0

Egzodika = Exodica: pasaulio lietuvių rašytojų antologija

  • Nemokamas knygos pristatymas
15,99 €
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva, LP Express ir DPD paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Egzodika = Exodica: pasaulio lietuvių rašytojų antologija


2020-12-31 15.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Egzodika = Exodica: pasaulio lietuvių rašytojų antologija" aprašymas

"Dabar labai daug šnekame apie tą tapatybę, jos išlaikymą, saugojimą. Manau, kad pirmiausia ją reikia bent jau truputėlį apgydyti. Ir ne tiek saugoti (konservuoti?), kiek puoselėti. Jokia Europos Sąjunga nė dar kas nors į tą mūsų tapatybę nesikėsina, jos iš mūsų išplėšti netyko. Bent dabar ir bent jau man taip atrodo. Gerai, visokie ten globalizacijos vėjai. Bet čia jau viskas nuo mūsų pačių norų, valios, apsisprendimo priklauso. Kaip negaliu išsinert iš savęs, taip ir aš, Lietuvoje gimęs, niekur nuo jos nepabėgsiu, tokį pabėgimą tik suvaidinti galėčiau."
Valdas Papievis

"EGZODIKA - naujažodis, sumeistrautas iš dviejų graikiškos kilmės žodžių: egzotika (exōtikos - svetimas, svetimšalis) ir egzodas (exodus - išėjimas). Formuodami šią antologiją, turėjome galvoje labai skirtingos padėties ir patirties rašytojus: dalis jų gimė ir gyvena ne Lietuvoje, rašo kitomis kalbomis ir lietuvišką tapatybę renkasi sąmoningai, kiti ir kitos - dėl įvairių priežasčių skirtingais laikotarpiais apsisprendė gyventi užsienyje, bet nenustojo (o gal kaip tik pradėjo) rašyti lietuviškai. Nenorime žiūrėti į juos ir jas kaip į egzotiškus kitus, kaip ir nenorime laikyti jų nei tremtiniais, nei egzilais.
Į antologiją, stengiantis aprėpti įvairius žanrus ir stilius, atrinkti 35 už Lietuvos ribų gyvenantys rašytojai, vienaip ar kitaip susiję su Lietuva. Nesiribojome tik etnocentrine lietuviškumo samprata, todėl lietuvių rašytojais laikome ir tuos, kurių tik seneliai ar proseneliai buvo lietuviai, ir tuos, kurie yra litvakų ar Lietuvos sentikių palikuonys. Mūsų atrankos kriterijus buvo ne gimtoji ar/ir kūrybos kalba, o santykis su lietuvių literatūros tradicija, temų ir/ar stiliaus savitumas.
Autoriai publikuojami abėcėlės tvarka. Kiekvienam jų skirtą skiltį sudaro du dėmenys: trumpa biografija ir samprotavimas apie tapatybę bei kūrybos ištrauka. Dauguma rašytojų šiuos samprotavimus (autobiografinius komentarus) rašė būtent šiam leidiniui. Visų skelbiamų tekstų šaltiniai ir nuotraukų autoriai nurodomi antologijos pabaigoje."

Sudarytojai

Parašykite atsiliepimą apie "Egzodika = Exodica: pasaulio lietuvių rašytojų antologija"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Egzodika = Exodica: pasaulio lietuvių rašytojų antologija, kurią skaitytojams dovanoja Loreta Mačianskaitė, Saulius Vasiliauskas, Žydronė Kolevinskienė. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Loreta Mačianskaitė, Saulius Vasiliauskas, Žydronė Kolevinskienė su knyga Egzodika = Exodica: pasaulio lietuvių rašytojų antologija jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Egzodika = Exodica: pasaulio lietuvių rašytojų antologija patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Loreta Mačianskaitė, Saulius Vasiliauskas, Žydronė Kolevinskienė. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Egzodika = Exodica: pasaulio lietuvių rašytojų antologija palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Egzodika = Exodica: pasaulio lietuvių rašytojų antologija" perkama kartu