NAUJIENA! -30% nuolaida visai BIOK kosmetikai! Naršykite čia >>

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Ten, už lango

Kaina: 15,69 €
Kaina su kodu: 11,77 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2024-04-30 15.69 InStock
Į krepšelį 11,77 € -25% su kodu
PATOGU

Knygos "Ten, už lango" aprašymas

ĮPRASMINTA NE VIENO ŽMOGAUS, O VISO POKARIO ISTORIJA

Pokario Suvalkijos vardai lietuvių literatūroje miniatiūrose atgimsta jau daugiau kaip du dešimtmečius. Juos atidžiai įsiklausydamas šiojo krašto pasakojančiųjų užrašo prozininkas Justinas Sajauskas.

„Ten, už lango“ – ankstesnių istorinių miniatiūrų knygų tęsinys. Joje nėra linijinės įvykių sekos, nors įvykiai glaudžiai susiję laiko ir erdvės ryšiais, vaizduojama visuma. Teksto kompozicija – kinematografiška, mozaikiška. Pagrindinis veikėjas – pokario žmogus. Apie šio laiko moralę, vidinę kultūrą, pilietiškumą, meilę ir ištikimybę pamatinei žmogaus laisvės vertybei, šeiminiams ryšiams ir sukasi visas Suvalkijos krašto pokario etapas.

Pasakojimas sutelkiamas ties laiko įvykiu: jungtimis tampa erdvė ir konkretus istorinis tarpsnis. Beveik visų miniatiūrų leitmotyvas – išdavystės padariniai. Ryškiausiai vaizduojami partizanų ir stribų susidūrimai. Taupūs, trumpi, bet talpūs sakiniai alsuoja absurdo, paradokso poetika.

Miniatiūrose žmogus dažnai tampa bejėge marionete racionaliai nesuvokiamų būties dėsnių akivaizdoje. Paskutinis miniatiūros sakinys – savotiška išvada, kartais nuskambanti pranašiškai, kartais – ironiškai, o kartais – geliamai karčiai.

Greta absurdo poetikos, farso, ironijos yra daug vilties ir džiugesio, kad atėjo ta diena, kuria anuomet taip tikėjo žmonės – ir jų vardai neužmiršti. Liko ženkluose.

Justinas Sajauskas – rašytojas, muziejininkas, redaktorius, daugelio knygų autorius. Aktualiausia kūrybos tema – pokaris, žmogaus egzistencija jo ribinėse situacijose. 2001 m. pasirodė autoriaus miniatiūrų romanas „Suvalkijos geografija“, 2007 m. šio tęsinys – „Užkritę lapai“. 2014 m. iš pastarųjų dviejų, papildžius naujais pasakojimais, sudėlioti „Neužmirštami Suvalkijos vardai“, sulaukę dėmesio literatūros bendruomenėje. Knyga įtraukta į kūrybiškiausių 2014 m. knygų dvyliktuką, 2015 m. apdovanota LR Krašto apsaugos ministerijos Patriotų premija.Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Ten, už lango"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių eseistika

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Ten, už lango", Justinas Sajauskas. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Justinas Sajauskas su knyga "Ten, už lango" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Ten, už lango" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Justinas Sajauskas. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Ten, už lango" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Ten, už lango" perkama kartu