NAUJIENA! -30% nuolaida visai BIOK kosmetikai! Naršykite čia >>

„Troliai Mumiai“ – knygų serija apie fantastinius padarėlius muminukus ir jų gyvenimą Mumių slėnyje. Suomių ir švedų kilmės autorės Tove Jansson sukurti personažai šiandien yra Suomijos pasididžiavimas. Apsilankę šioje šalyje tikrai rasite daugybę suvenyrų su muminukais: atvirukų, pakabukų, magnetukų, drabužių. Tačiau viskas prasidėjo nuo knygų.

Troliai Mumiai knygos

Rasta: 7

Kometa atskrieja. Nematomas vaikas (Troliai Mumiai 4) | Tove Jansson
-25% su kodu: PATOGU
12,24 €
Kaina su kodu: 9,18 €
Turime sandėlyje
Troliai Mumiai kelia bures | Alex Haridi, Cecillia Davidsson, Filippa Widlund
  • Nauja knyga
-10% su kodu: PATOGU
11,19 €
Kaina su kodu: 10,07 €
Turime sandėlyje
Mažieji troliai ir didysis potvynis (Troliai Mumiai 1) | Tove Jansson
-25% su kodu: PATOGU
10,03 €
Kaina su kodu: 7,52 €
Turime sandėlyje
Tėtis ir jūra. Vėlai lapkritį (Troliai Mumiai 5) | Tove Jansson
-30% su kodu: PATOGU
14,27 €
Kaina su kodu: 9,99 €
Turime sandėlyje
Trolis Mumis ir paskutinis slibinas | Cecilia Heikkilä, Cecillia Davidsson
-30% su kodu: PATOGU
10,99 €
Kaina su kodu: 7,69 €
Turime sandėlyje
Burtininko skrybėlė. Muminuko tėčio memuarai (Troliai Mumiai 2) | Tove Jansson
-25% su kodu: PATOGU
12,24 €
Kaina su kodu: 9,18 €
Turime sandėlyje
Baisus vidurvasaris. Stebuklinga žiema (Troliai Mumiai 3) | Tove Jansson
-25% su kodu: PATOGU
12,24 €
Kaina su kodu: 9,18 €
Turime sandėlyje
Rasta: 7Knygų serija „Troliai Mumiai“ yra skirta vaikams, tačiau tarp suaugusiųjų taip pat gausu gerbėjų, juk knygose daug įdomų idėjų ir filosofinių minčių. Autorė teigė, kad ją įkvėpė vaikystėje skaitytos knygelės bei Žiulio Verno kūryba.

Vaikystėje autorė kartu su tėvais dažnai vasarodavo saloje, kuri vėliau tapo Mumių slėnio prototipu. Pirmąją knygelę „Mažieji troliai ir didysis potvynis“ ji išleido 1945-ais metais. Šioje istorijoje skaitytojai susipažįsta su Muminuku, jo mama ir draugais. Visi jie leidžiasi į kelionę, ieškoti dingusio tėčio ir randa Mumių slėnį, kuriame apsistoja.

Antroji knyga – „Burtininko skrybėlė. Muminuko tėčio memuarai“ apjungia dvi atskiras istorijas. „Burtininko skrybėlė“ pasakoja apie skrybėlę, kuri gali pakeisti visus, kurie joje atsiduria. Žaisdamas slėpynių į stebuklingą skrybėlę įlenda Muminukas ir pavirsta pabaisa, kurios niekas nepažįsta. „Muminuko tėčio memuarai“ – linksma dienoraščio žanro satyra, kurioje Muminuko tėtis pasakoja apie pašėlusius jaunystės nuotykius.

Knygų serijos trečioji dalis yra „Baisus vidurvasaris. Stebuklinga žiema“. Tai taip pat dviejų dalių istorija. Pirmoji dalis apie tai, kaip potvynis, kurį sukėlė išsiveržęs ugnikalnis, užtvindė Mumių slėnį, o istorijos veikėjai randa plaukiojantį namą ir jame apsigyvena. „Stebuklinga žiema“ pasakoja apie tai, kaip Muminukas tikrą žiemą pamatė.

Ketvirta ciklo dalis – „Kometa atskrieja. Nematomas vaikas“. „Kometa atskrieja“, ko gero, viena žinomiausių šios serijos istorijų. Knygoje vėl laukia susitikimas su visais Mumių slėnio gyventojais ir jų netikėtais atradimais.

„Tėtis ir jūra. Vėlai lapkritį“ – penktoji ciklo dalis. Šios istorijos išleistos po dvidešimties metų nuo pirmosios knygelės pasirodymo ir užbaigia seriją.