0

Prie gyvenimo vartų

5.0
(1 įvertinimai)
Internetu: 13,49 €
Knygyne: 14,99 €*
Sutaupote: 1.50 € (11%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Turime sandėlyje
2019-03-26

Informacija

Prie gyvenimo vartų

  • Leidėjas: Briedis
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 400
  • ISBN ar kodas: 9789955266631

2020-06-30 13.49 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Helmut Bohn – vokiečių žurnalistas ir rašytojas, Antrojo pasaulinio karo metu patekęs į sovietų nelaisvę ir trejus metus dirbęs karo stovykloje. Jo siaubo ir kančių istorija knygoje „Prie gyvenimo vartų“ atskleidžia, kiek daug reikia atsisakyti, kad išsaugotum laisvę.


1944 metai. Raudonoji armija Rytų fronte veržiasi į priekį nepaisydama nuostolių. Metų pabaigoje ji prieina Vokietijos sieną. Hitlerio „Europos tvirtovė“ ima griūti. Aršūs mūšiai vyksta visur, kur tik svarbesnės teritorijos. Vokietijos bataliono likučiai kaip tik tuo metu bando atsilaikyti mūšyje netoli Nevelio miesto Rusijos vakaruose Pskovo srityje, prie Rusijos valstybinės sienos su Baltarusija.


Nevelyje tuo metu buvo ir vokiečių žurnalistas Helmutas Bohnas. Jis tarnavo kaip ryšių palaikymo pareigūnas. Deja, vokiečiams ir šis mūšis baigiasi nesėkmingai. Helmutas atsiduria nelaisvėje ir po kelių varginančių apklausų išsiunčiamas į sovietų karo stovyklą.

Jis išgyveno perkėlimus į dar dvi stovyklas, nuolat buvo netoli mirties, išseko nuo durpių kasimo ir miško kirtimo darbų, išmoko gyventi nuolat jausdamas alkį, šaltį ir mirtiną nuovargį.

1947 metais, prieš paleidžiant namo, H. Bohnas tapo antifašistinio judėjimo nariu.


Žurnalistas pagal profesiją ir žodžių meistras iš pašaukimo Helmutas Bohnas parašė gąsdinančią istoriją „Prie gyvenimo vartų“ – apie žmogų, patyrusį karo siaubą, nelaisvę, badą, šaltį ir išsekimą. Kad ištrūktų iš nelaisvės, jis paaukojo savo įsitikinimus, vardą ir net garbę. Jis mano, kad tik tie, kurie kada nors prarado laisvę, gali ją įvertinti.


Antrasis pasaulinis karas laikomas didžiausiu kariniu konfliktu žmonijos istorijoje. Prasidėjęs 1939 metais ir trukęs iki pat 1945 m. jis pareikalavo milžiniško aukų skaičiaus. Žuvo daugiau kaip 50–70 milijonų žmonių, kurių dauguma – civiliai. Be to, karui buvo sutelkti ne tik visi kariniai, bet ir ekonominiai, žmogiškieji ir moksliniai ištekliai. Sovietų Sąjunga į karą įsitraukė 1941 metais, kai buvo užpulta Vokietijos. Šios dvi valstybės kovojo dėl įtakos zonų Europoje ir šlavė viską pakeliui.

Karo belaisvių stovyklose kalinami įvairių tautų žmonės kentė nuolatinį maisto trūkumą, baisias darbo sąlygas ir neištveriamą šaltį bei ligas. Knygos „Prie gyvenimo vartų“ autorius Helmut Bohn tapo vienu iš karo belaisvių ir knygoje pasakoja savo patirtį bei išmoktas pamokas apie laisvės kainą.


Iš vokiečių kalbos vertė Dalia Kižlienė

2019-03-26

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu