0
Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Kaip jie mus sušaudė

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina internetu: 10,99 €
Kaina knygyne: 12,29 €*
Sutaupote: 1.30 € (11%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2020-10-09 Skaitytojas

Puiki knyga, atspindinti komunistų - žudikų cinizmą. Gaila, kad vokiečiai nespėjo daugumos aukų išgelbėti - pavyko ištrūkti tik nedaugeliui, tame tarpe ir autoriui.

Kaip jie mus sušaudė


2021-05-31 10.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Kaip jie mus sušaudė" aprašymas

Jonas Petruitis – tarpukario Lietuvos kariuomenės pulkininkas, kurį 1940-tais metais suėmė, tardė ir sušaudymui pasmerkė okupacinė sovietų valdžia. Karo atsiminimų knyga „Kaip jie mus sušaudė“ – asmeninis, autentiškas autoriaus pasakojimas, apimantis laikotarpį nuo suėmimo iki grįžimo į Lietuvą. Knyga pirmą kartą išleista 1942-tais metais.

Atsargos pulkininkas Jonas Petruitis 1940-tais metais buvo areštuotas ir pateko į Kauno sunkiųjų darbų kalėjimą. Čia jį ne kartą tardė NKVD, kankino ir mušė, kol galiausiai nuteisė, apkaltinę šnipinėjimu ir priešiška veikla. 1941-ais metais jis, kartu su gausiu būriu kitų kalinių, buvo išsiųstas iš Minsko kalėjimą. Iš ten lietuviai bei dar pora tūkstančių žmonių, iš kurių bent trečdalį sudarė moterys ir vaikai, išsiųsti pėsčiomis eiti 60 kilometrų į Červenę, kur turėjo būti įvykdyta egzekucija.

Jonui Petruičiui, kartu su keliomis dešimtimis bendražygių, pavyko pabėgti. Atsiminimų knyga „Kaip jie mus sušaudė“ – išsamus šios skaudžios patirties aprašymas. Dienoraštį primenančiame tekste autorius kalba apie skaudų mūsų šalies inteligentų ir visuomenininkų likimą. Pulkininko pasakojimas detalus, jis nepagražina savo patirties dvokiančiose kamerose, nemenkina kankinimų ir tardymo siaubo, tiesiog paprastai rašo apie savo išgyvenimus, pabėgimą ir sudėtingą kelionę atgal į tėvynę.

„Kaip jie mus sušaudė“ – skaudus vieno pulkininko gyvenimo etapo ir Červenės žudynių liudijimas. Knyga iliustruota menininko Ramūno Vaitkaus darbais.

Jonas Petruitis gimė 1891 metais, o nuo 1919-tų metų savanoriškai įstojo į Lietuvos kariuomenę, kur per keletą metų pelnė pulkininko laipsnį. Išėjęs į atsargą jis rašė įvairius straipsnius, taip pat išleido keletą atsiminimų knygų apie kovas su bolševikais, lenkais, o taip pat Pirmąjį pasaulinį karą. Po suėmimo, kalinimo prastomis sąlygomis ir pabėgimo, kurį aprašė knygoje „Kaip jie mus sušaudė“, Jonas Petruitis nepasižymėjo sveikata ir 1943-iais metais mirė.

Prieš beveik 80 metų pirmą kartą pasirodžiusi knyga sulaukė istorijos mėgėjų susidomėjimo ir palankių atsiliepimų, tad rekomenduojame naują leidimą įsigyti internetu. Turime ir daugiau karo atsiminimų bei kito žanrų knygų.

Jei tikras istorijas skaityti per skaudu, pasinerkite į linksmesnius siužetus ir veikėjų nuotykius. Pirkti online rasite visokių knygų, kurių kaina tikrai draugiška, o trumpi aprašymai ir santraukos žada įdomų turinį. Skaitykite ištraukas, apžvalgas, įvertinkite puslapių skaičių, patikrinkite akcijas bei išpardavimus ir geriausias knygas įsigykite pigiau.


  • Autorius: Jonas Petruitis
  • Leidėjas: Briedis
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 232
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955267768

2020-10-09

Puiki knyga, atspindinti komunistų - žudikų cinizmą. Gaila, kad vokiečiai nespėjo daugumos aukų išgelbėti - pavyko ištrūkti tik nedaugeliui, tame tarpe ir autoriui.

Parašykite atsiliepimą apie "Kaip jie mus sušaudė"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Knygos apie tremtį

Jonas Petruitis parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Kaip jie mus sušaudė, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Kaip jie mus sušaudė aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Kaip jie mus sušaudė už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Kaip jie mus sušaudė? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Jonas Petruitis tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Kaip jie mus sušaudė" perkama kartu