NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 15 € *

Riešutų duona

4.9
(15 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 12,69 €
Kaina su kodu: 11,42 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-11-11 Sandra

Klasika.Labai trumpa ,bet vis iš naujo širdį užkariaujanti knyga .Taip pat labai verta pažiūrėti ir filmą ,senas ,bet klasiškas.


2024-02-29 12.69 InStock
Į krepšelį

Knygos "Riešutų duona" aprašymas

Sauliaus Šaltenio apysaka „Riešutų duona“ – tai epochos kūrinys, išsaugojęs savo aktualumą ir vis iš naujo atrandamas skirtingų kartų skaitytojų.

Ne kiekviena knyga pelno literatūros klasikos vardą, o dar mažiau jų įdomiomis ir aktualiomis laikomos ištisų kartų. Vienas iš tokių kūrinių – lietuvių rašytojo Sauliaus Šaltenio „Riešutų duona“. Tai knyga apie nerūpestingiausią gyvenimo laiką - jaunystę, gilius išgyvenimus ir kasdienio gyvenimo išbandymus.

1950-ieji, pokaris. Provincijos miestelyje gyvena dvi šeimos – Kaminskai ir Šatai. Dvi kaimynų šeimos, kurios nuolat vaidijasi ir nesutaria. Ši priešprieša įskiepijama ir vaikams, kurie taip pat nemėgsta kaimynystėje gyvenančių bendraamžių. Tačiau bėgant metams Andrius Šatas vis labiau domisi Liuka Kaminskaite. Tarp jaunuolių užgimsta jausmai, griaunantys tėvų dirbtinai statomas sienas. Mažame Lietuvos provincijos miestelyje skleidžiasi Romeo ir Džiuljetos dramos verta istorija.

"Riešutų duona" – gyva knyga apie tikrus žmones bei jų likimus, meistriškos Sauliaus Šaltenio plunksnos dėka išvengusi sovietinių cenzorių priekabių. 1972 m. parašytas kūrinys buvo šmaikštus, aštrus, balansuojantis ant leistinumo ribos. Tai pasakojimas apie jaunuolius, kurie nenori taikstytis su rutina, priešinasi galiojantiems papročiams, kovoja su kasdienybe ir nusistovėjusiu visuomenės požiūriu.

Tekstas koncentruotas ne į buities ir peizažo aprašymą, o į veikėjus, jų psichologinius portretus, elgesį, siužeto vystymą.

Knyga, kurioje pasakojama apie praeitį, aktuali ir šiandien, nes klausimai, kuriuos sprendžia jauni žmonės, nesikeičia.

1978 m. Lietuvos kino studijoje šio kūrinio motyvais sukurtas meninis filmas, laikomas pirmąja lietuviška tragikomedija. Filmą režisavo Arūnas Žebriūnas, o scenarijų kūrė pats apysakos autorius Saulius Šaltenis. Vaidmenis jame sukūrė legendiniai Lietuvos aktoriai: Doloresa Kazragytė, Antanas Šurna, Kostas Smoriginas ir kiti.

Saulius Šaltenis – lietuvių rašytojas, prozininkas, dramaturgas ir publicistas. Dirbo Lietuvos kino studijos redakcinėje kolegijoje, vėliau buvo vienas iš savaitraščio „Šiaurės Atėnai“ steigėjų. Aktyviai dalyvavo „Sąjūdžio“ veikloje, yra Kovo 11-osios akto signataras. 1996-1999 m. ėjo Lietuvos Respublikos Kultūros ministro pareigas. Pirmuosius apsakymus 1963 m. paskelbė „Literatūroje ir mene“, o 1966 m. pasirodė ir pirmoji prozos knyga „Atostogos“.

Be apysakos „Riešutų duona“ rinktinėje spausdinami Sauliaus Šaltenio apsakymai „Amžinai žaliuojantis klevas“, „Namai iš kedro, pašiūrė iš kiparisų“, „Atminimo cukrus“, „Drugelis medinėm kojom“.


  • Autorius: Saulius Šaltenis
  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2023
  • Knygos puslapių skaičius: 152
  • Formatas: 13x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094662706

Kiti taip pat domėjosi


2021-11-11

Klasika.Labai trumpa ,bet vis iš naujo širdį užkariaujanti knyga .Taip pat labai verta pažiūrėti ir filmą ,senas ,bet klasiškas.

2021-06-22

Trumpas kūrinys persmelktas satyros. Labai rekomenduoju paaugliams, ir suaugusiems!

2021-06-18

Visai smagu skaityti buvo. Ne tiek daug gerų knygų mokykloj reikia perskaityti, o ši kažkokia magiška ir labai gili. Man išties patiko.

2021-06-15


Kvaili vaidai, nepagrįstas nusistatymas ir įtaiga nesugebėjo įveikti tyros meilės ir aistros. Tikriems jausmas nėra didelių kliūčių.

2021-06-14

Vienas iš įsimintinesnių lietuvių autorių kūrinių skaitytų mokykloje, labai patiko daugelyje vietų subtiliai pasitelkta kandi ironija.

2021-06-14

Tikrai meilė nepaiso jokių kliūčių ir gali daug ištverti, gaila ne kiekviena tokia istorija pasibaigia laimingai. Šią knygą skaityti buvo labai jautru, bet kartu netrūko ir komiškų, linksmų epizodų.

2021-06-10

Labai gerai pamenu tą epizodą, "ten po mano delnu". Lietuviška Andriaus Šato ir LIukos Kaminskaitės istorija, įkvėpta Romeo ir Džiulijetos.

2021-06-09

Nepaprasta knyga, tokia lietuviška ir artima. sveika ironija yra nuostabu.

2021-06-07

Mano galva tai Šaltenio, kaip rašytojo viršūnė. Bet be Žebriūno, klausimas ar tiek būtų žinomas šis kurinys

2020-12-18

Autoriaus gebėjimas parašyti kūrinį kuriama gausu įvairių metaforų, bet tuo pačiu nėra nuobodu ir sudėtinga skaityti iš ties žavi. Labai nuostabiai išplėtota meilės istorija, tokia tyra, tokia graži ir nekalta. Ačiū autoriui, kad beskaitant sukėlė tiek šiltų emocijų. Paskaitykite!

2020-12-18

Puikiai atskleista ironija, patiko autorės naudojamas humoras. Kūrinyje pasakoja apie dviejų jaunuolių meilės istorija, pokario laikmetyje. Lengvai susiskaitė, rekomenduoju

2020-12-09

Pirma mačiau filmą, labai patiko, tai nusprendžiau paskaityti ir knygą. Tikrai nenuvylė, rekomenduoju paskaityti!

2020-12-07

Labai praturtino mano vakarus. Paliesta daug aktualiu temų jaunai, besiformuojančiai asmenybei. Rekomenduoju kiekvienam, kuris ieško gyvenime kažko tikro ir nedirbtino.

2020-12-07

Lengvas literatūros kūrinys, kuriame yra ironijos, romantiškų scenų. Rekomenduoju tiems, kurie ieško įtraukiančios knygos vakarui!

2020-07-11

Labai lietuviškas stilius... Linksmai liūdna knyga

Parašykite atsiliepimą apie "Riešutų duona"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Riešutų duona", Saulius Šaltenis. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Saulius Šaltenis su knyga "Riešutų duona" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Riešutų duona" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Saulius Šaltenis. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Riešutų duona" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Riešutų duona" perkama kartu