Knygų rinkiniai IKI -30% PIGIAU! Naršykite čia >>

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Atrastas Vilnius. Kartografiniai ir sociotopografiniai miesto maketo šaltiniai

Kaina: 59,99 €
Kaina su kodu: 53,99 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
Lietuvoje
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2024-05-31 59.99 InStock
Į krepšelį 53,99 € -10% su kodu
PATOGU

Knygos „Atrastas Vilnius. Kartografiniai ir sociotopografiniai miesto maketo šaltiniai“ aprašymas

Knyga „Atrastas Vilnius. Kartografiniai ir sociotopografiniai miesto maketo šaltiniai“ – tai penkerius metus trukusio intriguojančio tyrimo rezultatas. Jos pagrindą sudaro Rusijos karo archyvuose saugoma Vilniaus senamiestį ir priemiesčius apimanti kartografinė medžiaga – 1832–1834 m. viso miesto planas, 38 gatvių fasadų išklotinės ir 13 kvartalų schemų brėžiniai. Tai spalvoti, architektūriškai tikslūs vaizdai, skirti miesto maketui sukurti. Archyvuose saugotas Vilniaus urbanistiniam tyrimui svarbus kartografijos rinkinys, lietuvių istorikų susidomėjimo susilaukęs jau XX a. šeštajame dešimtmetyje, pagaliau taps prieinamas visuomenei šios knygos pavidalu. Nė vienas Lietuvos miestas tokios unikalios ikonografijos neturi.

Pasitelkti archyviniai šaltiniai ir ikonografija leidžia geriau pažinti šio miesto užstatymo istoriją, rekonstruoti jo topografiją. Kartografinių dokumentų rinkinį papildo miesto vaizdai, fotografijos, portretai – iš viso 360 iliustracijų. Remiantis namų savininkų 1775–1845 m. surašymais atkuriamas socialinis miesto gyventojų portretas.

Tikimės, kad ši knyga

„Atrastas Vilnius. Kartografiniai ir sociotopografiniai miesto maketo šaltiniai“

ne tik padės atkurti miestą, kurio didžioji dalis nebeišliko, bet ir leis užmegzti pokalbį su praėjusių amžių miesto gyventojais.Parašykite atsiliepimą apie „Atrastas Vilnius. Kartografiniai ir sociotopografiniai miesto maketo šaltiniai“

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Vilniaus istorija

Birutė Rūta Vitkauskienė, Karolina Glinska pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą „Atrastas Vilnius. Kartografiniai ir sociotopografiniai miesto maketo šaltiniai“, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos „Atrastas Vilnius. Kartografiniai ir sociotopografiniai miesto maketo šaltiniai“ aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos „Atrastas Vilnius. Kartografiniai ir sociotopografiniai miesto maketo šaltiniai“ už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą „Atrastas Vilnius. Kartografiniai ir sociotopografiniai miesto maketo šaltiniai“? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Birutė Rūta Vitkauskienė, Karolina Glinska tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su „Atrastas Vilnius. Kartografiniai ir sociotopografiniai miesto maketo šaltiniai“ perkama kartu