Ženkliai PIGIAU - prekės vos iki 5€! Naršykite čia >>

0
0
Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Valgykit kaip žvėrys! Kokių sveikos mitybos paslapčių galime pasimokyti iš gamtos

Kaina: 6,49 €
Kaina su kodu: 3,24 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.

2024-06-30 6.488 InStock
Į krepšelį 3,24 € -50% su kodu
PATOGU

Knygos „Valgykit kaip žvėrys! Kokių sveikos mitybos paslapčių galime pasimokyti iš gamtos“ aprašymas

Australų mokslininkai David Raubenheimer ir Stephen Simpson knygoje „Valgykit kaip žvėrys! Kokių sveikos mitybos paslapčių galime pasimokyti iš gamtos“ ieško atsakymo į klausimą, iš kur gyvi organizmai žino, ką valgyti, jei nori būti sveiki ir ilgai gyventi. Leidinys paskelbtas geriausia 2020-ųjų metų „New Scientist“ knyga.

Knygos autoriai daugybę metų stebėjo laukinius gyvūnus ir kitus gyvus organizmus bei atliko įvairių bandymų su savanoriais. Šie moksliniai tyrimai paskatino padaryti išvadas, išdėstytas šioje knygoje.

Kaip čia nutiko, kad babuinas, katė ir pelėsinis glitūnas ir net skėriai instinktyviai žino, ką valgyti, kad jų mityba būtų subalansuota ir užtikrintų visus organizmo poreikius, o mes, žmonės, atrodo, negalime to perprasti? Nutukimas bei nesveikos mitybos paskatintos ligos, tokios kaip diabetas, vėžys, širdies ir kraujagyslių sutrikimai, peržengia ribą ir yra rimta civilizacijos problema. Tačiau seniausi mūsų protėviai puikiai žinojo, kiek ir kokio maisto reikia jų kūnui. Kada mes pamiršome šias žinias ir vadindami save protingiausia pasaulio gyvybe esame vienintelė rūšis nebemokanti valgyti?

Šie du mokslininkai tyrinėjo maisto grandinę ir atrado, kad žinduoliai jaučia baltymų, angliavandenių, riebalų, kalcio ir druskos poreikį. Žmonės, kaip ir visi kiti gyvūnai, ieško šių maisto produktų labai konkrečiais santykiais.

Tobulai subalansuoti baltymų ir angliavandenių santykį atrodo misija neįmanoma, tačiau gyvūnai, pradedant beždžionėmis ir baigiant tarakonais, tą daro instinktyviai. Žmonės taip pat turi šį sugebėjimą, bet mūsų apetitas buvo iškreiptas šiuolaikinės maisto pramonės, kurios dėka šiandien turime kovoti su antsvoriu ir rimtomis ligomis.

David Raubenheimer ir Stephen Simpson tyrimai rodo, kad šiuolaikinėje dietoje baltymų yra kur kas mažiau nei anksčiau ir būtent tai išsivysčiusiose šalyse paskatino nutikimo padidėjimą. Maisto pramonėje baltymai yra brangūs, o angliavandeniai pigūs, todėl itin perdirbtuose produktuose nėra reikiamo kiekio pirmųjų. Mūsų kūnas skatina mus persivalgyti, kad tik surinktume reikalingą baltymų kiekį ir taip mes suvalgome vis daugiau nenaudingo šlamšto.

Manote, kad atsakymas yra tiesiog valgyti daugiau baltymų, pavyzdžiui, laikytis Paelo dietos? Čia pat autoriai traukia tyrimus, kurie atskleidė, kad gyvūnai, maitinami per daug baltyminga dieta mirė anksčiau ir taip pat turėjo didelių sveikatos problemų. Tad ką gi valgyti? Tiksliau, kaip grįžti prie intuityvios mitybos? Autoriai siūlo visų pirma atsikratyti perdirbtų produktų bei rinktis skaidulomis turtingus angliavandenius.

Knygos „Valgykit kaip žvėrys! Kokių sveikos mitybos paslapčių galime pasimokyti iš gamtos“ autoriai David Raubenheimer ir Stephen Simpson yra mokslininkai, tačiau jų tekstas apie mokslo ir evoliucinės biologijos istoriją nesudėtingas, visiems suprantamas ir šmaikštus.

