0

Pirkėjų atsiliepimai

Tykantis tamsoje. Kūrybos rinktinė

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2022-01-12 Lolita

Šiuo metu neparduodama

2022-07-31 15.99 SoldOut

Knygos "Tykantis tamsoje. Kūrybos rinktinė" aprašymas

Siaubo literatūros klasiko Howard Phillips Lovecraft kūryba nebuvo spausdinama knygose iki jo mirties, tačiau dabar jis – vienas populiariausių siaubo, fantastikos ir keistosios literatūros (weird fiction) žanro rašytojų. „Tykantis tamsoje. Kūrybos rinktinė“ – pirmoji lietuviškai išleista šio autoriaus knyga.


Knygoje „Tykantis tamsoje“ spausdinami devyni H. P. Lovecraft apsakymai ir keturios apysakos. Tarp jų – „Beprotybės viršukalnės“, „Kthulhu šauksmas“, „Tas, kuris šnabždėjo tamsoje“, „Spalva iš kosmoso“ ir kiti šiurpą keliantys pasakojimai.


Rašytojo kūryboje atsiskleidžia neįtikėtinai nežmogiškas, šaltas ir nepažįstamas pasaulis. Tačiau čia pat egzistuoja ir žmogiškumas – menkas, persmelktas vienišumo ir nežinios. Rašytojo pasakojimuose veikia šiurpios būtybės, smulkmeniški kapų plėšikai, kuriems būdingas išskirtinis estetiškumas, mokslininkai, ieškantys toliau ir daugiau nei reikėtų žinoti…


Iš esmės rašytojo kūriniai atitinka mokslinės fantastikos ar siaubo literatūros žanrus, tačiau ilgą laiką jis buvo kritikuojamas už pompastiką ir „prastą skonį“, o jo kūriniai dažnai vadinti kliedesiais. Tačiau po autoriaus mirties, o ypač pastaruoju metu, suklestėjus mokslinės fantastikos žanrui, H. P. Lovecraft liaupsinamas už tai, kad aprašė neaprašomus dalykus ir privertė ieškoti vaizduotės ribų.


H. P. Lovecrafto kūryba įkvėpė ne tik kitus rašytojus, bet ir filosofus, muzikantus, komiksų ar kompiuterinių žaidimų kūrėjus. Jo veikėjų ar vietovių pavadinimų rasite „Betmene“, „Pietų parke“ ir kitur. Jo kūryba žavėjosi tokie literatūros grandai kaip S. Kingas, J. L. Borgesas.


Knygoje „Tykantis tamsoje“ surinkti jo kūriniai, parašyti per visus kūrybos metus.


Vis dėlto skaitytojus ir siaubo literatūros gerbėjus ne ką mažiau nei H. P. Lovecraft kūryba traukia ir jo išskirtinė asmenybė. Jis mėgo vienatvę ir nemėgo žmonių. Labai retai iš namų išeidavo, kol dar buvo šviesu. Toks gyvenimo būdas tik dar labiau išryškino ir taip nuo vaikystės blyškią jo odą. Su gerbėjais, kitais rašytojais ir kai kuriais artimaisiais ar draugais susirašinėdavo laiškais, kurių per gyvenimą parašė apie 100 tūkstančių.

Vedė būdamas 34 metų. Vėliau, po jo mirties, žmona pripažino, kad tuomet jis dar buvo nekaltas, o ir po vedybų nemėgo sekso. Rašytojas jai sakė, kad jei vyras susituokia jau praėjus seksualiniam pikui, tai pasiekęs ketvirtąją dešimtį jau ne itin juo mėgaujasi.

Po mirties rašytojas buvo palaidotas šeimos kape, tačiau gerbėjai pastatė jam atskirą paminklą. Kiek vėliau buvo bandoma iškasti jo kūną, tačiau kapų plėšikams teko pasiduoti, nes kape nieko nepavyko rasti.

Rinktinę "Tykantis tamsoje" sudarė Marius Burokas ir Paulius Jevsejevas.

Iš anglų kalbos vertė Marius Burokas, Paulius Jevsejevas, Virginija Mickienė, Andrius Kunčina


Kiti taip pat domėjosi


2022-01-12

2021-02-09

Išgalvotas kitas nežinomas, siaubingas pasaulis, egzistuojantis šalia.

2018-06-09

Klasika.

Parašykite atsiliepimą apie "Tykantis tamsoje. Kūrybos rinktinė"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Klasikiniai detektyvai ir trileriai

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Tykantis tamsoje. Kūrybos rinktinė", Howard Phillips Lovecraft. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Howard Phillips Lovecraft su knyga "Tykantis tamsoje. Kūrybos rinktinė" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Tykantis tamsoje. Kūrybos rinktinė" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Howard Phillips Lovecraft. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Tykantis tamsoje. Kūrybos rinktinė" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Tykantis tamsoje. Kūrybos rinktinė" perkama kartu