0

Realybės burbulas. Paslėptos tiesos, aklosios dėmės ir pavojingos iliuzijos, formuojančios mūsų pasaulį

  • Nuolaida knygai -59%
Internetu: 5,99 €
Knygyne: 14,39 €*
Sutaupote: 8.40 € (59%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Realybės burbulas. Paslėptos tiesos, aklosios dėmės ir pavojingos iliuzijos, formuojančios mūsų pasaulį

  • Leidėjas: Liūtai ne avys
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 16x22, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 368
  • ISBN ar kodas: 9786098254167

2020-05-31 5.99 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

„Realybės burbulas“ – tai įtraukiantis pasakojimas apie iliuzijas, formuojančias mūsų pasaulio suvokimą.

Paluginus žmogaus gebėjimą matyti su odą skrodžiančiais rentgeno spinduliais arba su molekulės cheminę struktūrą nustatančiu masės spektrometru atrodo, kad žmonių rūšis yra praktiškai akla.

Ne ką geriau žmogui sekasi ir lyginant savo matymo galimybes su gyvūnais. Kaip gyvūnai mato pasaulį, mes galime tik įsivaizduoti. Pavyzdžiui, ropliai reaguoja į infraraudonuosius spindulius, paukščiai mano ultravioletinę šviesą, o chameleonas gali vienu metu žiūrėti į du atskirus dalykus visiškai skirtingais kampais.

Atrodo, tiek žmonės, tiek gyvūnai, tiek aukštųjų technologijų prietaisai stebi tą patį pasaulį, tačiau supančią aplinką kiekvienas mato kitaip.

Ši knyga pasakoja apie žmogaus regimojo pasaulio didžiąją dalį dengiančias „juodąsias dėmes“. Ir apie tai, kaip naujausios technogijos suteikia galimybę išplėsti žmogaus pojūčių ribas ir pamatyti atomo struktūrą bei sukurti juodosios skylės „portretą“.

Antrojoje knygos „Realybės burbulas“ dalyje Ziya Tong kelia klausimą apie sąmoningą žmogaus pasirinkimą nematyti. Paklauskite savęs, iš kur atsiranda maistas? Ir namus šildanti energija? Kur keliauja atliekos? Nors vaizdai - svarbiausia šiuolaikinio socialinio gyvenimo dalis, kai ko mes nenorime matyti. Šis nenoras, anot knygos autorės, tai apsunkina žmonijos kelią į ateitį.

Galiausiai, trečiajame skyriuje žurnalistė kalba apie tai, kaip mūsų pasaulio matymą lemia kultūra ir tradicijos. Kodėl skiriasi skirtingų civilizacijų pasaulėžiūra? Ar tai susiję tik su tradicijomis ir mentalitetu? O galbūt tai platesnio fenomeno dalis?

Knygoje „Realybės burbulas“ telpa visas pasaulis. Ziya Tong sako, kad „aklosios dėmės“ nėra tik plika akimi nematomi atomai ar kažkur kosmoso platybėse viską ryjančios juodosios skylės. Kartais aklumas mus ištinka kasdienėse situacijose. Kaip tai keičia mūsų gyvenimą ir kodėl kartais naudinga žvelgti plačiau? Kai mokslas ir technologijos suteikia galimybę mums geriaus pažinti pasaulį, galbūt pats laikas "pamatyti" ir ekologijos ar tarpkultūrinio dialogo problemas?

Iš anglų kalbos vertė Matas Geležauskas

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu