Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Istorijos apologija, arba Istoriko amatas

Kaina: 16,96 €
Kaina su kodu: 15,26 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
  • Pristatysime: per 18-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2024-04-30 16.96 InStock
Į krepšelį 15,26 € -10% su kodu
PATOGU

Knygos "Istorijos apologija, arba Istoriko amatas" aprašymas

Prancūzų istorikas, medievistas Marcas Blochas savo didįjį gyvenimo liudijimą ‒ „Istorijos apologiją“ ‒ rašė itin sudėtingoje ir slogioje Antrojo pasaulinio karo kasdienybėje. Po Blocho žūties surastas rankraštis pirmą kartą buvo publikuotas 1949 m. ir iki šiol išlieka viena pamatinių istoriografinių studijų. Ji skleidžiasi kaip intelektualinių ir moralinių, metodologinių ir teorinių idėjų bei imperatyvų visuma, kurioje susilieja plati profesinė erudicija ir gili gyvenimiška patirtis. Tai istoriko knyga apie istoriją, istorijos apmąstymą ir gyvenimą istorijoje. Čia esmingai klausiama: kas yra istorija? Kokia istoriko darbo prasmė? Kokie istoriko darbo principai? Kam istorija, kaip mokslas, reikalinga žmogui ir visuomenei?

Pirmąjį šios studijos vertimą ir leidimą lietuvių kalba lydi dar vieno iškilaus prancūzų medievisto Jacquesʼo Le Goffo pratarmė, autoriaus sūnaus Étienneʼo Blocho komentarai ir vertėjo Vytauto Volungevičiaus baigiamasis žodis.

Marcas Blochas (1886‒1944) – Strasbūro ir Sorbonos universitetų profesorius, Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų dalyvis, antinacinio Pasipriešinimo kovotojas. 1929 m. kartu su bendraminčiu Lucienu Febvreʼu įkūrė istorinių tyrimų žurnalą „Ekonominės ir socialinės istorijos analai“ (Annales d’histoire économique et sociale), kuris davė pradžią „Analų“ istorijos mokyklai. Gyvenimo pabaigoje parašyta, nors ir nebaigta, „Istorijos apologija, arba Istoriko amatas“ ‒ vienas reikšmingiausių XX a. veikalų apie istoriją ir istoriko darbą.

Vytautas Volungevičius – istorikas, medievistas, istoriografijos ir istorikos tekstų vertėjas, studijos „Pilies šešėlyje“ (2015) autorius ir mokyklinių istorijos vadovėlių bendraautoris.


  • Autorius: Marc Bloch
  • Leidėjas: Aukso žuvys
  • Išleidimo metai: 2023
  • Knygos puslapių skaičius: 252
  • Formatas: 13x20, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098335132
  • Vertėjas: Vytautas Volungevičius
  • Iš kokios kalbos versta: prancūzų

Parašykite atsiliepimą apie "Istorijos apologija, arba Istoriko amatas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Istoriografija

Marc Bloch pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Istorijos apologija, arba Istoriko amatas", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Istorijos apologija, arba Istoriko amatas" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Istorijos apologija, arba Istoriko amatas" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Istorijos apologija, arba Istoriko amatas"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Marc Bloch tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Istorijos apologija, arba Istoriko amatas" perkama kartu