0
Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

1984-ieji (4-as leidimas)

4.9
(13 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nauja knyga
Kaina internetu: 7,69 €
Kaina knygyne: 9,59 €*
Sutaupote: 1.90 € (20%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-04-20 Darius

Vienu kartu perskaičiau. negalėjau atsitraukti, atrodo gana, padedi, bet nesigauna tai nenurimau kol neperskaičiau, kaip koks vaikas saldainių maišą gavęs.

1984-ieji (4-as leidimas)


2021-04-30 7.69 InStock
Į krepšelį
Knygos "1984-ieji (4-as leidimas)" aprašymas

Aktualumo neprarandantis anglų rašytojo Džordžo Orvelo (George Orwell) romanas „1984-ieji“ – pranašiška knyga, pralenkusi laiką ir iki šiol laikoma viena iš tų, kurias būtina perskaityti.

Satyrinis pasakojimas pirmą kartą išleistas 1949 metais. Veiksmas vyksta 1984-aisiais totalitarinėje valstybėje Okeanijoje – vienoje iš trijų pasaulio supervalstybių. Pagrindinis veikėjas – Vinstonas Smitas dirba Tiesos ministerijoje, kurios pagrindinė užduotis – tinkamai meluoti. Vinstono dabas – Registrų skyriuje sumaniai perrašinėti praeitį, taip, kad ji atitiktų Partijos poreikius. Kaip ir visi Okeanijos gyventojai, Vinstonas yra nuolat stebimas Didžiojo Brolio, o visas jo gyvenimas – baimė padaryti ką nors ne taip ir absoliutus paklusnumas.

Vis dėlto Vinstonas pajunta troškimą išsilaisvinti ir ima priešintis kuriamai iliuzijai. Jis užmezga slaptą romaną su kolege Džiulija. Tačiau netrukus supranta, kad šiame košmariškame pasaulyje meilė yra neapykanta, karas – taika, o tikroji laisvės kaina – išdavystė.

Romanas „1984-ieji“ laikomas viena žymiausių literatūrinių utopijų, išverstas į daugiau nei 60 kalbų, o kai kuriose šalyse – uždraustas. Išgalvotas personažas Didysis Brolis (angl. Big Brother) ir frazė „Didysis Brolis stebi tave“ (angl. Big Brother is Watching You) šiuolaikinėje kultūroje tapo bendriniais terminais, kuriais apibūdinamas per didelis valdžios ar atskirų asmenų siekis prižiūrėti ir kontroliuoti visuomenę.

„1984-ieji“ ir kiek anksčiau išleistas politinis alegorinis romanas „Gyvūlių ūkis“ atnešė rašytojui pasaulinę šlovę ir įrašė į pasaulio literatūros istoriją.

Pagal romaną buvo pastatyti keli kino filmai: JAV ir Jungtinėje Karalystėje novelė buvo adaptuota ir televizijai. 2005 m. Londone įvyko kompozitoriaus Lorin Maazel operos „1984“, paremtos romano tekstu, premjera.

