Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Černobylis. 01:23:40 (knyga su defektais)

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2024-04-30 6.99 SoldOut

Knygos "Černobylis. 01:23:40 (knyga su defektais)" aprašymas

Galimas knygos brokas (gali būti likusi žymė nuo anksčiau ant knygos nugarėlės užklijuotos kainos, pageltę kai kurių knygų puslapiai, gali būti susilankstęs, subraižytas arba įplyšęs knygos viršelis).

Šiandien apleistos Pripetės apylinkės vilioja smalsuolius ir ekstremalių nuotykių ieškotojus, norinčius patekti į erdvėje sustingusį laiką, pažymėtą baisios katastrofos randu. Čia išlikę vaiduokliai-namai, apleistos žaidimų aikštelės ir tuščios gatvės mena tragediją ir byloja apie suluošintus tūkstančių žmonių likimus. Apie Černobylį vis dar kuriami filmai ir rašomos knygos, liudijančios šiurpą keliantį įvykį.

Apie atominės elektrinės sprogimą ir jo padarinius pasakoja ir Andrew Leatherbarrow knyga „Černobylis. 01:23:40“. Sovietų Sąjungoje visuomet buvo ieškoma būdų padidinti elektros gavybą šalies pramonės poreikiams užtikrinti. Didinant reaktorių darbo intensyvumą buvo eksperimentuojama ir atominėse elektrinėse. Balandžio 26 d. naktį, 01:23:40 Černobylio atominės elektrinės ketvirtojo bloko pamainos viršininkas Aleksandras Akimovas nuspaudė avarinį reaktoriaus stabdymo mygtuką. Tačiau buvo per vėlu – grandininė branduolinė reakcija jau buvo nebesustabdoma.

Ši naktis pakeitė ištisos kartos likimą ir priartino Sovietų Sąjungos žlugimą. Žuvo ar buvo suluošinta daugybė žmonių. Evakuoti teko visą Pripetės miestą ir aplinkines gyvenvietes. Pragaištingi ekologinės katastrofos padariniai pavertė Černobylio apylinkes negyvenamomis dykromis.

Avarijos istorija apipinta įvairiausiais mitais ir legendomis. Vienas iš jų - pasakojimas apie Černobylio narus. Taip buvo vadinami į telkinį po reaktoriumi siunčiami vandenį turėję išleisti žmonės. Tik taip buvo įmanoma išvengti galimo antrojo sprogimo, kuris būtų pavertęs visą Rytų ir Vidurio Europą negyvenama.

Knygoje „Černobylis. 01:23:40“ pasakojama apie tos pragariškos balandžio 26 d. nakties įvykius. Andrew Leatherbarrow leidžiasi ieškoti atsakymų į klausimus apie avarijos priežastis, jos eigą ir padarinius. Jis pasakoja apie didvyriškas avarijos likviduotojų ir gaisrininkų pastangas užgesinti gaisrą ir kiek įmanoma sumažinti pražūtingas katastrofos pasekmes. Autorius remdamasi avariją likvidavusių vyrų atsiminimais ir pokalbiais su tais, kas tuo metu buvo vienos baisiausių žmonijos istorijoje katastrofos zonoje. Ši knyga – penkių metų tyrimo rezultatas, kurį vainikuoja paties autoriaus kelionė į Černobylio zoną. Katastrofos tragizmą padeda atskleisti Andrew Leatherbarrow darytos nuotraukos.

„Černobylis. 01:23:40“ – dar vienas bandymas papasakoti apie Černobylio įvykius ir šios istorijos niekada nesibaigsiančią pabaigą. Knygoje persipina autoriaus surinkta medžiaga, jau patvirtinti istoriniai faktai bei paties autoriaus išgyvenimai. Šią knygą Andrew Leatherbarrow skiria kaip padėką narsiems vyrams, išgelbėjusiems Europą nuo atominės katastrofos. Tokių praeities klaidų pamiršti nevalia.

Iš anglų kalbos vertė Jurga Grunskienė


  • Autorius: Andrew Leatherbarrow
  • Leidėjas: Briedis
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 304
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955266440-BR

Parašykite atsiliepimą apie "Černobylis. 01:23:40 (knyga su defektais)"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Knygos apie Černobylį

Andrew Leatherbarrow pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Černobylis. 01:23:40 (knyga su defektais)", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Černobylis. 01:23:40 (knyga su defektais)" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Černobylis. 01:23:40 (knyga su defektais)" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Černobylis. 01:23:40 (knyga su defektais)"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Andrew Leatherbarrow tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Černobylis. 01:23:40 (knyga su defektais)" perkama kartu