Ženkliai PIGIAU - prekės vos iki 5€! Naršykite čia >>

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Žali

3.6
(21 įvertinimai) Įvertinkite
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2022-10-19 Eglė Liachauskaitė-Franckevičienė

Miela, Palmira Visockiene, Mariaus Ivaškevičiaus knygų „Žali“ papildymą užsakėme, turėtume gauti artimiausiomis dienomis. Informavome Jus ir el. paštu.


Šiuo metu neparduodama

2024-06-30 10.99 SoldOut

Knygos „Žali“ aprašymas

Dramaturgo, rašytojo Mariaus Ivaškevičiaus romanas „Žali“ yra laikomas vienu labiausiai neįvertintų lietuvių literatūros kūrinių. Ši knyga sukėlė ir nemenką skandalą, kuomet autorius buvo kaltinamas partizanų atminimo išniekinimu. Tačiau pagrindinė rašytojo nuodėmė yra ta, kad jis savo veikėjus pavaizdavo be temai būdingo patoso, žmogiškus, su visomis žmones vienijančiomis silpnybėmis.

Kultūros istorikas Aurimas Švedas savo apžvalgoje teigė, kad šis kūrinys yra tarsi veidrodis, atspindintis XXI amžiaus lietuvio santykio su partizanų istorija paieškas.

„Žali“ – modernus, sudėtingas kūrinys, kurį skaityti bus nelengva. Teksto struktūra novatoriška, autoriaus nevengia stiliaus eksperimentų. Knygoje gausu nutylėjimų, sapnų, atsiminimų, savianalizės ir meninė išraiška bei literatūrinis meistriškumas čia stovi ant aukštesnio laiptelio nei istoriniai faktai.

Mariaus Ivaškevičiaus romane „Žali“ aprašoma tik viena diena – 1950-ųjų metų rugpjūčio 21-oji. Pagrindinis knygos veikėjas, aplink kurį ir sukasi postmodernus siužetas, yra partizaninio pasipriešinimo vadas Jonas Žemaitis. Autorius, rašydamas apie pokarį, atsisako patriotinės patetikos ir kuria dramą, kuri apjungia meilę, išdavystę, mirtį, ištikimybę. Kūrinyje netrūksta absurdo, intrigų bei egzistencinių idėjų.

Romaną rekomenduojama perskaityti kiekvienam. Visų pirma, kaip modernų, talentingai parašytą literatūrinį kūrinį, o po to, kaip knygą, kuri laikoma viena skandalingiausių per visą Nepriklausomybės laikotarpį, tačiau vertinama taip nevienareikšmiškai, kad būtina susidaryti savo nuomonę.

Marius Ivaškevičius (g. 1973 m.) – rašytojas, dramaturgas, scenarijų autorius.

Autoriaus pjesės „Madagaskaras“ ir „Išvarymas“ sulaukė daugybės palankių atsiliepimų ir sutraukia pilnas sales žiūrovų. Dramaturgo pjeses režisavo vieni žymiausių Lietuvos režisierių – Rimas Tuminas bei Oskaras Koršunovas.

Marius Ivaškevičius Vilniaus universitete studijavo lietuvių filologiją, vėliau dirbo „Respublikos“ priedo redaktoriumi, LRT kultūros laidų žurnalistu bei režisieriumi. 2018-ais metais autorius buvo įvertintas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija.

Trumpas aprašymas negali perteikti postmodernistinio romano nuotaikos ir idėjų, tad kviečiame jį įsigyti internetu ir perskaityti patiems. Pirkti online įvairaus žanro knygas paprasta ir greita. Čia visada rasite aprašymus, santraukas, ištraukų, puslapių skaičių. Džiugi žinia norintiems sutaupyti yra ta, kad geras knygų kainas užtikrina akcijos ir išpardavimai, viliojantys apsipirkti pigiau.


