NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 15 € *

Tūla

4.6
(34 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 12,69 €
Kaina su kodu: 11,42 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
  • Pristatysime: per 18-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2024-01-29 odeta

klasiku klasiku, mokykloje jos nesupratau.. dziaugiuosiu, kad nepabijojau dar karta paimti jos i rankaas. taip pat, sio leidimo virselis daug labiau atitinka istorija


2024-02-29 12.69 InStock
Į krepšelį

Knygos "Tūla" aprašymas

„Tūla“ – vienas ryškesnių dvidešimto amžiaus lietuvių literatūros kūrinių, pasakojantis apie fatališką meilę, Vilnių ir bohemišką gyvenimą apribotą sovietmečio, bet netelpantį jo rėmuose. Rašytojo Jurgio Kunčino kūrinys pasižymi atvirumu, jausmingumu, stipria poetine kalba ir egzistenciniu liūdesiu.

Pagrindinis knygos veikėjas – bohemiškas jaunuolis, pasakojantis savo meilės istoriją. Poetiškas pasakojimas šokinėja erdvėje ir laike bei primena pokalbį su mylimąja. Liūdesio slegiamas jaunuolis Vilniaus gatvėse sutinka daug įvairių keistų personažų, jis geria, ieško, kur prisiglausti, lankosi miesto skveruose, Užupyje, menininkų pamėgtose kavinėse. Šių vietų aprašymai alsuoja meile, liūdesiu, neviltimi. Knygos personažas klajoja ieškodamas to, kas negali išsipildyti.

Vaizdiniai persipina su jausmais, minčių srautas teka nevaržomai ir neša į fatališkos meilės bedugnę. Meilė šiame romane yra pirmapradė, gaivališka, nesibaigianti net po mirties.

Knygos siužetas neapibrėžtas, teigiama, kad iš dalies jis yra autobiografinis, o pagrindinio veikėjo mylimoji Tūla realiame gyvenime turėjo prototipą. Romanas „Tūla“ rašytas 1991-ais metais, o išleistas 1993-iais. Jis laikomas geriausiu Jurgio Kunčino kūrinių ir vienu reikšmingiausių romanų apie Vilnių.

Jurgis Kunčinas (1947–2002) – lietuvių poetas, prozininkas. Daugumą geriausių savo knygų jis prašė per pirmąjį Lietuvos nepriklausomybės dešimtmetį, tačiau jose dažniausiai aprašomas sovietmetis. Autorius Vilniaus universitete studijavo vokiečių filologiją, tačiau mokslų nebaigė ir dirbo įvairiausius darbus. Jis išleido keletą poezijos žanro rinktinių, taip pat vertė kitų poetų kūrinius. Jurgis Kunčinas rašė humoreskas ir kitus trumpus kūrinius, kurie buvo spausdinami literatūriniuose žurnaluose.

Jurgis Kunčinas itin vertinamas už savo prozą. Jis parašė septynis romanus. Daugelyje jo kūrinių užfiksuotas žmogaus bejėgiškumas sovietinėje santvarkoje.

Dar neskaitėte šio kūrinio? Rekomenduojame knygą įsigyti internetu ir kartu su veikėju pasivaikščioti senojo Vilniaus gatvėmis. Ieškote kitokios literatūros? Online knygyne pirkti rasite daug gerų ir įdomių knygų, kurios dažnai kainuoja pigiau. Tereikia pasinaudoti mažų kainų pasiūlymais, akcijomis bei išpardavimais. Leidinius išsirinkti padeda santraukos, kuriose parengėme trumpus aprašymus, įkėlėme ištraukų, nurodėme puslapių skaičių, leidėją ir kitą naudingą informaciją. Nepamirškite pasidomėti ir kitų skaitytojų atsiliepimais bei apžvalgomis, nes jie visada geras sufleris, ką verta skaityti.Kiti taip pat domėjosi


2024-01-29

klasiku klasiku, mokykloje jos nesupratau.. dziaugiuosiu, kad nepabijojau dar karta paimti jos i rankaas. taip pat, sio leidimo virselis daug labiau atitinka istorija

2024-01-24

Prasideda gražiai poetiškai, bet vėliau virsta istorija apie žmogų, kuris turėjo savaitę trukusį romaną, palikusį jam ilgalaikį įspūdį, kuris gali patikti žmonėms, kuriems reikia istorijos.

2024-01-19

vienas graziausias, prasmingiausias Kuncino leidinys

2024-01-15

Internsyvi, tanki knyga, kurios nepavyks perskkaityti vienu ar keliu prisedimu. Reikia skirti laiko apmastymams.

2023-08-31

priminė kad pasaulis yra pilnas stebuklų, kai tik mokame juos pastebėti.

2023-08-30

Knygos stiprybė - vaizdinga, poetiška kalba. Vietomis skaitai ir negali nesistebėt, kaip gražiai autorius žodžiais tapo paveikslus. Tačiau praktiškai tuo knygos žavesys man ir baigėsi.

2023-08-17

paliko man įspūdį dėl jos unikalumo ir jautrios tematikos

2023-08-09

Mėgstamiausias Kunčino kūrinys., kuriame sugebėjo sujungti poetišką kalbą su psichologine analize, sukurdamas unikalų naratyvinį stilių.

2023-08-08

Turiningas pasakojimas apie gyvenimo istorija ar isskirtini asmeni, kuris paliko neeilinius ispudzius .

2023-08-02

„Tūla“ yra sunki, niūri knyga su visa apimančia siužetu, kuri paveiks jus įvairiais lygmenimis. Todėl svarbu, kaip ir kada skaitote.

