0

Robinzonas Kruzas

  • Leidėjas: Alma littera
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 15x24, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 376
  • ISBN ar kodas: 9786090140321

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime

Knygos "Robinzonas Kruzas" aprašymas

Anglų rašytojo Danielio Defoe romanas „Robinzonas Kruzas“ (tai labai sutrumpintas pavadinimas. Originalioje versijoje yra keliasdešimt žodžių, trumpai atpasakojančių visą siužetą) pirmą kartą išleistas 1719 metais ir nedelsiant tapo nepaprastai populiariu.

„Robinzonas Kruzas“ taip pat yra ir nepaprastai novatoriškas tekstas. Jį tyrinėtojai vadina klasikinio angliško romano tradicijos pradininku, nuo jo prasidėjo ir iki šiandien nesibaigia pseudodokumentinės grožinės prozos mada. Romano suvokimas ir jo vieta knygų lentynose taip pat keitėsi – nors pats Danielis Defoe savo kūrinį vadino suaugusiems skirta alegorija, ji greitai tapo vaikų mėgstama knyga. Taip pat skaičiuojama, kad pagal egzempliorių skaičių „Robinzonas Kruzas“ buvo viena gausiausiai išleistų, ir tebeleidžiamų, knygų pasaulyje.

Danielius Defoe knygą rašė kaip keliautojo ir plantatoriaus Robinzono Kruzo autobiografiją. Keliautojo, kuris nusprendė dar labiau praturtėti ir ryžosi nelegaliai kelionei, o po laivo katastrofos patekusio į negyvenamą salą, kurioje ir pragyveno 28-ius metus.

Teigiama, kad rašytojas pasinaudojo škotų bocmano Selkirko istorija, pragyvenusio negyvenamoje saloje penkerius metus, nuo 1704 iki 1709 metų. Danielius Defoe savo Robinzonui parinko panašią aplinką, sąlygas ir izoliaciją, kurią kentė Selkirkas, bet jei škotas per penkerius gyvenimo saloje metus visiškai sulaukėjo, tai Robinzonas Kruzas išgyveno pats, gelbėjo kitų gyvybes ir, galiausiai, dvasiškai praturtėjo bei atgimė.

Romanas pradedamas gana išsamiu Robinzono Kruzo gyvenimo aprašymu. Iš jo paaiškėja, kad neklusnus jaunuolis anksti palieka tėvų namus ir leidžiasi, kartu su draugu, į savo pirmąją jūrų kelionę. Ji baigiasi laivo katastrofa, bet tai neatbaido Robizono Kruzo ir, atsigavęs, jis vėl leidžiasi į keliones. Vienoje jų Robinzono Kruzo laivą užgrobia piratai, jis dvejus metus išbūną berberų nelaisvėje, kol jam pavyksta pavogti valtį ir pabėgti. Jūroje jį išgelbsti portugalų laivas, plaukiantis į Braziliją. Šioje saloje Danieliaus Defoe herojus pragyvena ketverius metus ir tampa plantatoriumi. Trokšdamas dar labiau pralobti, Robinzonas Kruzas sudalyvauja nelegaliame reise į Afriką, grobti vergų. Laivas patenka į audrą ir užsėda ant seklumos šalia nežinomos salos. Robinzonui Kruzui vieninteliam iš laivo ekipažo pavyksta nuplaukti iki kranto. Jis supranta, kad atsidūrė negyvenamoje saloje...

Ir štai šioje vietoje prasideda klasikinė istorija, daug kartų perpasakota, suvaidinta ir nufilmuota, bei gavusi bendrą „robinzonados“ pavadinimą.

Iš anglų kalbos vertė Stasys Tomonis


Parašykite atsiliepimą apie "Robinzonas Kruzas"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Nuotykių ir istoriniai romanai

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Robinzonas Kruzas, kurią skaitytojams dovanoja Daniel Defoe. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Daniel Defoe su knyga Robinzonas Kruzas jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Robinzonas Kruzas patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Daniel Defoe. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Robinzonas Kruzas palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Robinzonas Kruzas" perkama kartu