoja ateitį", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Raizgus gyvenimas. Kaip grybai kuria mūsų pasaulį, keičia mąstymą ir formuoja ateitį" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Raizgus gyvenimas. Kaip grybai kuria mūsų pasaulį, keičia mąstymą ir formuoja ateitį" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Raizgus gyvenimas. Kaip grybai kuria mūsų pasaulį, keičia mąstymą ir formuoja ateitį"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Merlin Sheldrake tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Raizgus gyvenimas. Kaip grybai kuria mūsų pasaulį, keičia mąstymą ir formuoja ateitį" perkama kartu