Džordžas Orvelas (tikrasis vardas – Erikas Artūras Bleras) gimė 1903 m. Indijoje. 1907 m. šeima persikėlė į Angliją, 1917 m. Orvelas pradėjo mokytis Itone ir nuolat dirbdavo įvairiuose koledžo žurnaluose. Tarnavo Indijos imperinėje policijoje Birmoje, apie tai parašė pirmąjį savo romaną „Birmos dienos“ (1934). Rašytojas gyveno sunkiai, porą metų praleido Paryžiuje, vėliau grįžo į Angliją, dirbo repetitoriumi, mokytoju, knygyno pardavėju, uždarbiavo rašydamas recenzijas ir straipsnius. Daugelis jo knygų įkvėptos asmeninės patirties ir kelionių įspūdžių. Parašė romaną „Šuniškas gyvenimas Paryžiuje ir Londone“, Ispanijoje kovojo už respublikonus ir vėliau išleido romaną apie pilietinį karą – „Pagarba Katalonijai“.
1941–1943 m. dirbo BBC korespondentu Tolimųjų Rytų reikalams. Dirbo Tribune literatūros redaktoriumi, kur turėjo savo rubriką, kurioje spausdino politinius bei literatūrinius komentarus. Taip pat rašė leidiniams Observer ir Manchester Evening News.
Unikali Džordžo Orvelo politinė alegorija „Gyvulių ūkis“ buvo išleista 1945 m. Šis romanas bei po ketverių metų išleistas „1984-ieji“ atnešė rašytojui pasaulinę šlovę.
Džordžas Orvelas mirė 1950-aisiai Londone. Likus kelioms dienoms iki mirties literatūros kritikas Desmond MacCarthy atsiuntė jam sveikinimo žinutę, kurioje rašė: „Jūs palikote neišdildomą žymę anglų literatūroje... esate vienas iš kelių nemirtingų savo kartos rašytojų“.

Iš anglų kalbos vertė Virgilijus Čepliejus2021-04-20

Vienu kartu perskaičiau. negalėjau atsitraukti, atrodo gana, padedi, bet nesigauna tai nenurimau kol neperskaičiau, kaip koks vaikas saldainių maišą gavęs.

2021-04-19

Kažkur buvau radus internete sąrašą knygų, kurias rekomenduojama perskaityti per gyvenimą, dėl bendro išprūsimo. Tai šita knyga patenka į pirmą dešimtuką. Verta dėmesio, gera, bet man patinka šiek tiek kitoks rašymo stilius. Todėl nevisos žvaigdždutės.

2021-04-19

Sako išgalvotas, sako distopinis, gal ir taip. Bet pats principas, jog istorija trinama, keičiama ir perrašoma yra faktas. Bet knyga, puiki.

2021-04-16

Niekada nerašau atsiliepimų ir nelabai juos vertinu. Bet šita knyga neiškrenta iš galvos jau gerą savaitę. Atrodo kad visi žmonės nori būt laisvi ir nepriklausomi, bet kažkodėl daugumai paprasčiau gyventi kai žino kad kažkas yra aukščiau.

2021-04-15

Viena iš tų knygų kuri praplečia suvokimo ribas. Kai pradedi galvoti, kas,kaip ir dėl ko - dėliojasi labai įdomios mozaikos.

2021-04-14

Gyvulių ūkis man patiko, bet 1984-ieji yra WOW. įsigijau ir dar vieną šio rašytojo knygą Apie tiesą.

2021-04-07

Klasika, kurią būtina perskaityti.

2021-02-15

2021-02-09

Patiko. Ir rašymo stilius, ir istorija, ir vaizduojama valdymo forma, kurią norisi lyginti su kai kuriomis, vis dar egzistuojančiomis, santvarkomis.

2020-12-20

Superinė knyga, kurioje suspaustos ir paaiškintos visos mūsų gyvenime buvusios ideologijos. Skaitai ir kaip veidrodyje savo gyvenimą matai... 10 balų iš 10 - ties.

2020-08-21

Tai knyga, kuri stebina, pribloškia ir lieka širdyje ilgam.

2020-04-12

2016-08-03

Skaitau šią knygą ir noriu, kad ji nepasibaigtų. Rekomenduoju visiems.

Parašykite atsiliepimą apie "1984-ieji (4-as leidimas)"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Klasikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą 1984-ieji (4-as leidimas), kurią skaitytojams dovanoja George Orwell (Džordžas Orvelas). Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar George Orwell (Džordžas Orvelas) su knyga 1984-ieji (4-as leidimas) jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga 1984-ieji (4-as leidimas) patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė George Orwell (Džordžas Orvelas). Nepamirškite atsiliepimo apie knygą 1984-ieji (4-as leidimas) palikti ir jūs.

 


Dažnai su "1984-ieji (4-as leidimas)" perkama kartu