Ženkliai PIGIAU - prekės vos iki 5€! Naršykite čia >>

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Svarbesniosios XX amžiaus lietuvių kalbos gramatikos

Kaina: 12,27 €
Kaina su kodu: 11,04 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.

2024-06-30 12.27 InStock
Į krepšelį 11,04 € -10% su kodu
PATOGU

Knygos „Svarbesniosios XX amžiaus lietuvių kalbos gramatikos“ aprašymas

Monografijoje "Svarbesniosios XX amžiaus lietuvių kalbos gramatikos" pateiktas XX a. lietuvių kalbos dalių mokslas (morfologija). Kiekviena kalbos dalis turi savitą kategorinę reikšmę, formas, jų vaidmenis žodyje ir sakinyje. Todėl, sprendžiant kalbos dalių problemas, neišvengiama ir sintaksės, bet tiesiogiai sintaksė čia nenagrinėjama, nes XX a. antrojoje pusėje ji lituanistų neleistinai atskirta nuo morfologijos.

Morfologijos reiškinių analizės pagrindas – K. Jauniaus, J. Jablonskio, J. Damijonaičio, J. Ambraškos ir J. Žiugždos gramatikos, trys iš aštuoniolikos J. Žiugždos gramatikos leidimų (1943, 1946, 1971), J. Otrembskio gramatika ir visos akademinės lietuvių kalbos gramatikos. Jauniaus gramatika patenka į XX a. todėl, kad ji skaitytojams tapo prieinama tik šio amžiaus pradžioje (1911, 1916), ypač K. Būgos išversta į rusų kalbą.

Pasirinktųjų gramatikų mokslas nagrinėjamas lietuvių ir bendrosios kalbotyros kontekste. Daug cituojama ir nurodoma literatūros, sakoma ir savoji nuomonė. Todėl, skaitant šią monografiją, galima susipažinti ne tik su analizei pasirinktosiomis gramatikomis, bet ir matyti bendrą XX a. gramatinio mąstymo raidą ir pačios autorės galutinai suformuluotą savą gramatinės formos, gramatinės reikšmės ir gramatinės kategorijos suvokimą.


  • Autorius: Aldona Paulauskienė
  • Leidėjas: Gimtasis žodis
  • Išleidimo metai: 2015
  • Knygos puslapių skaičius: 600
  • Formatas: 16x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955165422

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie „Svarbesniosios XX amžiaus lietuvių kalbos gramatikos“

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Literatūros ir kalbos mokslo knygos

Aldona Paulauskienė pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą „Svarbesniosios XX amžiaus lietuvių kalbos gramatikos“, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos „Svarbesniosios XX amžiaus lietuvių kalbos gramatikos“ aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos „Svarbesniosios XX amžiaus lietuvių kalbos gramatikos“ už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą „Svarbesniosios XX amžiaus lietuvių kalbos gramatikos“? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Aldona Paulauskienė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su „Svarbesniosios XX amžiaus lietuvių kalbos gramatikos“ perkama kartu