NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 15 € *

Apreiškimas Marijai

Kaina: 11,30 €
Kaina su kodu: 10,17 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
  • Pristatysime: per 18-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2024-02-29 11.304 InStock
Į krepšelį

Knygos "Apreiškimas Marijai" aprašymas

Paul Claudel (Polis Modelis, 1868-1955) - prancūzų poetas, dramaturgas ir diplomatas yra viena reikšmingiausių figūrų XX a. prancūzų literatūroje. Jis sukūrė savitą, ne tik poezijai, bet ir dramai būdingą stilių, atnaujino žanrinę dramos tradiciją ir, įvedęs sakralinę dimensiją, sugrąžino ją prie pačių teatro ištakų.

Pirmąją savo dramą „Auksinė galva“ Claudelis parašė 1889 m. Metai nuo pirmos paskelbtos dramos iki XX a. trečiojo dešimtmečio vidurio buvo intensyvios kūrybos laikas. Daugiausia rašyta teatrui; 1908 m. Claudelis išspausdino „Penkias didžiąsias odes“. Bene garsiausios, labiausiai išbaigtos Claudelio dramos, jo teatro viršūnė yra „Satino batelis“ (1924) ir „Apreiškimas Marijai“ (1912-1948). Vienas paskutinių jo kūrinių yra oratorija „Žana ant laužo“ (1952), kuriai Arthuras Honeggeris parašė muziką.

„Apreiškimo Marijai“ veiksmas vyksta XV a. pirmojoje pusėje. Veiksmo centre tarsi pasakoje yra dvi seserys: geroji, švelnioji, Šventosios Dvasios kvietimą išgirdusi ir į jį atsiliepusi Violena ir piktoji, pavydžioji nusikaltėlė Mara. Dramoje įvyksta bent keli stebuklai. Violena pabučiuoja raupsais užsikrėtusį Pjerą de Kraoną. Jos nekaltas bučinys yra atleidimo ir - galbūt - pačios dar nesuvoktos meilės išraiška; nuodėmės nusikračiusi Pjero siela padaro jo kūną švarų. Atkakliam Maros prašymui paklususi Violena savo maldos galia atgaivina jos mirusią dukrelę. Pieno lašas ant kūdikio lūpų, pakitusi akių spalva - buvo juodos kaip Maros, o tapo mėlynos kaip Violenos - simbolizuoja mistinę Violenos motinystę ir per ją atkurtą ryšį su buvusiu sužadėtiniu Žaku. Misterija baigiama numanomu Maros ir Žako susitaikymu ir atleidimu vienas kitam. Taigi stebuklas yra paties žmogaus, kuriam tikėjimas, malda ir meilė suteikia nepaprastą galią, rankose.


  • Pavadinimas originalo kalba: L'annonce faite a Marie
  • Autorius: Paul Claudel
  • Leidėjas: Žara
  • Išleidimo metai: 2023
  • Knygos puslapių skaičius: 180
  • Formatas: 15x25, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789986343950
  • Vertėjas: Genovaitė Dručkutė
  • Iš kokios kalbos versta: prancūzų

Parašykite atsiliepimą apie "Apreiškimas Marijai"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Užsienio eilėraščiai ir dramos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Apreiškimas Marijai", Paul Claudel. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Paul Claudel su knyga "Apreiškimas Marijai" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Apreiškimas Marijai" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Paul Claudel. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Apreiškimas Marijai" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Apreiškimas Marijai" perkama kartu