NAUJIENA! -30% nuolaida visai BIOK kosmetikai! Naršykite čia >>

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Prie gyvenimo vartų

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 14,12 €
Kaina su kodu: 4,24 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2019-03-26


2024-04-30 14.118 InStock
Į krepšelį 4,24 € -70% su kodu
PATOGU

Knygos "Prie gyvenimo vartų" aprašymas

Helmut Bohn – vokiečių žurnalistas ir rašytojas, Antrojo pasaulinio karo metu patekęs į sovietų nelaisvę ir trejus metus dirbęs karo stovykloje. Jo siaubo ir kančių istorija knygoje „Prie gyvenimo vartų“ atskleidžia, kiek daug reikia atsisakyti, kad išsaugotum laisvę.


1944 metai. Raudonoji armija Rytų fronte veržiasi į priekį nepaisydama nuostolių. Metų pabaigoje ji prieina Vokietijos sieną. Hitlerio „Europos tvirtovė“ ima griūti. Aršūs mūšiai vyksta visur, kur tik svarbesnės teritorijos. Vokietijos bataliono likučiai kaip tik tuo metu bando atsilaikyti mūšyje netoli Nevelio miesto Rusijos vakaruose Pskovo srityje, prie Rusijos valstybinės sienos su Baltarusija.


Nevelyje tuo metu buvo ir vokiečių žurnalistas Helmutas Bohnas. Jis tarnavo kaip ryšių palaikymo pareigūnas. Deja, vokiečiams ir šis mūšis baigiasi nesėkmingai. Helmutas atsiduria nelaisvėje ir po kelių varginančių apklausų išsiunčiamas į sovietų karo stovyklą.

Jis išgyveno perkėlimus į dar dvi stovyklas, nuolat buvo netoli mirties, išseko nuo durpių kasimo ir miško kirtimo darbų, išmoko gyventi nuolat jausdamas alkį, šaltį ir mirtiną nuovargį.

1947 metais, prieš paleidžiant namo, H. Bohnas tapo antifašistinio judėjimo nariu.


Žurnalistas pagal profesiją ir žodžių meistras iš pašaukimo Helmutas Bohnas parašė gąsdinančią istoriją „Prie gyvenimo vartų“ – apie žmogų, patyrusį karo siaubą, nelaisvę, badą, šaltį ir išsekimą. Kad ištrūktų iš nelaisvės, jis paaukojo savo įsitikinimus, vardą ir net garbę. Jis mano, kad tik tie, kurie kada nors prarado laisvę, gali ją įvertinti.


Antrasis pasaulinis karas laikomas didžiausiu kariniu konfliktu žmonijos istorijoje. Prasidėjęs 1939 metais ir trukęs iki pat 1945 m. jis pareikalavo milžiniško aukų skaičiaus. Žuvo daugiau kaip 50–70 milijonų žmonių, kurių dauguma – civiliai. Be to, karui buvo sutelkti ne tik visi kariniai, bet ir ekonominiai, žmogiškieji ir moksliniai ištekliai. Sovietų Sąjunga į karą įsitraukė 1941 metais, kai buvo užpulta Vokietijos. Šios dvi valstybės kovojo dėl įtakos zonų Europoje ir šlavė viską pakeliui.

Karo belaisvių stovyklose kalinami įvairių tautų žmonės kentė nuolatinį maisto trūkumą, baisias darbo sąlygas ir neištveriamą šaltį bei ligas. Knygos „Prie gyvenimo vartų“ autorius Helmut Bohn tapo vienu iš karo belaisvių ir knygoje pasakoja savo patirtį bei išmoktas pamokas apie laisvės kainą.


Iš vokiečių kalbos vertė Dalia Kižlienė


  • Autorius: Helmut Bohn
  • Leidėjas: Briedis
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 400
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955266631

Kiti taip pat domėjosi


2019-03-26

Parašykite atsiliepimą apie "Prie gyvenimo vartų"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Antrasis pasaulinis karas

Helmut Bohn pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Prie gyvenimo vartų", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Prie gyvenimo vartų" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Prie gyvenimo vartų" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Prie gyvenimo vartų"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Helmut Bohn tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Prie gyvenimo vartų" perkama kartu