Ženkliai PIGIAU - prekės vos iki 5€! Naršykite čia >>

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

mažasis O: seksualumo kultūra sovietų Lietuvoje

Kaina: 19,19 €
Kaina su kodu: 17,27 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
2024-05-22 Rimantė

Čia apie tuos laikus, kai apie lytiškumą ir seksualumą Lietuvoje buvo viena knyga - Janis Zalytis „Meilės vardu“ :)


2024-06-30 19.19 InStock
Į krepšelį 17,27 € -10% su kodu
PATOGU

Knygos „mažasis O: seksualumo kultūra sovietų Lietuvoje“ aprašymas

„Mažasis o: seksualumo kultūra sovietų Lietuvoje“ - turbūt pirmoji mokslinė knyga Lietuvoje, paženklinta S raide.

Istorikai Valdemaras Klumbys ir Tomas Vaiseta įžengė į teritoriją, kurioje lyg ir nieko neturėjo rasti – juk iki šiol vyrauja įsitikinimas, kad seksualumo kultūra sovietų Lietuvoje tarsi neegzistavo. Tačiau jie skaitytojams ir skaitytojoms prieš akis atveria netikėtai įvairią ir dinamišką seksualumo kultūrą: tuometė spauda mėgaujasi publikuodama seksualizuotus moterų atvaizdus ir tik valdžiai susizgribus tai nevirsta kultūros revoliucija; atsiradus vaizdo grotuvams, piliečiai grupelėmis renkasi žiūrėti pornografijos; gydytojai auklėja vyrus, nesugebančius seksualiai patenkinti savo žmonų; apklausose trečdalis studentų prisipažįsta turėję seksualinių santykių tik iš smalsumo.

Klumbys ir Vaiseta, remdamiesi spauda, dienoraščiais, atsiminimais, archyvais ir interviu, nagrinėja seksualumo kultūrą sovietų Lietuvoje trimis pjūviais: per viešai publikuotus vaizdus, lytinio švietimo ir seksualinės tematikos tekstus ir visuomenės elgseną. Jie teigia, kad sovietmečiu valdė meilės diktatūra, kuriai pavyko nuslopinti prasidėjusią seksualinę kultūros revoliuciją, bet tuomet ši virto seksualiniu pilietiniu karu.

Valdemaras Klumbys (gim. 1979) – humanitarinių mokslų daktaras, Lietuvos istorijos instituto istorikas, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dėstytojas. Jis du dešimtmečius tyrinėja pasipriešinimo sovietmečiu, sovietų Lietuvos socialinę ir kultūrinę istoriją, parašė monografiją „Stovėję po medžiu? Lietuvių inteligentijos elgesio strategijos sovietmečiu“ (2021).

Tomas Vaiseta (gim. 1984) – rašytojas, humanitarinių mokslų daktaras, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto docentas. Apie penkiolika metų nagrinėja sovietų Lietuvos kasdienybės, psichiatrijos, atminties ir seksualumo istorijos klausimus, parašė dvi monografijas – „Nuobodulio visuomenė. Kasdienybė ir ideologija vėlyvuoju sovietmečiu (1964–1984)“ (2014) ir „Vasarnamis: Vilniaus psichiatrijos ligoninės socialinė istorija 1944–1990“ (2018).2024-05-22

Čia apie tuos laikus, kai apie lytiškumą ir seksualumą Lietuvoje buvo viena knyga - Janis Zalytis „Meilės vardu“ :)

2024-01-25

idomia apie seksualumo kultura (kurios beveik nebuvo), si tema buvo gana apribota ir priklause nuo oficialiu taisykliu.

2024-01-24

knyga be tabu ir tabu, kuriuos turejo musus tevai, seneliai

2024-01-18

idomu paskaityti apie tai buvo cenzūruojama arba neleidžiama

2024-01-16

unikalios įžvalgos į intymaus gyvenimo ir seksualumo aspektus, kuriuos veikė sovietinė sistema Lietuvoje

Parašykite atsiliepimą apie „mažasis O: seksualumo kultūra sovietų Lietuvoje“

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Istorija ir visuomenė

Tomas Vaiseta, Valdemaras Klumbys pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą „mažasis O: seksualumo kultūra sovietų Lietuvoje“, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos „mažasis O: seksualumo kultūra sovietų Lietuvoje“ aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos „mažasis O: seksualumo kultūra sovietų Lietuvoje“ už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą „mažasis O: seksualumo kultūra sovietų Lietuvoje“? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Tomas Vaiseta, Valdemaras Klumbys tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su „mažasis O: seksualumo kultūra sovietų Lietuvoje“ perkama kartu