0

Riešutų duona

  • Nuolaida knygai -27%
Kaina internetu: 7,49 €
Kaina knygyne: 10,19 €*
Sutaupote: 2.70 € (27%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Riešutų duona

  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2017
  • Formatas: 13x21, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 152
  • ISBN ar kodas: 9786094662706

2020-09-30 7.49 InStock
Į krepšelį
Knygos "Riešutų duona" aprašymas

Sauliaus Šaltenio apysaka „Riešutų duona“  – tai epochos kūrinys, išsaugojęs savo aktualumą ir vis iš naujo atrandamas skirtingų kartų skaitytojų.


Ne kiekviena knyga pelno literatūros klasikos vardą, o dar mažiau jų įdomiomis ir aktualiomis laikomos ištisų kartų. Vienas iš tokių kūrinių – lietuvių rašytojo Sauliaus Šaltenio „Riešutų duona“. Tai knyga apie nerūpestingiausią gyvenimo laiką - jaunystę, gilius išgyvenimus ir kasdienio gyvenimo išbandymus.


1950-ieji, pokaris. Provincijos miestelyje gyvena dvi šeimos – Kaminskai ir Šatai. Dvi kaimynų šeimos, kurios nuolat vaidijasi ir nesutaria. Ši priešprieša įskiepijama ir vaikams, kurie taip pat nemėgsta kaimynystėje gyvenančių bendraamžių. Tačiau bėgant metams Andrius Šatas vis labiau domisi Liuka Kaminskaite. Tarp jaunuolių užgimsta jausmai, griaunantys tėvų dirbtinai statomas sienas. Mažame Lietuvos provincijos miestelyje skleidžiasi Romeo ir Džiuljetos dramos verta istorija.


"Riešutų duona" – gyva knyga apie tikrus žmones bei jų likimus, meistriškos Sauliaus Šaltenio plunksnos dėka išvengusi sovietinių cenzorių priekabių. 1972 m. parašytas kūrinys buvo šmaikštus, aštrus, balansuojantis ant leistinumo ribos. Tai pasakojimas apie jaunuolius, kurie nenori taikstytis su rutina, priešinasi galiojantiems papročiams, kovoja su kasdienybe ir nusistovėjusiu visuomenės požiūriu.

Tekstas koncentruotas ne į buities ir peizažo aprašymą, o į veikėjus, jų psichologinius portretus, elgesį, siužeto vystymą.

Knyga, kurioje pasakojama apie praeitį, aktuali ir šiandien, nes klausimai, kuriuos sprendžia jauni žmonės, nesikeičia.


1978 m. Lietuvos kino studijoje šio kūrinio motyvais sukurtas meninis filmas, laikomas pirmąja lietuviška tragikomedija. Filmą režisavo Arūnas Žebriūnas, o scenarijų kūrė pats apysakos autorius Saulius Šaltenis. Vaidmenis jame sukūrė legendiniai Lietuvos aktoriai: Doloresa Kazragytė, Antanas Šurna, Kostas Smoriginas ir kiti.


Saulius Šaltenis – lietuvių rašytojas, prozininkas, dramaturgas ir publicistas. Dirbo Lietuvos kino studijos redakcinėje kolegijoje, vėliau buvo vienas iš savaitraščio „Šiaurės Atėnai“ steigėjų. Aktyviai dalyvavo „Sąjūdžio“ veikloje, yra Kovo 11-osios akto signataras. 1996-1999 m. ėjo Lietuvos Respublikos Kultūros ministro pareigas. Pirmuosius apsakymus 1963 m. paskelbė „Literatūroje ir mene“, o 1966 m. pasirodė ir pirmoji prozos knyga „Atostogos“.

Be apysakos „Riešutų duona“ rinktinėje spausdinami Sauliaus Šaltenio apsakymai „Amžinai žaliuojantis klevas“, „Namai iš kedro, pašiūrė iš kiparisų“, „Atminimo cukrus“, „Drugelis medinėm kojom“.

Parašykite atsiliepimą apie "Riešutų duona"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Riešutų duona, kurią skaitytojams dovanoja Saulius Šaltenis. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Saulius Šaltenis su knyga Riešutų duona jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Riešutų duona patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Saulius Šaltenis. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Riešutų duona palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Riešutų duona" perkama kartu