0
Kaina internetu: 3,89 €
Kaina knygyne: 5,99 €*
Sutaupote: 2.10 € (36%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Romeo ir Džuljeta

  • Serija: Mažosios klasikos kolekcija
  • Leidėjas: Obuolys
  • Išleidimo metai: 2020
  • Formatas: 11x17, minkšti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 188
  • ISBN ar kodas: 9786094840937

2021-01-31 3.89 InStock
Į krepšelį
Knygos "Romeo ir Džuljeta" aprašymas

Du vardai, tapę meilės istorijos sinonimu – „Romeo ir Džuljeta“ – tragiška, nuostabi, jaunatviška ir laikui nepavaldi Viljamo Šekspyro pjesė, kuri skaitoma, vaidinama, interpretuojama jau ne vieną šimtą metų.


Leidykla „Obuolys“ pristato naują nemarios pjesės leidimą – šiuolaikiško dizaino, minkštais viršeliais išleista knyga patogiai tilps ir į moksleivio kuprinę, ir papildys klasiką mėgstančio skaitytojo kolekciją.


„Romeo ir Džuljeta“ – iškiliausia visų laikų meilės istorija. Viljamo Šekspyro 1595 metais sukurta pjesė pasakoja apie dviejų jaunuolių meilę iš pirmo žvilgsnio ir jų priešiškai nusiteikusių šeimų konfliktą.


Puotoje susitikę Romeo ir Džuljeta pamilsta vienas kitą, o pasibaigus puotai Romeo išdrįsta nueiti prie Džuljetos namų ir prisipažinti, kad ją myli. Jis užtinka Džuljetą balkone, liejančią širdį apie savo meilę Romeo. Abu suplanuoja jau kitą dieną susituokti. Po vestuvių nakties Romeo tenka susikauti su Džuljetos pusbroliu ir Romeo jį nužudo. Dviejų šeimų – Kapulečių ir Montekių nesantaika pasiekia kulminaciją – Romeo ištremiamas iš Veronos. O Džuljetos tėvai ima planuoti jos vestuves su nusižiūrėtu jaunuoliu. Tačiau mergina surezga planą, kaip nuo šių vestuvių išsisukti. Tiesa, apie šį planą nieko nežinojęs Romeo pamano, kad nutiko blogiausia ir dviejų jaunų širdžių bendrystė baigiasi tragiškai...


Romeo ir Džuljetos istorijoje nekalta, trapi ir nieko nepaisanti jaunuolių meilė tampa atsvara ir tik dar labiau išryškėja žiaurių konfliktų, neapykantos, kruvinų žudynių fone. Ši istorija statyta turbūt visuose pasaulio teatruose – nuo mokyklos spektaklių iki didžiųjų scenų, pagal ją kurti kino filmai, miuziklai, istorija ne kartą interpretuota kituose literatūros, dailės, muzikos kūriniuose.


Šios Šekspyro pjesės pagrindas – legenda apie tragišką dviejų jaunuolių meilę, kuri yra itališkos kilmės ir ne kartą buvo naudota italų Renesanso rašytojų. Tiesa, Šekspyro pirmtakai kur kas didesnį dėmesį skirdavo likimo temai, o dviejų jaunuolių meilę traktuodavo kaip besaikį ir į pražūtį vedantį jausmą. Šekspyras dėl tragedijos kaltę vertė šeimų konfliktui, o Romeo ir Džuljetos meilę išaukštino ir poetizavo.


Viljamas Šekspyras (William Shakespeare, 1564–1616 m.) – anglų rašytojas, poetas ir dramaturgas. Šekspyras laikomas vienu svarbiausių anglų ir Vakarų Europos rašytojų. Yra išlikusios 38 Šekspyro pjesės, 154 sonetai, du eiliuoti epai ir eilėraščių. Jo pjesės ir sonetai verčiami į daugybę pasaulio kalbų ir išlieka tarp skaitomiausių literatūros klasikos kūrinių.

V. Šekspyras augo pasiturinčioje šeimoje ir mokėsi „Gramatikos mokykloje“, kur buvo dėstomos lotynų ir graikų kalbos, retorika, logika, istorija. 1592 m. atvyko į Londoną, dirbo teatre, vaidino ir rašė. Manoma, kad teatre Šekspyras išbandė įvairias profesijas – buvo sufleriu, režisieriaus padėjėju, perdirbinėjo kitų rašytas pjeses, kol galiausiai pats pradėjo kurti dramos veikalus.


Iš anglų kalbos vertė Aleksys Churginas

Parašykite atsiliepimą apie "Romeo ir Džuljeta"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Eilėraščiai ir dramos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Romeo ir Džuljeta, kurią skaitytojams dovanoja Viljamas Šekspyras (William Shakespeare). Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Viljamas Šekspyras (William Shakespeare) su knyga Romeo ir Džuljeta jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Romeo ir Džuljeta patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Viljamas Šekspyras (William Shakespeare). Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Romeo ir Džuljeta palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Romeo ir Džuljeta" perkama kartu