Tik šią savaitę: VAIKŲ LITERATŪROS DIENOS! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Piknikas šalikelėje

Kaina: 8,99 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-02-12 Skaitytojas

Labai keistai sintetinis jausmas skaitant knyga lietuvių kalba, prieš tai skaičius rusiškai :) Bet, taip, žinoma, tai knyga nuo kurios aš užsikabinau už visiškai visų Strugackių knygų, dešimčių jų knygų :)


2022-10-31 8.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Piknikas šalikelėje" aprašymas

Mistinėje Zonoje dedasi keisti ir nepaaiškinami dalykai. Mirusieji gali prisikelti, joje besilankantys stalkeriais vadinami nuotykių ieškotojai veikiami genetinių modifikacijų, o pavieniai nelaimėliai čia palieka gyvybes. „Piknikas šalikelėje“ – vienas populiariausių rusų mokslinės fantastikos romanų, priklausantis brolių Strugackių plunksnai.

Redas Šuhartas – vienas iš maištininkų, rizikuojančių sveikata bei gyvybe ir besilankančių paslaptingoje uždraustoje Zoną. Jis, kaip ir kiti stalkeriai, čia ieško vertingų ateivių paliktų artefaktų. Čia rasti daiktai turi didžiulę vertę juodojoje rinkoje, tačiau Redą domina paslaptingasis auksinis rutulys, išpildysiantis radusiojo norus. Zonoje neveikia jokie žmonėms žinomi dėsniai, joje viskas paklūsta kitokiai tvarkai. Čia pildosi slapčiausi žmonių troškimai, bet įžengti į uždraustą teritoriją ryžtasi tik bebaimiai stalkeriai.

Arkadijus ir Borisas Strugackiai šį alegorinį kūrinį sukūrė dar 1971 m. ir po metų jis buvo išspausdintas žurnale „Aurora“. Tačiau jiems panorus išleisti romaną kaip atskirą knygą, sovietų cenzūra ėmėsi aštuonis metus trukusio kupiūravimo ir redagavimo, kurio metu buvo rasta beveik 500 taisytinų ir koreguotinų vietų. Cenzoriams neįtiko tariamai amoralus romano veikėjų elgesys, fizinė prievarta, vulgarūs posakiai ir žargonas. 1980 m. pasirodęs kūrinys buvo toks „nukraujavęs“, kad, autorių teigimu, jo nebuvo vertas nei skaityti, nei vartyti.

1983 m. knyga pirmą kartą pasirodė lietuvių kalba, tačiau šis leidimas taip pat buvo paženklintas „minčių policijos“ prievaizdų. Šiandien skaitytojui pristatomas naujasis vertimas – pilna ir autentiška romano „Piknikas šalikelėje“ versija. Iki XX a. pabaigos šis romanas sulaukė 38 leidimų ir pasirodė dvidešimtyje šalių. Knyga 1978 m. buvo nominuota John W. Campbell premijai, o 1979 m. Skandinavijos mokslinės fantastikos kongresas jam skyrė Jules Verne prizą už geriausią romaną švedų kalba.

Romaną išpopuliarino 1979 m. rusų režisieriaus Andrėjaus Tarkovskio juosta „Stalkeris“, sukurta brolių Strugatskių kūrinio motyvais. Be to, jie patys parašė šio filmo scenarijų. Ekranizacija laikoma vienu geriausiu XX a. antros pusės filmų, o Britanijos filmų instituto apklausoje jis užėmė 29 vietą tarp penkiasdešimties geriausių visų laikų filmų. „Piknikas šalikelėje“ įkvėpė ir kompiuterinį žaidimą S.T.A.L.K.E.R., nors tai ir nėra tiesioginė adaptacija.

Iš rusų kalbos vertė Giedrius ApuokasKiti taip pat domėjosi


2021-02-12

Labai keistai sintetinis jausmas skaitant knyga lietuvių kalba, prieš tai skaičius rusiškai :) Bet, taip, žinoma, tai knyga nuo kurios aš užsikabinau už visiškai visų Strugackių knygų, dešimčių jų knygų :)

2018-11-17

Knyga yra išskirtinė. Šedevras.

2016-11-17

Ivertinti galima tik teigiamai,nes parasyti tokia knyga galejo tik zmones kuriu oasaukimas yra kurti.Nepakartojamas sedevras

Parašykite atsiliepimą apie "Piknikas šalikelėje"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Mokslinės fantastikos knygos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Piknikas šalikelėje", Arkadij Strugackij, Boris Strugackij. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Arkadij Strugackij, Boris Strugackij su knyga "Piknikas šalikelėje" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Piknikas šalikelėje" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Arkadij Strugackij, Boris Strugackij. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Piknikas šalikelėje" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Piknikas šalikelėje" perkama kartu