2022-10-06

Tai keistas, vingiuotas romanas... Reikalauja kantrybes skaitant. Trumpai apibendrinant tai Kuncino keistas pasakojimas apie pasmerktą meilę.

2022-10-05

"Tūla" - pagaliau aš tave perskaičiau! Turėjau vargo su šia knyga... Esu tikra, kad dabar mintinai žinau pirmuosius 10 puslapių. Pabaigus knygą supratau kodėl būtent ši Kunčino knyga yra taip vertinama.

2022-10-04

Kaip kam "Tūla" gali pasirodyti niūri knyga. Todėl svarbu kaip ir kada skaitote. Priklausomai nuo jūsų pačių išgyvenimų ir jausmų ta pati Kunčino knyga gali atrodyti kaip nesibaigiantis meilės laiškas arba neracionalūs, išsibarstę užrašai.

2022-10-02

Paimi meiles istorija.

2022-09-29

Jurgio Kunčino "Tūla" – nuostabi ir magiška knyga, kurioje subtiliai pasakojama apie ypatingą, gražią meilės istoriją, bet ir sovietinį Lietuvos gyvenimą.

2021-06-30

Sunki ir slegianti, visos tos bohemiškos ir vidinių kančių kupinos istorijos man nelabai patinka, nors kalba buvo labai vaizdinga. Tikiuosi atras savo skaitytoją.

2021-06-22

Kunčinas vienas mėgstamiausių mano rašytojų. o Tūla buvo paskolinta ir kaip dažniausiai negrįžo.

2021-06-17

Labai melancholiška liūdna istorija, meniška ir vaizdinga kalba, nors bendras įspūdis kiek slogus.

2021-06-15

Apkreipiau dėmesį į aprašytas mylimo Vilniaus kertes, jos apžvelgtos iš kitoniškos perspektyvos, suspindi naujoje šviesoje, tuo pačiu pažįstamos detalės skaitytoją paverčia artimesniu papasakotai istorijai.

2021-06-15

Tokio romano greit neperskaitysi, reikia įsigilinti, neskubėti, tekstas klampus ir sudėtingas, bet turi savito žavesio, man patinka rašytojo išskirtinumas.

2021-06-15

Autoriaus rašymo stilius tiesiog nepakartojamas ir ypač malonus skaityti. Nesigailiu perskaičiusi :)

2021-06-14

Labai savitas, stilingas, išlaikytas ir subtilus rašymo stilius bei amžinai skaudžiai karti meniškos prigimties žmogaus kančia.

2021-06-11

Smagu skaityti apie Vilnių ir atpažinti paminėtas vietas. Romanas liūdnas, tikrai božemiškas, visos tos lietuvių autorių istorijos kupinos liūdesio, melancholijos… Na bet ne bereikalo, tai sąlygojo aplinka ir patirtis.

2021-06-10

Gėda pasisakyt,bet apie Tūlą sužinojau tik vos prieš kelias savaites. Nesuprantu kodėl mes jos neskaitėm mokykloj. o Skaitom kažkokius senus atgyvenusius kūrnius, parašytus prieš 100 ar daugiau metų.. O kur tikrai įdomu, neskaitom... Žodžiu, įdomu.

2021-06-07

Kažkodėl ši knyga ilgai iki manęs keliavo, ta prasme ilgai apie ją nebuvau girdėjus ir neskaičius. Bet buvo geras jausmas, skaitant prisiminti jaunystę.

2021-06-02

Man sovietmetis tai lygu viduramžiai... O čia viskas vyksta tarybiniam - posttarybiniam laike. Tai kažkuria prasme istorinis romanas. Žinau, jog labai subjektyvi nuomonė ir gal mažai ką pasako apie patį kūrinį, bet turiu nuomonę ir ja dalinuosi.

2021-05-13

A. Kaniava buvo sukūręs monospektaklį "Tūla ir kiti", gaila nespėjau apsilankyti, kažin ar dar bus tokia galimybė? Bet sutinku, jog tai vienas geriausių Jurgio Kunčino romanų.

2021-05-11

Vilniečiui neperskaityt Tūlos tiesiog gėda. Aš jaunesnė nei čia pasakojama istorija, bet knyga vėl panardino į jaunystės beprotiškus laikus.

2021-05-06

Tik perskaičiusi supratau, kodėl ši knyga yra įtraukta į abiturientų privalomosios literatūros sąrašą. Bet pripažinsiu - šią knygą nebuvo lengva skaityti.

2021-04-29

Šį Jurgio Kunčino romaną perskaičiau jau prieš keletą metų. Bet ir dabar prisimenu ta tarybinį Vilnių ir jauną benamį girtuoklį, desperatiškai išpažįstantį savo meilę jaunai moteriai...

2021-04-22

Pasirodė, kad knygos neįveiksiu, keistas stilius. Bet perskaičiusi supratau, kad tai vienas geriausiu lietuviškų romanų. Patiko skaityti ir atpažinti Vilniaus vietas.

2021-04-14

Vertingas ir natūralus romanas, pilnas vidinių išgyvenimų. 

2021-04-13

Kelionė į senaji Vilnių. Puikus romanas.

2017-02-11

nuostabus pasakojimas. nostalgiška istorija. iš pradziu veiksmo néra. palaipsniui išsivysto pasakojimas. labai patiko.

Parašykite atsiliepimą apie "Tūla"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Tūla", Jurgis Kunčinas. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Jurgis Kunčinas su knyga "Tūla" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Tūla" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Jurgis Kunčinas. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Tūla" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Tūla" perkama kartu