0

Apie peles ir žmones

5.0
(1 įvertinimai)
Internetu: 9,49 €
Knygyne: 11,39 €*
Sutaupote: 1.90 € (17%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
2020-04-12 Eglė

Informacija

Apie peles ir žmones

  • Leidėjas: Jotema
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 128
  • ISBN ar kodas: 9789955138518

2020-05-31 9.49 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Johno Steinbecko romanas „Apie peles ir žmones“ pirmą kartą išleistas JAV 1937 metais. Jame pasakojama apie du klajūnus, didžiosios krizės metais ieškančius atsitiktinio darbo šalies pietinėse valstijose.

„Apie peles ir žmones“ siužetas vyksta Kalifornijos slėnyje, šalia Salinas upės stovinčioje turtingoje fermoje. Į ją keliauja du draugai – smulkaus sudėjimo, atsargus bei protingas George‘as Miltonas ir Lennie Smallas, nepaprastai stiprus, bet protiškai atsilikęs milžinas, mylintis mažus gyvūnėlius. Fermoje jie planuoja nusisamdyti sezoniniams lauko darbams ir užsidirbti pinigų savo svajonei. Lennie vis kalba apie triušių veisimą, o George‘as jam pritaria, kalbėdamas apie galimybę nusipirkti gabaliuką žemės ir gyventi joje be rūpesčių.

Bet fermoje viskas susiklosto nesėkmingai. Savo jėgos nesuprantantis ir jos nevaldantis Lennie nuolat patenka į skaudžias situacijas su gyvūnais ir žmonėmis, kol galiausiai vieną dieną įvyksta tragedija, amžiams supynusi George‘o ir Lennie likimus.

Johnas Steinbeckas „Apie peles ir žmones“ pradėjo rašyti 1936 metais, gavęs dienraščio „San Francisco News“ užsakymą ištirti situaciją Kalifornijoje migruojančių darbininkų aplinkoje. Šis tyrimas, surinktos detalės, išgirstos darbininkų istorijos tapo romano pagrindu. Kritikai romane išskiria kelis pagrindinius motyvus – amerikietiškos svajonės kritiką, apgailėtiną moterų teisių būklę JAV ir tikros, stiprios draugystės išskirtinumą.

Romanas „Apie peles ir žmones“ tapo vienu populiariausių Johno Steinbecko kūrinių. Amžininkai rašė daugiausiai palankias recenzijas, kurioms pritarė ir skaitytojai – pirmas knygos leidimas parduotas 117 000 egzempliorių tiražu, o Holivudo ir Brodvėjaus prodiuseriai pradėjo rengti romano kino ir teatro adaptacijas. Pagal knyga buvo susukti du filmai – 1939 metais (režisierius Lewis Milestone) ir 1992 metais (režisierius Gary Alanas Sinise). Buvo ir neigiamų vertinimų – ne vienam kritikui užkliuvo demonstratyvus romano kalbos vulgarumas, rasistiniai siužeto epizodai, Steinbeckas buvo apkaltintas net eutanazijos propagavimu. Dėl šių ir kitų nuolat pasikartojančių kaltinimų „Apie peles ir žmones“ periodiškai uždrausdavo kai kuriose JAV mokyklose.

Johnas Steinbeckas (1902 – 1968) yra garsus, daugelio visame pasaulyje žinomų knygų („Rūstybės kekės“, 1939, „Mūsų nerimo žiema“, 1961) autorius, 1962 metais apdovanotas Nobelio premija už literatūrą.

Iš anglų kalbos vertė Virgilijus Čepliejus

2020-04-12

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu