0

Černobylis. Pasaulis po trečiojo pasaulinio karo

5.0
(1 įvertinimai)
Internetu: 12,99 €
Knygyne: 14,99 €*
Sutaupote: 2.00 € (14%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
2020-02-25 Kęstas

Man patiko

Informacija

Černobylis. Pasaulis po trečiojo pasaulinio karo

  • Leidėjas: Alma littera
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 14x21, minkšti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 224
  • ISBN ar kodas: 9786090138748

2020-07-31 12.99 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Šarūnas Jasiukevičius yra vienas pirmųjų lietuvių, kurie pradėjo organizuoti keliones į uždraustą Černobylio zoną. Dažniausiai Praeities Žvalgu vadinamas vyras šią vietą laiko savo antraisiais namais. Į knygą „Černobylis: pasaulis po trečiojo pasaulinio karo“ jis sudėjo visą patirtį bei žinias apie kone didžiausios katastrofos istorijoje nuniokotą vietą.

„Černobylis: pasaulis po trečiojo pasaulinio karo“ apima keletą skirtingų temų. Iš pradžių Šarūnas Jasiukevičius supažindina su pačia Černobylio zona. Vizualizacijoms autorius pasitelkia žemėlapius bei įvairias nuotraukas. Pirmuose skyriuose pasakojama apie pasaulį sukrėtusias nelaimės priežastis bei kaip veikia radiacija. Skaitytojams pristatomi įdomiausi zonos objektai, pavyzdžiui „stalkerių“ autobusiukas, antena, baseinai su dvimetriniais šamais.

Kita tema – zonos lankytojai. Šarūnas Jasiukevičius pasakoja apie eilinius turistus, kurie atvyksta su kelionių organizatoriais. Taip pat šneka apie tokius pat kaip jis – žmones, kurie į zoną ateina ne tik teisėtais keliais, bet kartais apsilanko ir nelegaliai. Černobylis pritraukia ir kompiuterinių žaidimų paveiktų ir „stalkeriais“ save laikančių turistų. Dar gi yra tie, kurie atkeliauja ne smalsumo vedini, bet su ketinimais suniokoti ir taip jau nusiaubtą kraštą.

Autorius dalijasi ir savo asmenine kelionių patirtimi. Pirmą kartą Černobilyje vyras apsilankė 2014-tais metais. Jo žygis nebuvo legalus, tačiau davė daug patirties. Autoriaus aprašytus nuotykius galėjome perskaityti įvairiuose portaluose. Vėliau Šarūnas Jasiukevičius pats ėmėsi organizuoti žygius, kuriuose įmanoma patirti kiek daugiau, nei siūlo kitos agentūros. Knygoje „Černobylis: pasaulis po trečiojo pasaulinio karo“ autorius prisimena savo pirmą kartą zonoje ir kaip ji ilgam įtraukė apleistų vietų entuziastą.

Dar vienas įdomus knygos skyrius – „Zonos folkloras“. Paslaptimis apgaubta postapokaliptinė vieta, į kurią kiekvienas užsimanęs lengvai nepatenka, tikrai yra apaugusi mistinėmis istorijomis. Rašytojas dalinasi įvairiais gandais, kurie sklando tarp keliautojų, išsklaido mitus, aptaria susikūrusias tradicijas.

Galiausiai Šarūnas Jasiukevičius parengė atmintinę planuojantiems aplankyti Černobylį. Čia jis pasidalino patarimais tiek su tais, kurie planuoja tapti “stalkeriais” ir ne visai legaliai apsižvalgyti, tiek paruošė naudingos informacijos ketinantiems oficialiais keliais aplankyti zoną.

„Černobylis: pasaulis po trečiojo pasaulinio karo“ – gausiai iliustruota nuotraukomis, parašyta paprastu, lengvai skaitomu stiliumi, pilna naudingos informacijos, patirčių ir įdomių pasakojimų.

Šarūnas Jasiukevičius gimė 1978-ais metais. Be to, kad keliauja ir organizuoja žygius, vyras valdo rinkodaros komunikacijos agentūrą, prodiusuoja, režisuoja ir kuria laidas. Žinomiausia – „Praeities žvalgas“, kurioje autorius pasakoja apie keliones į apleistas vietas. Šarūnas jas taip pat aprašo ir savo tinklaraštyje www.praeitieszvalgas.lt

2020-02-25

Man patiko

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu