NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 15 € *

Kaip gyvūnai jaučia ir supranta pasaulį. Nuostabą keliančios įžvalgos

3.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2021-09-22 Skaitytojas

Knyga perskaiciau.Siaip apibendrinant pacia knyga,skaitosi gan tikrai idomiai,parasyta moksliniu stiliumi,tik va kai kur autorius visiskai'nusigrybauja" teigadamas,kad zmogus biologiskai yra gyvunas ir nesiskiria nuo kitu rusiu! Na nezinau,mano nuomonone kitokia....Nors matosi,skaitant knyga,kad autorius labai myli gamta,net erkes ir masto,kad galbut ir kiti zmones pamils erkes,kitus vabzdzius,tai nezinau gal,bet del erkiu abejoju,tikrai,nes sie parazitai platina,kaip zinia laimo liga,platine erkine encifalita,tad tikrai autorius tikrai vietomis smarkiai"nusigrybauja" i lankas kai kur rasydamas,ypac knygos gale,kad neva ir gyvunai turi siela,kaip ir zmogus,nors pats autorius,kaip raso netiki i pomirtini gyvenima,aisku cia kiekvieno reikalas ka jam tiketi,ka ne,bet knyga parasyta,kaip cia pasakius,per daug "perlenkus lazda"nes jai autorius supranta,kad gyvunai ir pauksciai saukia vardais ir mano kad ir mes galime tai suprasti dabar ar atei,tai nezinau,abejoju,aisku isgirsti garsus ar tai butu laukinio zveries ar laukinio paukscio garsus visi girdime,bet autorius teigia ir supranta kitait,kad jie irgi duodu vardus kiekvienam ir sie atsiliepia kai vardu yra kvieciama...Cia nebent tik mokslininkai galetu tai suprasti ir issiaiskinti galutinai.Skaityti,skaitosi idomiai,tik kas autoriui ura suvokti gyvuna pasauli gal kiek paprasciau,tai paprastam skaitytojui ratu,tai isties sudetinga,netgi palikytu pasakomis,fantazijomis.Bet kadangi guvunu pasaulis tirinetas mokslininku,nors ne iki galo issamiai istirtas,bet privercia susimastyti.pazvelgti kitu aspektu i gyvunu pasauli,kur supranti,kad gyvunai irgi patiria skausmus,emocijas ir kitus dalykus,kur budinga zmogui,kurie masto labai protingai,netgi,kiaules ,kurios yra protingiausi gyvunai,o krankiai,varnos laikomi protingiausiais pauksciais.Pirmoji knyga,ma padare idomesni ispudi,nei kad si antroji parasyta autoriaus knyga,nes autorius raso taip,tarsi nezinotumem,kad gyvunai,sunys,kates sensta,tai cia nieko naujo kazka autorius nepasako.Knyga patiko skaityti,tik kaip jau ir minejau,autorius per daug "perlenke lazda"rasydamas savo sia knyga kai kur ,o ypac ant galo visiskai "nusigrybauja"zmogu prilygines gyvuliui ir kad jis nesiskiria nuo kitu rusiu!?Na jai jis mano,kad kiles is bezdziones ir kiti tai as tada patyliu,manau autorius turejo omenyje Darvino teorija,kad zmones kile is bezdzioniu!?


Šiuo metu neparduodama

2024-02-29 10.99 SoldOut

Knygos "Kaip gyvūnai jaučia ir supranta pasaulį. Nuostabą keliančios įžvalgos" aprašymas

Ar tikrai jie jaučia kitaip? Kai jūsų šuo ar katė jus žadina patekėjus saulei, vargu ar galvojate, jog gyvūnai yra tokie pat empatiški kaip žmonės. Dažnai žmonės mano esą vienintelės protaujančios būtybės Žemėje ir suteikia sau išskirtinį statusą. Vokiečių gamtininkas Peter Wohlleben knygoje „Kaip gyvūnai jaučia ir supranta pasaulį. Nuostabą keliančios įžvalgos ryžtasi persvarstyti šią nuostatą – galbūt gyvūnai taip pat jaučia meilę, sielvartą ir užuojautą? Knyga kelia moralines dilemas ir kviečia persvarstyti žmogaus ir gyvūnų santykį.

Mąstyme mes tikrai lenkiame visas rūšis. Tačiau emocijos yra gyvybiškai būtinos visoms gyvūnų rūšims. Jei mes - gyvūnai ir žmonės - vienodai jaučiame alkį, troškulį ir skausmą, galbūt gyvūnai taip pat jaučia ir tokias emocijas kaip džiaugsmas, liūdesys ar atjauta?

Remdamasis naujausiais moksliniais atradimais ir savo asmeniniais pastebėjimais, vokiečių gamtininkas ieško gyvūnų ir žmonių analogijų ir kuria nepamirštamą pasakojimą. Pagrindiniai jo herojai – prieraišumą demonstruojančios kiaulės, neištikimos šarkos ir slaptų kėslų turintys gaidžiai. Visos Peter Wohlleben pasakojamos vaizdingos istorijos – jo ilgametės patirties stebint gyvūnus atspindys. Nuo girių tankmės iki bičių avilio – skaitytojui atsiveria visiškai nauja mus supančio gyvojo pasaulio perspektyva.

"Tikrasis mano noras - kad atsirastų bent kiek daugiau pagarbos mus supančiam gyvajam pasauliui, nesvarbu, koks jis būtų - gyvūnų ar augalų. Pagarba nereiškia, kad nereikia jais naudotis, tačiau tikrai reiškia tai, jog savus patogumus ir suvartojamų biologinių gėrybių kiekius privalu riboti. Tačiau jei atpildas už visa tai bus linksmi arkliai, ožkos, vištos ir kiaulės, jei už tai galėsim matyti patenkintus elnius, kiaunes ar kranklius, jei vieną dieną netgi išgirsim, kaip pastarieji šaukia vienas kitą vardais - tuomet, centrinei nervų sistemai išskyrus hormonų, mus apims laimė ir nuo šio jausmo niekaip neapsiginsime!"

Knygos „Kaip gyvūnai jaučia ir supranta pasaulį“ tikslas nėra įrodyti, kad žmonės ir gyvūnai yra absoliučiai lygūs. Jie nuo mūsų skiriasi savo elgesiu, tačiau tuo pat metu yra daug panašesni į mus, nei atrodo. Vis daugiau mokslininkų įrodo, jog gyvūnų vidiniame pasaulyje netrūksta emocijų ir išgyvenimų. Tai leidžia Peter Wohlleben kurti nepaprastus šios knygos personažus – savo vaikus auklėjančias antis, netinkamų poelgių besigailinčias žiurkes, vardais į bičiulius besikreipiančius varnus. Tai tarsi vaikystės pasaka, pagrįsta moksliniais įrodymais – apie šį, o ne išgalvotą, pasaulį.

Autorius „sužmogina“ gyvūnijos pasaulį – naudoja literatūrinius žmonėms taikomus apibūdinimus. Iš pradžių tai atrodo tarsi linksmas žaidimas. Tačiau taip Peter Wohlleben kelia klausimą, ar teisinga ir tikslinga vertinti gyvūnų veiksmus, pasitelkiant žmonių gyvenimo sampratas ir žodyną? Kai kas tvirtina esą tai nemokšiška, svajokliška ar net ezoteriška. Tačiau Peter Wohlleben primena, kad niekada nereikia pamiršti vienos elementarios tiesos - grynai biologiškai žmogus irgi yra gyvūnas.

„Tokie palyginimai leis pamatyti, kad gyvūnai nėra kvaili padarai, kurie evoliuciškai sustojo daug žemesnėje pakopoje. Žmogus, supratęs, kad taurieji elniai, šernai ar varnos gyvena puikų savą gyvenimą ir juo džiaugiasi, galbūt gerbs ir smulkučius straubliukus, kurie smagūs ir patenkinti šmirinėja tarp lapų sengirėse“, – pasakoja knygos autorius.

Vokiečių gamtininkas Peter Wohlleben geriausiai žinomas dėl savo knygos „Paslaptingas medžių gyvenimas“. Joje jis kvietė pažinti medžius ir pažvelgti į juos kaip į socialias tarpusavyje bendraujančias būtybes. „Kaip gyvūnai jaučia ir supranta pasaulį“ – antroji ciklo, skirto gamtos paslaptims, knyga. Knygos autorius vadovauja kalnuose įsikūrusiai aplinkai draugiškai Eifelio girininkijai, kuri siekia atkurti sengires. Dažnai svečiuojasi TV laidose ir skaito paskaitas.

„Žmonių ir kitų gyvūnų sąmonė, emocijos ir moralinis suvokimas labai panašūs. Galbūt nustebsite, bet visa tai realu.“
Prof. Marc Bekoff

„Didžiulis skaitymo malonumas kiekviename puslapyje. Perskaitę šią knygą nebeabejosite: ne vien žmonės, bet ir kitos gyvos būtybės Žemėje gyvena nuostabų, spalvingą ir įdomų gyvenimą.“
Jonathan Balcombe, etologas

Iš vokiečių k vertė Kristina Sprindžiūnaitė

Autoriaus knyga vaikams "Ar girdi, kaip medžiai šneka?"

