Agata Kristi (Agatha Mary Clarissa Christie; g. 1890 m. rugsėjo 15 d. – m .1976 m. sausio 12 d.) – anglų rašytoja, detektyvų žanro meistrė.


Agatos Kristi vardas literatūros pasaulyje įrėžtas neištrinamomis raidėmis.

Agata Kristi (Agatha Christie) knygos

Rasta: 43
  1. 1
  2. 2

Žmogžudystė klebonijoje | Agata Kristi (Agatha Christie)
-10% su kodu: PATOGU
19,54 €
Kaina su kodu: 17,59 €
Turime sandėlyje
Žmogžudystė Rytų eksprese | Agata Kristi (Agatha Christie)
-10% su kodu: PATOGU
19,54 €
Kaina su kodu: 17,59 €
Turime sandėlyje
Ir tada nebeliko nei vieno | Agata Kristi (Agatha Christie)
-29% su kodu: PATOGU
21,17 €
Kaina su kodu: 15,03 €
Turime sandėlyje
Rasta: 43
  1. 1
  2. 2

Vien angliškų jos knygų pardavimai perkopė milijardą, dar tiek pat egzempliorių po planetą pasklido ir kitomis kalbomis. A. Kristi – viena žymiausių visų laikų detektyvų rašytojų. Daug mokslininkų, istorikų ir kritikų nagrinėja ne tik svarbiausius šios asmenybės kūrybos bruožus, bet ir jos biografijos faktus.


Agata Kristi gimė Anglijoje, mokėsi namuose, vėliau Paryžiuje lavino dainavimo bei skambinimo pianinu įgūdžius. Tiek Pirmojo, tiek Antrojo pasaulinių karų metu rašytoja dirbo savanore medicinos seserimi.


Autorės biografijoje rašoma, kad pirmą jos kūrinį įkvėpė lažybos su seserimi, kuri buvo įsitikinusi, kad Agata nepajėgi parašyti detektyvo.


Pirmoje autorės istorijoje „Mįslingas nutikimas Stailze“, išleistoje 1920-tais metais, debiutavo ir žymiausias jos personažas Erkiulis Puaro. Tiesa, knyga nesusilaukė didelės sėkmės, tačiau paskatino rašytoją kurti toliau, ką ji darė iki pat gyvenimo galo.


Ramų belgą Erkiulį Puaro skaitytojai sutiko daugiau nei trisdešimtyje romanų bei kitose trumpose istorijose. Ne mažiau mėgstama ir kita autorės sukurta nusikaltimų narpliotoja – smalsi ir gudri senutė Miss Džein Marpl, pirmą kartą pasirodžiusi knygoje „Žmogžudystė Klebonijoje“.


Iš viso per savo karjerą rašytoja sukūrė beveik aštuoniasdešimt detektyvų. Taip pat ji parašė autobiografinę knygą apie ekspedicijas, į kurias leisdavosi kartu su vyru. Be šių kūrinių Agatos Kristi bibliografijai priklauso ir kelios pjesės, kurios vis dar rodomos geriausių pasaulio teatrų scenose, taip pat slapyvardžiu pasirašytos istorijos.


Agata Kristi padarė milžinišką įtaką kitiems detektyvų kūrėjams. Jos romanai įkvėpė daugelį naujos kartos autorių. Tiesa, Kristi buvo konservatyvių pažiūrų. Autorę piktino, kad moderniuose detektyvuose daug dėmesio skiriama smurtui. Tuo tarpu jos romanuose žmogžudysčių detalių nerasite.


Agatos Kristi kūrybą mėgsta ir Lietuvos skaitytojai. Viena populiariausių knygų yra „Žmogžudystė Rytų eksprese“ įkvėpusi ne vieną ekranizaciją. Filmų, pagal autorės kūrybą pastatyta bent penkiasdešimt. Serialų – apie trisdešimt. Taip pat Agata Kristi darbai įkvėpė sukurti grafines noveles, vaizdo žaidimus ir kitus kūrinius. Mėgstate klasikinius detektyvinius romanus? Kviečiame internetu įsigyti autorės knygas ir pasinerti į retro dvasia alsuojančius kūrinius.