⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Apie peles ir žmones

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
 • Nauja knyga
Kaina: 11,69 €
 • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2020-04-12 Eglė


2023-06-30 11.69 InStock
Į krepšelį

Knygos "Apie peles ir žmones" aprašymas

Johno Steinbecko romanas „Apie peles ir žmones“ pirmą kartą išleistas JAV 1937 metais. Jame pasakojama apie du klajūnus, didžiosios krizės metais ieškančius atsitiktinio darbo šalies pietinėse valstijose.

„Apie peles ir žmones“ siužetas vyksta Kalifornijos slėnyje, šalia Salinas upės stovinčioje turtingoje fermoje. Į ją keliauja du draugai – smulkaus sudėjimo, atsargus bei protingas George‘as Miltonas ir Lennie Smallas, nepaprastai stiprus, bet protiškai atsilikęs milžinas, mylintis mažus gyvūnėlius. Fermoje jie planuoja nusisamdyti sezoniniams lauko darbams ir užsidirbti pinigų savo svajonei. Lennie vis kalba apie triušių veisimą, o George‘as jam pritaria, kalbėdamas apie galimybę nusipirkti gabaliuką žemės ir gyventi joje be rūpesčių.

Bet fermoje viskas susiklosto nesėkmingai. Savo jėgos nesuprantantis ir jos nevaldantis Lennie nuolat patenka į skaudžias situacijas su gyvūnais ir žmonėmis, kol galiausiai vieną dieną įvyksta tragedija, amžiams supynusi George‘o ir Lennie likimus.

Johnas Steinbeckas „Apie peles ir žmones“ pradėjo rašyti 1936 metais, gavęs dienraščio „San Francisco News“ užsakymą ištirti situaciją Kalifornijoje migruojančių darbininkų aplinkoje. Šis tyrimas, surinktos detalės, išgirstos darbininkų istorijos tapo romano pagrindu. Kritikai romane išskiria kelis pagrindinius motyvus – amerikietiškos svajonės kritiką, apgailėtiną moterų teisių būklę JAV ir tikros, stiprios draugystės išskirtinumą.

Romanas „Apie peles ir žmones“ tapo vienu populiariausių Johno Steinbecko kūrinių. Amžininkai rašė daugiausiai palankias recenzijas, kurioms pritarė ir skaitytojai – pirmas knygos leidimas parduotas 117 000 egzempliorių tiražu, o Holivudo ir Brodvėjaus prodiuseriai pradėjo rengti romano kino ir teatro adaptacijas. Pagal knyga buvo susukti du filmai – 1939 metais (režisierius Lewis Milestone) ir 1992 metais (režisierius Gary Alanas Sinise). Buvo ir neigiamų vertinimų – ne vienam kritikui užkliuvo demonstratyvus romano kalbos vulgarumas, rasistiniai siužeto epizodai, Steinbeckas buvo apkaltintas net eutanazijos propagavimu. Dėl šių ir kitų nuolat pasikartojančių kaltinimų „Apie peles ir žmones“ periodiškai uždrausdavo kai kuriose JAV mokyklose.

Johnas Steinbeckas (1902 – 1968) yra garsus, daugelio visame pasaulyje žinomų knygų („Rūstybės kekės“, 1939, „Mūsų nerimo žiema“, 1961) autorius, 1962 metais apdovanotas Nobelio premija už literatūrą.

Iš anglų kalbos vertė Virgilijus Čepliejus


 • Nobelio literatūros premijos laureato knyga

 • Autorius: John Steinbeck
 • Serija: Munken Premium
 • Leidėjas: Jotema
 • Išleidimo metai: 2023
 • Knygos puslapių skaičius: 126
 • Formatas: 14x22, kieti viršeliai
 • ISBN ar kodas: 9786094902048
 • Vertėjas: Virgilijus Čepliejus
 • Iš kokios kalbos versta: anglų

Kiti taip pat domėjosi


2020-04-12

Parašykite atsiliepimą apie "Apie peles ir žmones"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Klasika. Užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Apie peles ir žmones", Džonas Steinbekas (John Steinbeck). Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Džonas Steinbekas (John Steinbeck) su knyga "Apie peles ir žmones" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Apie peles ir žmones" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Džonas Steinbekas (John Steinbeck). Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Apie peles ir žmones" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Apie peles ir žmones" perkama kartu