TURINYS

Pratarmė 9

1. Motinos meilė iki nukritimo 12
2. Instinktai - menkavertės emocijos? 19
3. Apie meilę žmonėms 25
4. Sviesi galva 34
5. Kvaila kiaulė 44
6. Dėkingumas 49
7. Melas ir apgaulė 53
8. Laikykit vagį! 58
9. Drąsiau! 64
10. Juoda ir balta 69
11. Šiltos bitės, šalti elniai 75
12. Spiečiaus intelektas 84
13. Tylūs ketinimai 89
14. Mažoji daugybos lentelė 93
15. Tiesiog smagu 97
16. Geismas 100
17. Iki pat mirties 104
18. Vardo davimas 108
19. Liūdesys 114
20. Gėda ir apgailestavimas 118
21. Atjauta 125
22. Altruizmas 131
23. Auklėjimas 134
24. Kaip atsikratyti vaikų? 138
25. Laukinis ir liks laukinis 141
26. Tilvikų mėšlas 149
27. Ypatingas aromatas 153
28. Patogumo paieškos 158
29. Blogas oras 163
30. Skausmas 168
31. Baimė 172
32. Aukštuomenė 189
33. Geras ir blogas 192
34. Kai ateina dėdė miegas 199
35. Gyvūnai orakulai 203
36. Gyvūnai irgi sensta 210
37. Kitoniški pasauliai 216
38. Dirbtinės gyvenimo erdvės 223
39. Tarnaujant žmonėms 229
40. Žinios perdavimas 233
41. Kur ieškoti sielos? 239
Epilogas: ženkime žingsnį atgal 243

Padėka 249
Nuorodos 253


  • Autorius: Peter Wohlleben
  • Leidėjas: Kitos knygos
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 264
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094273308

Kiti taip pat domėjosi


2021-09-22

Knyga perskaiciau.Siaip apibendrinant pacia knyga,skaitosi gan tikrai idomiai,parasyta moksliniu stiliumi,tik va kai kur autorius visiskai'nusigrybauja" teigadamas,kad zmogus biologiskai yra gyvunas ir nesiskiria nuo kitu rusiu! Na nezinau,mano nuomonone kitokia....Nors matosi,skaitant knyga,kad autorius labai myli gamta,net erkes ir masto,kad galbut ir kiti zmones pamils erkes,kitus vabzdzius,tai nezinau gal,bet del erkiu abejoju,tikrai,nes sie parazitai platina,kaip zinia laimo liga,platine erkine encifalita,tad tikrai autorius tikrai vietomis smarkiai"nusigrybauja" i lankas kai kur rasydamas,ypac knygos gale,kad neva ir gyvunai turi siela,kaip ir zmogus,nors pats autorius,kaip raso netiki i pomirtini gyvenima,aisku cia kiekvieno reikalas ka jam tiketi,ka ne,bet knyga parasyta,kaip cia pasakius,per daug "perlenkus lazda"nes jai autorius supranta,kad gyvunai ir pauksciai saukia vardais ir mano kad ir mes galime tai suprasti dabar ar atei,tai nezinau,abejoju,aisku isgirsti garsus ar tai butu laukinio zveries ar laukinio paukscio garsus visi girdime,bet autorius teigia ir supranta kitait,kad jie irgi duodu vardus kiekvienam ir sie atsiliepia kai vardu yra kvieciama...Cia nebent tik mokslininkai galetu tai suprasti ir issiaiskinti galutinai.Skaityti,skaitosi idomiai,tik kas autoriui ura suvokti gyvuna pasauli gal kiek paprasciau,tai paprastam skaitytojui ratu,tai isties sudetinga,netgi palikytu pasakomis,fantazijomis.Bet kadangi guvunu pasaulis tirinetas mokslininku,nors ne iki galo issamiai istirtas,bet privercia susimastyti.pazvelgti kitu aspektu i gyvunu pasauli,kur supranti,kad gyvunai irgi patiria skausmus,emocijas ir kitus dalykus,kur budinga zmogui,kurie masto labai protingai,netgi,kiaules ,kurios yra protingiausi gyvunai,o krankiai,varnos laikomi protingiausiais pauksciais.Pirmoji knyga,ma padare idomesni ispudi,nei kad si antroji parasyta autoriaus knyga,nes autorius raso taip,tarsi nezinotumem,kad gyvunai,sunys,kates sensta,tai cia nieko naujo kazka autorius nepasako.Knyga patiko skaityti,tik kaip jau ir minejau,autorius per daug "perlenke lazda"rasydamas savo sia knyga kai kur ,o ypac ant galo visiskai "nusigrybauja"zmogu prilygines gyvuliui ir kad jis nesiskiria nuo kitu rusiu!?Na jai jis mano,kad kiles is bezdziones ir kiti tai as tada patyliu,manau autorius turejo omenyje Darvino teorija,kad zmones kile is bezdzioniu!?

Parašykite atsiliepimą apie "Kaip gyvūnai jaučia ir supranta pasaulį. Nuostabą keliančios įžvalgos"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Mokslo populiarinimo knygos

Peter Wohlleben pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Kaip gyvūnai jaučia ir supranta pasaulį. Nuostabą keliančios įžvalgos", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Kaip gyvūnai jaučia ir supranta pasaulį. Nuostabą keliančios įžvalgos" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Kaip gyvūnai jaučia ir supranta pasaulį. Nuostabą keliančios įžvalgos" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Kaip gyvūnai jaučia ir supranta pasaulį. Nuostabą keliančios įžvalgos"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Peter Wohlleben tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Kaip gyvūnai jaučia ir supranta pasaulį. Nuostabą keliančios įžvalgos" perkama kartu