NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 15 € *

Močiute, seneli, pažaiskim raidelėm

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2024-02-29 7.79 SoldOut

Knygos "Močiute, seneli, pažaiskim raidelėm" aprašymas

Pagrindinis leidinio "Močiute, seneli, pažaiskim raidelėm" tikslas – padėti mokiniams, ypač pirmokams, antrokams, net ir vyresniems, įsitvirtinti rašymo ir skaitymo įgūdžius. Su šiuo siejami ir kiti tikslai: žodyno plėtotė, tikslinimas, gramatinių formų vartojimo tobulinimas, dėmesio, atminties lavinimas ir kt.

Lengvesnės užduotys tiks ir ikimokyklinukams, kurių kalbos raida vėluoja. Vaikai mokysis tarti, išgirsti, skirti balsius, dvibalsius, minkštuosius ir kietuosius priebalsius. Tai būtų ruošimasis skaityti ir rašyti.

Užduotys atitinka pirmos ir antros klasės programų reikalavimus. Daugelis jų – žaismingos, su pokštais, nesąmonėmis. Kai kur – judrieji žaidimai. Daugelyje puslapių – gyvūnėliai, pasakų herojai. Daugiausia vietos skirta garsams e, ė, ie, o, uo, i ir y, u ir ū, nes vaikai patiria sunkumų, ypač nekirčiuotuose skiemenyse, ir dėl girdimojo, ir dėl regimojo suvokimo nepakankamumo. Leidinyje nėra užduočių nei dusliesiems ir skardiesiems priebalsiams diferencijuoti, nei afrikatoms, nors kai kurie mokiniai dar nebūna įsitvirtinę šių garsų tarimo, painioja juos rašydami. Teks paieškoti logopedų išleistos metodinės medžiagos, labiau skirtos jaunesniems vaikams, bet pritaikomos ir mokiniams (žr. priede).

Naujiena pirmokams – minkštumo ženklas, kurį norisi praleisti ar rašyti prie j. Pradžioje duodami žodžiai su io, iu, tik vėliau ia, nes tai dar sunkiau (piešia —> piešė). Pratinama kelti klausimus ką? kur? ką veikia?, į juos atsakyti. Šie ir kiti klausimai tobulina kalbos dalių kaitymo įgūdžius, be jų neapsieinama mokantis nosinių balsių rašybos, – tai irgi nauja sąvoka pirmokui. Močiute, seneli, jūs duosite atžalėlei kantrybės pavyzdžių, kartu prisėdę prie pratybų. Kurkite gerą nuotaiką, jauskite, kada gana, kada laikas pertraukai: ji gali būti pamokėlės tęsinys (suvaidinti patarlę, pašokinėti išgirdus sutartą garsą ir t. t.)

Dažną užduotį gal teks paaiškinti, įsitikinti, ar suprato. Kartais reikės trumpinti, palikti dalį kitam kartui, palengvinti.

Pirmokui diktuoti reikia aiškiai, garsiai, palaipsniui įjungiant žodžius, kuriuos rašome ne taip, kaip tariame, girdime. Sunkumų padaugėja, kai turi rašyti pats sau diktuodamas. Šis pratybų rinkinėlis gal sudomins ir logopedus, pradinukų mokytojus, korepetitorius, aukles, visus, kuriems rūpi ateities kartų raštingumas.


  • Autorius: Aldona Andrianova
  • Leidėjas: Lucilijus
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 44
  • Formatas: 21x29, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955324034

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Močiute, seneli, pažaiskim raidelėm"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Mokomosios, edukacinės knygos 6-8 metų vaikams

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys "Močiute, seneli, pažaiskim raidelėm", kurį pristato Aldona Andrianova. Siūlome ne tik išsamų "Močiute, seneli, pažaiskim raidelėm" aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido Aldona Andrianova. Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie "Močiute, seneli, pažaiskim raidelėm". Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą "Močiute, seneli, pažaiskim raidelėm" dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažnai su "Močiute, seneli, pažaiskim raidelėm" perkama kartu