Gina Viliūnė (g. 1974 m. sausio 19 d.m Vilnius) – lietuvių rašytoja, prozininkė.

Gina Viliūnė mokėsi 23-iojoje Vilniaus vidurinėje mokykloje (dabar Simono Daukanto gimnazija). Įdomus sutapimas – šiandien šioje gimnazijos mokosi jaunesnioji rašytojos duktė Vėja.

Gina Viliūnė knygos

Rasta: 14

Apolonija | Gina Viliūnė
-10% su kodu: PATOGU
18,29 €
Kaina su kodu: 16,46 €
Turime sandėlyje
Išgelbėti mešką | Gina Viliūnė, Simonas Kvintas
-10% su kodu: PATOGU
16,49 €
Kaina su kodu: 14,84 €
Turime sandėlyje
Mirtinas arkebuzos šūvis | Gina Viliūnė
-10% su kodu: PATOGU
13,49 €
Kaina su kodu: 12,14 €
Turime sandėlyje
Kur dingo gandras Grantas? Paukščių nuotykiai Ventės rage | Gina Viliūnė
-10% su kodu: PATOGU
4,49 €
Kaina su kodu: 4,04 €
Turime sandėlyje
Žmogžudystė batsiuvio dirbtuvėje | Gina Viliūnė
-10% su kodu: PATOGU
12,49 €
Kaina su kodu: 11,24 €
Turime sandėlyje
Smiltės ir Vėjaus kelionė po Baltijos jūrą | Gina Viliūnė
-10% su kodu: PATOGU
4,49 €
Kaina su kodu: 4,04 €
Turime sandėlyje
Rasta: 14

Rašytoja juokauja, kad viskas tarsi apsisuko ratu – į mokyklą tenka sugrįžti jau ne kaip moksleivei, bet kaip moksleivės mamai. Po mokyklos baigimo Vilniaus pedagoginiame institute studijavo etiką ir psichologiją.

Gide dirbanti ir istoriją mėgstanti moteris dažnai saulaukia klausimų, kodėl nestudijavo istorijos. Gina Viliūnė turi paprastą atsakymą – ji nenorėjusi, kad ši miela specialybė taptų prievole. Ji nusprendusi gilintis į istorijos paslaptis savarankiškai. Istorinių romanų autorė pastebi, kad profesionalūs istorikai visada remiasi tik istoriniais faktais ir šaltiniais, o grožinės literatūros autorius gali „baltas dėmes“ užpildyti vaizduotėje gimusiais siužetais. Galbūt tokia laisvė įmanoma, jei neturi kišenėje istoriko diplomo.

Gina Viliūnė praskleidžia ir savo giminės paslaptį – pasirodo, domėjimasis istorija ir meilė XIX a. neatsitiktinė. Archyvuose darbavęsis rašytojos tėvas rado dokumentus, įrodančius bajorišką šeimos kilmę. Rašytoja sako, kad kai kurios aristokratiškos būdo savybės ir moralinis kodeksas šeimoje buvo ir iki šių atradimų – šeimos nariai laikosi duoto žodžio, yra sąžiningi ir kilnūs.

Jei daugelį žmonių žavi gamta ir keliaudami jie pirmiausia pastebi nepaprastus gamtos vaizdus, Giną Viliūnę labiausiai domina miestai. Žvėryne vaikystę praleidusi moteris sako, kad jai labai patinka miesto šurmulys ir nėra nieko smagiau už netikėtą savaitgalio išvyką į Paryžių, Londoną ar Briuselį.

Gina Viliūnė sako, kad vienas mėgstamiausių jos rašytojų – Borisas Akuninas, tačiau ji mielai skaito Umberto Eco knygas, mėgsta storiniais romanais. Nesvetima jai ir lietuvių autorių kūryba – jaunystėje ji ypač mėgo Ričardą Gavelį. Šiandien jos knygų lentynoje galima rasti Jolitos Herlyn, Rūtos Mataitytės, Linos Ever kūrinius. Su kai kuriomis iš šių rašytojų Gina Viliūnė palaiko bičiuliškus ryšius – ji svečiavosi Jolitos Herlyn namuose Hamburge, moterys kartu keliavo į Briuselį.

Gina Viliūnė su vyru Irmantu augina dvi dukras. Fiziką baigęs vyras dirba reklamos srityje, o rašytoja ne tik kuria istorinius romanus, bet ir veda ekskursijas bei turi individualų kompiuterinio dizaino verslą.