Rašytojai mokslines įžvalgas apipynė daugybe smagių pasakojimų, tačiau visi jie pagrįsti faktais. Leidinio pabaigoje rasite naudingų patarimų, kaip sudaryti subalansuotą valgiaraštį. Tačiau „Valgykit kaip žvėrys“ nėra knyga apie dietas. Ji atskleidžia, ką reiškia apetitas, kokių maisto produktų natūraliai ieškome ir kaip pamažu praradome intuiciją.

Knygą „Valgykit kaip žvėrys! Kokių sveikos mitybos paslapčių galime pasimokyti iš gamtos“ būtina perskaityti visiems, kurie nori gyventi sveikai – taip kaip tai numatė gamta.

Šį leidinį savo atsiliepimuose giria mokslininkai, knygų apie sveiką mitybą autoriai, dokumentinių laidų vedėjai ir įvairių leidinių recenzentai.

Dr. David Raubenheimer – Sidnėjaus universiteto Gamtos mokslų katedros Leonardo P. Ullmano garbės vardo profesorius. Jo tyrimo sritis yra mitybos ekologija. Autorius visame pasaulyje skaito mokslinius pranešimus ir paskaitas, rašo straipsnius, su bendraautoriais yra išleidęs keletą populiarių mokslinių knygų.

Dr. Stephen J. Simpson – Charleso Perkinso centro tyrimų vadovas ir Sidnėjaus universiteto Gamtos mokslų katedros profesorius. Baigęs bakalauro studijas Kvinslando universitete, jis įgijo daktaro laipsnį Londono universitete. Vėliau mokslininkas praleido 22 metus Oksfordo universitete, pirmiausia dirbdamas eksperimentinės psichologijos srityje, vėliau Zoologijos katedroje.

Rašytojas dirbo kviestiniu dėstytojų prestižiniuose universitetuose, priklauso Karališkajai entomologijos bendruomenei, taip pat Londono karališkajai draugijai, už savo tyrimus buvo apdovanotas įvairiomis premijomis. Mokslininkas yra pasirodęs „National Geographic“, „Animal Planet“ ir „History Channels“ laidose, taip pat pats kūrė ir vedė dokumentinę laidą „Great Southern Land“.

Iš anglų kalbos vertė Raimonda Mikašauskienė

Trumpame knygos aprašyme žadama, kad knyga pakeis jūsų požiūrį į maistą ir padės suprasti ryšį tarp valgio ir įvairių ligų. Tekstas skirtas tiek besidomintiems moksliniais tyrimais, tiek sveika mityba, tad rekomenduojame jį įsigyti internetu. Galime pasiūlyti ir kitų žanrų knygų, kurios bus įdomios ir ieškantiems įdomių siužetų ar nepakartojamų veikėjų nuotykių, ir besidomintiems įvairių sričių mokslinėmis studijomis. Pirkti online verta ne tik dėl plataus asortimento, bet ir dėl gerų kainų. Daug knygų per akcijas ir išpardavimus kainuoja pigiau. Domėkitės apžvalgomis, įvertinkite santrauką, puslapių skaičių, peržiūrėkite ištraukas ir lengvai išsirinksite įdomių knygų.Parašykite atsiliepimą apie „Valgykit kaip žvėrys! Kokių sveikos mitybos paslapčių galime pasimokyti iš gamtos“

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Sveikos mitybos knygos

David Raubenheimer, Stephen Simpson pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą „Valgykit kaip žvėrys! Kokių sveikos mitybos paslapčių galime pasimokyti iš gamtos“, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos „Valgykit kaip žvėrys! Kokių sveikos mitybos paslapčių galime pasimokyti iš gamtos“ aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos „Valgykit kaip žvėrys! Kokių sveikos mitybos paslapčių galime pasimokyti iš gamtos“ už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą „Valgykit kaip žvėrys! Kokių sveikos mitybos paslapčių galime pasimokyti iš gamtos“? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, David Raubenheimer, Stephen Simpson tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su „Valgykit kaip žvėrys! Kokių sveikos mitybos paslapčių galime pasimokyti iš gamtos“ perkama kartu