Elaine N. Aron (g. 1944 m. lapkričio 1 d.) - amrikiečių psichoterapeutė, klinikinių tyrimų psichologė, rašytoja.


Toronto Jorko universitete Elaine N. Aron įgijo klinikinės psichologijos magistro laipsnį, o Pacifica Graduate Institute - daktaro laipsnį. Stažavosi C. G.

Elaine N. Aron knygos

Rasta: 4

Itin jautrus asmuo | Elaine N. Aron
  • TOP
    55
    TOP 55
-30% su kodu: PATOGU
11,59 €
Kaina su kodu: 8,11 €
Turime sandėlyje
Itin jautrus vaikas | Elaine N. Aron
-27% su kodu: PATOGU
9,99 €
Kaina su kodu: 7,29 €
Turime sandėlyje
Itin jautrūs tėvai | Elaine N. Aron
-30% su kodu: PATOGU
11,79 €
Kaina su kodu: 8,25 €
Turime sandėlyje
Rasta: 4

Jungo institute San Franciske.

Visame pasaulyje Elaine N. Aron žinoma dėl „itin didelio jautrumo“ sąvokos. Domėtis šia siritimi mokslilninkę paskatino jos pačios prigimties ypatumai, t. y. padidėjęs jautrumas bet kokiam neigiamam poveikiui. Kaip paaiškėjo, padidėjęs jautrumas yra paveldimas ir vienaip ar kitaip gali pasireikšti 20% žmonių. Itin jautrūs asmenys aplinkiniams dažniausiai gali atrodyti pernelyg drovūs, bakštlūs, be to jie labiau linkę sirgti depresija. Elaine N. Aron pasiryžo padėti sau ir kitiems, ji nutarė ne tik parodyti itin jautrių žmonių teigiamas savybes, jų stipriasias puses, bet ir padėt jiems patiems pakelti savivertę ir padidinti pasitikėjimą savimi.

Sąvoka „itin jautrus žmogus“ tapo vienu svarbiausių XX–XXI amžiaus psichologijos atradimų. Lietuvių kalba išleistos šios Elaine N. Aron knygos: „Itin jautrus vaikas“, „Itin jautrus asmuo“ ir „Itin jautrūs tėvai“. Savo knygose ji bando atsakyti į klausimus, kurie aktualūs visiems „itin didelio jautrumo“ asmenims: kaip ši savybė veikia santykius su artimaisiais? kokie sunkumai gali kilti kreipiantis dėl darbo ir kaip juos spręsti? į ką turėtų atkreipti dėmesį padidinto jautrumo vaikų tėvai? kas yra „padidėjęs jautrumas“ – ypatinga dovana ar liga? Knygose yra nemažai pratimų, kurie padės jautriems asmenims prisitaikyti prie šiuolaikinio pasaulio ir išmokys sukurti savotišką apsaugą nuo neigiamų emocijų.

Elaine N. Aaron yra Niujorko valstijos universiteto (Stony Brook) mokslinė bendradarbė. Ji ir toliau domisi ir tyrinėja įgimtą temperamentą ir itin didelį žmonių jautrumą. Kartu su vyru, psichologijos profesoriumi daktaru Arthuru Eyronu, ji taip pat tyrinėja meilės ir intymumo psichologiją. Nors Aron yra klinikinės psichologijos specialistė, Mill Valley mieste, Kalifornijoje, ji turi psichoterapijos kabinetą.