⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Vanda Juknaitė (g. 1949 m. lapkričio 28 d. Papiliuose, Rokiškio raj.) – Lietuvos prozininkė, dramaturgė, eseistė.

Vanda Juknaitė 1972-ais metais baigė lituanistikos studijas Vilniaus universitete. Po to pradėjo dirbti mokytoja bei skaitė paskaitas Klaipėdos konservatorijoje.

Vanda Juknaitė knygos

Rasta: 7

Išsiduosi. Balsu | Vanda Juknaitė
10,39 €
Turime sandėlyje
Tariamas iš tamsos. Pokalbiai su vaikais | Vanda Juknaitė
  • Nauja knyga
12,99 €
Knygą turėsime: 2023-10-02
Rasta: 7

Nuo 1975-tų metų Vanda Juknaitė dėsto Lietuvos edukologijos universitete ir sėkmingai išugdė ne vieną mokytojų kartą.
Moteris aktyviai dirba su socialiniais projektais, daug dėmesio skiria probleminiams vaikams, namų neturintiems žmonėms, neįgaliesiems. Vanda Juknaitė Anykščių rajone šioms pažeidžiamoms grupėms įsteigė vasaros stovyklą.

Pirmoji autorės knyga pasirodė 1983-iais metais. „Ugniaspalvė lapę“ sudarė keli apsakymai bei apysaka. 1990-tais metais buvo išleistas romanas „Šermenys“. Jis lyg šiol yra vienas žymiausių autorės kūrinių ir vaizduoja žemdirbių kultūrai tekusius išbandymus okupacijos metu. Už šį romaną autorei 1993-iais metais buvo skirta Juozo Paukštelio premija, o 1994-tais metais ji gavo Žemaitės literatūrinį apdovanojimą.

Taip pat už savo kūrybą rašytoja buvo pagerbta Lietuvos Respublikos Vyriausybės meno premija (2004) bei Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija (2008).

Vanda Juknaitė skaitytojų širdis palietė ir kūriniu „Stiklo šalis“. Jame rašytoja nagrinėja sudėtingus motinystės, depresijos, ligoto kūdikio auginimo, vienatvės klausimus.

Septintoji rašytojos knyga „Tariamas iš tamsos: pokalbiai su vaikais“ buvo ekranizuota. Pagal ją režisierė Giedrė Beinoriūtė pastatė filmą „Pokalbiai rimtomis temomis“. Knygoje surinkti autorės pokalbiai su ypatingo likimo vaikais – turinčiais fizinę ar protinę negalią, nusikaltusiais, neturinčiais šeimos. Atskleidžiamas jų gebėjimas samprotauti skaudžiomis temomis. Pirmasis „Tariamas iš tamsos“ tiražas buvo išpirktas žaibiškai, o po kartotas. Knyga išversta į hebrajų, lenkų, anglų bei vokiečių kalbas, o taip pat įtraukta į vidurinės mokyklos privalomų skaitinių programą.

2016-tais metais rašytoja Vanda Juknaitė buvo paskelbta Tolerancijos metų žmogumi. Apdovanojimą teikia Sugiharos fondas „Diplomatai už gyvybę“. Nominacija kiekvienais metais yra skiriama žmogui, kuris savo darbais ar kūryba pasisakė prieš antisemitizmą, kitaminčių bei kitataučių persekiojimą, smurtą bei prievartą. Vanda Juknaitė šiuo apdovanojimu pagerbta už savo pasisakymus Holokausto tema, skatinimą nepamiršti istorijos ir didžiausios dvidešimtojo amžiaus tragedijos.

Vanda Juknaitė laikoma pastabia ir jautria rašytoja. Savo knygose ji kreipia dėmesį į rimtas socialines problemas, žmogiškąsias vertybes, atsakomybę už save bei kitus. Taip pat ji mato ir skaitytojams rodo paprastus žmones, nuskriaustuosius, tuos, kurie gyvena anapus visuomenės ribų. Autorė kalba apie šeimą, pareigą, pagarbą. Vandos Juknaitės išskirtinumas – aiški pozicija. Ji tiki, kad svarbiausias yra ryšys su kitu žmogumi.