0

Faidra

  • Nuolaida knygai -28%
Kaina internetu: 8,49 €
Kaina knygyne: 11,69 €*
Sutaupote: 3.20 € (28%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Faidra

  • Leidėjas: Žara
  • Išleidimo metai: 2017
  • Formatas: 15x25, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 176
  • ISBN ar kodas: 9789986343226

2020-10-31 8.49 InStock
Į krepšelį
Knygos "Faidra" aprašymas

„Štai dar viena tragedija, kurios siužetas paimtas iš Euripido“, – taip rašo Jeanas Racine’as „Faidros“ pratarmėje. 1677 m. sausio 1 d. Paryžiaus Burgundijos rūmų teatre suvaidinta tragedija užbaigė nepaprastai intensyvų ir produktyvų, daugiau kaip dešimtį metų trukusį dramaturgo gyvenimo tarpsnį. Pradedant 1664 m. Moli?re’o trupės parodyta „Tėbaida, arba Broliai priešai“, sukurtos devynios tragedijos, atvertusios naujos XVII a. dramos puslapį. Racine’o ir jo vyresniojo kolegos bei varžovo Pierre’o Corneille’io (1606–1684) tragedijos žanro kūriniai, Moli?re’o (1622–1673) komedijos patenka į prancūzų literatūros aukso fondą, be jų neįsivaizduojamas nei prancūzų, nei Europos teatras.

"Prancūzų literatūroje ir teatre antikos mitai ir istorija, epai ir poezija visais laikais buvo reikšmingas įkvėpimo – temų, motyvų, stilistinių atradimų – šaltinis. Itin svarus indėlis Corneille’io, įpratinusio karaliaus dvaro, Paryžiaus ir provincijos žiūrovus scenoje matyti didingus antikos herojus, sekti jų veiksmų peripetijas, atvedančias prie konflikto ir atomazgos. Corneille’iui artimesnė lotyniškoji antika, ne tiek mitai, kiek istorija; Racine’ui svarbesnė helenistinė kultūra, ir keturios iš devynių tragedijų – „Tėbaida“, „Andromachė“ (1667 m.), „Ifigenija“ (1674 m.), „Faidra“ – atkuria graikų mitų siužetus. Šio kūrėjo sąmonėje graikiškosios antikos mintis ir dvasia susitinka su krikščionybe, su jos ištakas siekiančiu jansenistiniu dvasingumu. Iš šios sandūros randasi nepaprastai originalus darinys, persmel­kiantis jo tragedijas, ypač „Faidrą“. Norint suvokti savitą meninį Racine’o pasaulį, dera sugrįžti į jo gyvenimo pradžią.

Racine’o tragedijoje „Faidra“ meilės aistra vaizduojama kaip pragariška lemtis, neapykantos ir destrukcijos šaltinis, kaip labiausiai savininkiškas ir egoistiškas žmogaus širdies instinktas. Vis dėlto nelaimingos lemties aukos baisisi savo kalte ir skausmingai ilgisi prarasto sielos nekaltumo. Tokiu būdu dramaturgas atsiskleidžia kaip didis slapčiausių žmogaus širdies kertelių žinovas, kaip talentingas Por Ruajalio mokinys, kaip tikrasis prancūzų klasicistinės tragedijos kūrėjas."

Fragmentai iš prof. Genovaitės Dručkutės pratarmės

Iš prancūzų kalbos vertė Vladas Braziūnas, Genovaitė Dručkutė

Parašykite atsiliepimą apie "Faidra"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Eilėraščiai ir dramos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Faidra, kurią skaitytojams dovanoja Jean Racine. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Jean Racine su knyga Faidra jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Faidra patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Jean Racine. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Faidra palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Faidra" perkama kartu