NUOLAIDOS sumuojasi! Papildoma 5% nuolaida viskam su kodu: PAPARTIS

Saulius Vasiliauskas (1989 balandžio 27, Vilniuje) – literatūrologas, prozininkas, publicistas.

Naujosios kartos prozininkas Saulius Vasiliauskas gimė Vilniuje, tačiau augo Širvintose. Minėdamas savo biografijos ir kūrybinio kelio faktus autorius teigia, kad ankstyvieji jo tekstai gimė dar mokykloje. Saulius rašė nuo mažų dienų, o rašinius publikuoti pradėjo jau penktoje klasėje, vaikams skirtuose žurnaluose.

Saulius Vasiliauskas knygos

Rasta: 4

Kalba mane augina, 2 dalis | Gintarė Šeškevičiūtė, Rita Mikelionytė, Saulius Vasiliauskas
-10% su kodu: PATOGU
8,99 €
Kaina su kodu: 8,09 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Rasta: 4Vėliau Saulius Vasiliauskas yra šiek tiek knebinėjęs poeziją ir ėmėsi rašyti esė žanro kūrinius, įvairius apsakymus, kitus trumpus tekstus. Autoriaus kūryba buvo spausdinama ne viename rimtame literatūriniame leidinyje.

Rašytojas mokėsi Vilniaus edukologijos universitete, čia studijavo filologiją, o studijas tęsia literatūrologijos doktorantūroje. Saulius Vasiliauskas – aktyvi asmenybė. Jis noriai įsitraukia į kultūrines veiklas, rengia pasikalbėjimus, interviu, priklauso humanitarų ir menininkų krepšinio komandai.

Autorius publikavo ne vieną straipsnį, tiek su savo kūryba, tiek su literatūrinėmis įžvalgomis ir analizėmis. Taip pat Saulius Vasiliauskas kartu bendraautorėmis Žydrone Kolevinskiene ir Loreta Mačianskaite yra parengęs 2019-ais metais Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto išleistą knygą „Egzodika = Exodica: pasaulio lietuvių rašytojų antologija“.

2020-ais metais rašytojas debiutavo grožinės literatūros srityje. Pirmoji jo knyga – trumposios prozos rinkinys „Dabar aš ramiai papietausiu“. Šis leidinys „Pirmosios knygos“ konkurse, kurį  kiekvienais metais pradedantiesiems kūrėjams rengia Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, laimėjo pirmąją vietą prozos kategorijoje.

Knygoje „Dabar aš ramiai papietausiu“ publikuoti pasakojimai yra šiek tiek autobiografiniai, tad suteikia progą artimiau pažinti ir patį autorių. Aidas Vasiliauskas teigia, kad jo kūriniai yra įkvėpti kasdienybės stebėjimų. Pasakojimai nustebins skaitytojus atvirumu, bei lengva ironija. Skirtingos formos tekstai kviečia įvairiapusiškai pasinerti į knygos veikėjo mintis, dialogus, išgyvenimus ir kitas patirtis.

Saulius Vasiliauskas teigia, kad debiutinė jo knyga turėtų atkreipti savęs ieškančio, neramaus, stresą išgyvenančio jaunimo dėmesį. Pagrindiniai kūrybos bruožai, išryškėjantys pirmosios knygos tekstuose, yra gebėjimas pasijuokti iš keblių situacijų, atida detalėms, pastabumas, gebėjimas taikliai aprašyti patirtį, atvirumas ir patrauklus stilius.

Jei domitės modernia lietuvių kūryba, rekomenduojame atkreipti dėmesį į Sauliaus Vasiliausko kūrinius ir knygą įsigyti internetu.