-10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: 123KNYGA
Grožinė literatūra SUPERKAINA >>>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Romeo ir Džuljeta

4.9
(9 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 3,99 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-10-13 df

:)


2022-07-31 3.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Romeo ir Džuljeta" aprašymas

Du vardai, tapę meilės istorijos sinonimu – „Romeo ir Džuljeta“ – tragiška, nuostabi, jaunatviška ir laikui nepavaldi Viljamo Šekspyro pjesė, kuri skaitoma, vaidinama, interpretuojama jau ne vieną šimtą metų.


Leidykla „Obuolys“ pristato naują nemarios pjesės leidimą – šiuolaikiško dizaino, minkštais viršeliais išleista knyga patogiai tilps ir į moksleivio kuprinę, ir papildys klasiką mėgstančio skaitytojo kolekciją.


„Romeo ir Džuljeta“ – iškiliausia visų laikų meilės istorija. Viljamo Šekspyro 1595 metais sukurta pjesė pasakoja apie dviejų jaunuolių meilę iš pirmo žvilgsnio ir jų priešiškai nusiteikusių šeimų konfliktą.


Puotoje susitikę Romeo ir Džuljeta pamilsta vienas kitą, o pasibaigus puotai Romeo išdrįsta nueiti prie Džuljetos namų ir prisipažinti, kad ją myli. Jis užtinka Džuljetą balkone, liejančią širdį apie savo meilę Romeo. Abu suplanuoja jau kitą dieną susituokti. Po vestuvių nakties Romeo tenka susikauti su Džuljetos pusbroliu ir Romeo jį nužudo. Dviejų šeimų – Kapulečių ir Montekių nesantaika pasiekia kulminaciją – Romeo ištremiamas iš Veronos. O Džuljetos tėvai ima planuoti jos vestuves su nusižiūrėtu jaunuoliu. Tačiau mergina surezga planą, kaip nuo šių vestuvių išsisukti. Tiesa, apie šį planą nieko nežinojęs Romeo pamano, kad nutiko blogiausia ir dviejų jaunų širdžių bendrystė baigiasi tragiškai...


Romeo ir Džuljetos istorijoje nekalta, trapi ir nieko nepaisanti jaunuolių meilė tampa atsvara ir tik dar labiau išryškėja žiaurių konfliktų, neapykantos, kruvinų žudynių fone. Ši istorija statyta turbūt visuose pasaulio teatruose – nuo mokyklos spektaklių iki didžiųjų scenų, pagal ją kurti kino filmai, miuziklai, istorija ne kartą interpretuota kituose literatūros, dailės, muzikos kūriniuose.


Šios Šekspyro pjesės pagrindas – legenda apie tragišką dviejų jaunuolių meilę, kuri yra itališkos kilmės ir ne kartą buvo naudota italų Renesanso rašytojų. Tiesa, Šekspyro pirmtakai kur kas didesnį dėmesį skirdavo likimo temai, o dviejų jaunuolių meilę traktuodavo kaip besaikį ir į pražūtį vedantį jausmą. Šekspyras dėl tragedijos kaltę vertė šeimų konfliktui, o Romeo ir Džuljetos meilę išaukštino ir poetizavo.


Viljamas Šekspyras (William Shakespeare, 1564–1616 m.) – anglų rašytojas, poetas ir dramaturgas. Šekspyras laikomas vienu svarbiausių anglų ir Vakarų Europos rašytojų. Yra išlikusios 38 Šekspyro pjesės, 154 sonetai, du eiliuoti epai ir eilėraščių. Jo pjesės ir sonetai verčiami į daugybę pasaulio kalbų ir išlieka tarp skaitomiausių literatūros klasikos kūrinių.

V. Šekspyras augo pasiturinčioje šeimoje ir mokėsi „Gramatikos mokykloje“, kur buvo dėstomos lotynų ir graikų kalbos, retorika, logika, istorija. 1592 m. atvyko į Londoną, dirbo teatre, vaidino ir rašė. Manoma, kad teatre Šekspyras išbandė įvairias profesijas – buvo sufleriu, režisieriaus padėjėju, perdirbinėjo kitų rašytas pjeses, kol galiausiai pats pradėjo kurti dramos veikalus.


Iš anglų kalbos vertė Aleksys ChurginasKiti taip pat domėjosi


2021-10-13

:)

2021-06-28

nežinoti Romeo ir Džiulijietos istorijos, tai nuodėmė. juk tai pats populiariausias Šekspyro kūrinys. NUOSTABI NEPAMIRŠTAMA IR AMŽINA.

2021-06-22

Ėmiausi to tikėdamas, kad bus sunku skaityti ir nuobodu, bet taip lengva ir smagu buvo skaityti, nors tai tragedija.

2021-06-17

O kad šiais laikais tokia meilė, kuri tokia stipri, kad net mirti nebaisu. Yra ko pasimokyti iš tų viduramžių istorijų.

2021-06-17

Kai pavadinimas pats kalba už save jam net nereikia liaupsių ir komentarų. Tai vienareikšmiškai geriausia meilės istorija ir vargu ar kas nors kada sukurs geresnę.

2021-06-15

Šekspyro palikimas žmonijai didingas, daugybė veikalų virtę spektakliais bei pritraukę galybę skaitytojų ir žiūrovų. Romeo ir Džuljeta nemari nelaimingos meilės istorija, kurią žino kiekvienas.

2021-06-14

Garsiausia visų laikų meilės istorija, skaičiuojanti šimtmečius ir niekuomet nenuklysianti į užmarštį. Visų įsimylėjėlių nežabotos aistros ir atsidavimo bei pasiaukojimo simbolis.

2021-06-10

Nuostabi drama, nepakatojamas kūrinys, įkvėpęs daugybę pasaulio menininkų. Šekspyras , man visų pirma Romeo ir Džiulijeta.

2021-06-07

Romeo ir Džiulieta, visi žino kad tai meilės istorija, bet ar kas gali papasakot kaip , kas ir kodėl? Dabar jau galiu, ir galiu pasakyt, ve veltui toks populiarus kūrinys pasaulyje.

Parašykite atsiliepimą apie "Romeo ir Džuljeta"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Užsienio eilėraščiai ir dramos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Romeo ir Džuljeta", Viljamas Šekspyras (William Shakespeare). Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Viljamas Šekspyras (William Shakespeare) su knyga "Romeo ir Džuljeta" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Romeo ir Džuljeta" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Viljamas Šekspyras (William Shakespeare). Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Romeo ir Džuljeta" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Romeo ir Džuljeta" perkama kartu