Knygų rinkiniai IKI -30% PIGIAU! Naršykite čia >>

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Vaistažolės. Tradicinis vartojimas, arbatų ir kitokių ištraukų gaminimas

Kaina: 19,03 €
Kaina su kodu: 17,13 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2024-05-31 19.032 InStock
Į krepšelį 17,13 € -10% su kodu
PATOGU

Knygos „Vaistažolės. Tradicinis vartojimas, arbatų ir kitokių ištraukų gaminimas“ aprašymas

Daugumos vaistažolių savybės, jų veiksmingumas nėra ištirtas arba nepakankamai ištirtas. Vaistažolių, kurių įvairios vaistų formos įregistruotos Valstybiniame Lietuvos vaistų registre, veiksmingumas ir saugumas, vartojimo indikacijos nustatytos. Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba, siekdama, kad vaistažolės būtų vartojamos racionaliau, 1998 m. vasario 11 d. patvirtino Ekspertų komisijos parengtą 189 vaistinių augalų, kurie gali būti vartojami, sąrašą ir patvirtino tradicines vartojimo indikacijas. Į sąrašą įtraukta vaistažolių, importuojamų iš kitų šalių (minėtas įsakymas leidžia jas vartoti Lietuvoje).Knygoje "Vaistažolės. Tradicinis vartojimas, arbatų ir kitokių ištraukų gaminimas" yra atskiri straipsniai apie 189 vaistažoles, kuriuose nurodomas jų paplitimas, pagrindinės veikliosios medžiagos, tradicinės indikacijos, kontraindikacijos, šalutinis poveikis.

Originalios Kęstučio Obelevičiaus fotonuotraukos padės vaistažoles atpažinti pievose, pamiškėse, paupiuose.

Knygoje pateikiami naujausi vaistažolių pavadinimai lietuvių ir lotynų kalba, todėl ja gali pasinaudoti ir farmacijos fakulteto studentai, informacija padės gydytojams ir vaistininkams atsakyti į interesantų klausimus.


PRATARMĖ


PRATARMĖ"Lietuvoje daug žmonių vartoja įvairias vaistažoles. Populiariojoje literatūroje dažnai rašoma, kad ta ar kita vaistažolė veiksminga nuo daugelio ligų. Deja, taip nėra. Daugumos vaistažolių savybės, jų veiksmingumas nėra ištirtas arba nepakankamai ištirtas. Vaistažolių, kurių įvairios vaistų formos (dažniausiai tinktūros, ekstraktai ir kt.) įregistruotos Valstybiniame Lietuvos vaistų registre, veiksmingumas ir saugumas, vartojimo indikacijos (kokioms ligoms gydyti jos vartojamos) nustatytos. Tačiau dauguma vaistažolių preparatų neregistruota Lietuvoje, nors buvo pastebėtas kai kurių iš jų veiksmingumas nesunkiems sutrikimams gydyti. Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba, siekdama, kad vaistažolės būtų vartojamos racionaliau, 1998 m. vasario 11d. patvirtino Ekspertų komisijos parengtą 189 vaistinių augalų, kurie gali būti vartojami sąrašą ir patvirtino tradicines vartojimo indikacijas (kokioms ligoms gydyti ir kokios vaistinių augalų dalys gali būti vartojamos). Daugumos šių vaistažolių preparatai Lietuvoje neregistruoti. Į sąrašą įtraukta vaistažolių, importuojamų iš kitų šalių (minėtas įsakymas leidžia jas vartoti Lietuvoje). Šioje knygoje yra atskiri straipsniai apie 189 vaistažoles, kuriuose nurodomas jų paplitimas Lietuvoje ir kitose šalyse, pagrindinės veikliosios medžiagos, tradicinės indikacijos, taip pat kontraindikacijos (kada vartoti negalima), šalutinis poveikis (jeigu jį gali sukelti).

Remiantis Vokietijos ir kitų Europos Sąjungos šalių, turinčių senas vaistažolių vartojimo tradicijas, patirtimi ir literatūros duomenimis, nurodytas arbatos ir kai kurių kitų vandeninių ištraukų paruošimo būdas. Rekomenduojamos dozės, kurios nesukelia apsinuodijimų. Knygoje pateikiami naujausi vaistažolių pavadinimai lietuvių ir lotynų kalba, todėl ja gali pasinaudoti ir studentai (pvz., farmacijos fakulteto), informacija padės vaistinių darbuotojams atsakyti į interesantų klausimus. Jei tėveliai šią knygą padovanos savo gamtą mylinčioms atžaloms, jie galės iš augalų fotonuotraukų savo dideliam džiaugsmui atpažinti pievose, pamiškėse, paupiuose, panamėse vaistažoles ir jomis papildyti savo herbariumus.

Dėkojame už konstruktyvias pastabas ir pasiūlymus."

Pagarbiai, autoriai


Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie „Vaistažolės. Tradicinis vartojimas, arbatų ir kitokių ištraukų gaminimas“

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Kitos medicinos knygos

Vytautas Budinkas, Kęstutis Obelevičius pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą „Vaistažolės. Tradicinis vartojimas, arbatų ir kitokių ištraukų gaminimas“, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos „Vaistažolės. Tradicinis vartojimas, arbatų ir kitokių ištraukų gaminimas“ aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos „Vaistažolės. Tradicinis vartojimas, arbatų ir kitokių ištraukų gaminimas“ už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą „Vaistažolės. Tradicinis vartojimas, arbatų ir kitokių ištraukų gaminimas“? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Vytautas Budinkas, Kęstutis Obelevičius tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su „Vaistažolės. Tradicinis vartojimas, arbatų ir kitokių ištraukų gaminimas“ perkama kartu