NAUJIENA! -30% nuolaida visai BIOK kosmetikai! Naršykite čia >>

Robertas Petrauskas (g. 1976 m. valandžio 29 d., Gargždai, Lietuva) – istorikas, žurnalistas, rašytojas, sporto komentatorius, protmūšių organizatorius ir vedėjas.

Robertas Petrauskas gimė pedagogų šeimoje, tad mokslui ir kultūrai šeimoje buvo skiriamas didelis dėmesys.

Robertas Petrauskas knygos

Rasta: 10

Barbarosa (knyga su defektais) | Robertas Petrauskas
  • Nemokamas knygos pristatymas
-10% su kodu: PATOGU
33,99 €
Kaina su kodu: 30,59 €
Turime sandėlyje
Rasta: 10

Tačiau žurnalistas prisimena augęs laikais, kai už protą ir žinias kur kas labiau vertinamas buvo apsukrumas – visuomenė labiau gerbė turgaus prekeivius, o ne intelektualus. Dėl šios priežasties 11 klasėje jis nusprendė įrodyti, jog mokslai niekam nereikalingi, ir nutarė mesti mokyklą. Tėvai šiuo sprendimu neapsidžiaugė ir išvarė vaikiną iš namų.

Metus nakvodamas kur papuola ir sunkiai prasimanydamas duoną, jis teigė supratęs, ką reiškia pasiekti "dugną". Šį etapą jis laiko vienu vertingiausių savo gyvenime, nes tada sužinojo tikrojo gyvenimo skonį. Susitaikęs su tėvais ir baigęs vidurinę mokyklą į universitetą stoti Robertas Petrauskas neskubėjo – dar metus dirbo naujai įsikūrusioje Klaipėdos radijo stotyje. Vėliau Klaipėdos universitete studijavo socialinius mokslus ir pasirinko istorijos studijų kryptį. Universitetą baigė 2000 m.

Robertas Petrauskas neketino tęsti akademiko karjeros – grįžo į darbą radijo stotyje, vėliau konkurse laimėjo krepšinio komentatoriaus vietą. Dar ir šiandien daugelis jį pirmiausia prisimena kaip sporto žurnalistą ir komentatorių, nors jau keletą metų jis nebeužsiima šia veikla ir jėgas skiria intelektualesniems užsiėmimas – organizuoja protmūšius, veda LRT laidą „Lietuvos Tūkstantmečio vaikai“.
 
Pro duris išvarytas domėjimasis istorija sugrįžo per langą - 2010 m. Robertas Petrauskas išleido pirmąją savo istorinę apybraižą „Trečiojo reicho triumfas“, kuri tapo pirmąja trilogijos apie Antrąjį pasaulinį karą dalimi. Vėliau buvo pristatyta knyga „Lemtingi sprendimai. Antrasis pasaulinis karas Europoje“, o vainikavo seriją 2018 m. pabaigoje pasirodžiusi knyga „Barbarosa“.

Sulaukęs 42-iejų Robertas Petrauskas nusprendė atlikti savo gyvenimo „reviziją“ – išvyko į Indiją, kur keletą savaičių meditavo ir keliavo. Grįžęs į Lietuvą ėmė domėtis sveika mityba ir dabar mielai sukiojasi virtuvėje lepindamas savo šeimos narius gardžiais valgiais. Su žmona Vaida augina dvi dukras – dešimtmetę Kotryną ir ketverių Agotą.