  • Autorius: Marius Ivaškevičius
  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 368
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094662935

2023-06-14

Žmogus negyvenęs pasipriešinimo kovų laikotarpiu neturėtų rašyti romanų dergdamas partizanus, dar daugeliui iš jų tebeesant gyvų. Deja, šis išpuolis įdiegiant melagingą naratyvą apie kritišką Lietuvai periodą nėra atsitiktinis.

2022-10-19

Miela, Palmira Visockiene, Mariaus Ivaškevičiaus knygų „Žali“ papildymą užsakėme, turėtume gauti artimiausiomis dienomis. Informavome Jus ir el. paštu.

2022-10-13

kada turėsite šią knygą

2021-08-30

Pradėjus skaityti knygą, buvau nusiteikusi gan skeptiškai, nes radau daugiau neigiamų, nei teigiamų atsiliepimų apie ją. Bet labai džiaugiuosi, kad nepasidaviau kitų nuomonei, o nusprendžiau susidaryti savąją... Knyga man labai patiko, įdomus rašymo stilius, autorius atskleidžia to laikotarpio žmonių mąstysena, bei santyki tarpusavyje. Labai rekomenduoju perskaityti ir tiems, kurie yra nusiteikia skeptiškai, taip kaip buvau aš :)

2021-08-11

Visai be reikalo neįvertinta knyga, man asmeniškai labai patiko

2021-07-19

Man knyga patiko, iškėlė daug klausimų, bet tuo pačiu ir atsakė į juos. Patiko autoriaus keliamos provokacijos, kadangi tai padėjo daugiau pačiai apmąstyti viską

2021-06-29

2021-06-17

Knyga sukelianti labai daug klausimų. Daugiau klausimų nei atsakymų. Net nežinau ko siekė Ivaškevičius šiuo kūriniu, bet tikriausiai ne tokios negatyvios nuomonės kurią sugeria ši knyga.

2021-06-15

neskanu skaityti, kažkaip perlenkta lazda mano galva. ..

2021-06-14

Skaityti vertinti gali kiekvienas, bet kad 6i knyga rimtai kirsina zmones tai faktas. ir yra del ko

2021-06-06

Ko siekė autorius ir ką jis galvojo rašydamas šią knygą? Jei motyvas buvo išprovokuoti, tai pavyko, bet kam to reikia? Galima buvo ir nuosaikesnį veikalą pateikti.

2021-06-06

Sunku buvo nenusiteikti priešiškai imant į rankas šią knygą, po ažiotažo, kurį ji sukėlė. Vertinu autoriaus poziciją, gal galima į šią situaciją pažvelgti iš jo perspektyvos, bet man tai buvo tiesiog neprimtina. Slogus įspūdis.

2021-05-31

Tik pakartosiu, nėra blogos reklamos. Ivaškevičiui ši knyga tik padidino žinomumą.

2021-05-27

Visiems tiems heiteriams. Pasaulis nesugriuvo ir nenustojo suktis. O medalis visada turi dvi puses. Ir teigti kad tik ta kurią jūs asmniškai pripažįstat, yra teisinga -siauras požiūrio kampas.

2021-05-25

Puikus kūrinys. O labiausiai mane asmeniškai džiugina, kad jis sukelia kažkam pykčio konvulsijas. Literatūra turi mokėt provokuot, tą turi suprasti kiekvienas skaitytojas

2021-04-14

Galima pritarti, galima nepritarti, gali pykti iki gali rėkti, gali džaugtis, bet perskaityti būtina.

2021-02-19

Man neaišku tik viena-ar šitų nesveikų paistalų autorius pabėgęs, ar paleistas per klaidą?

2020-02-04

Supažindino ,,menininkas" su visu savo žarnyno turiniu, o tas jo turinys - kaip reta dvokiantis. Apgailėtinas koloborantas. Moralinis iškrypėlis.

2019-08-31

Nuo pradžios iki pabaigos tekstas kelia šleikštulį. Tai vienintelė knyga, kurią tik perskaitęs suplėšiau ir išmečiau į šiukšlių dėžę. Kam perleidinėti tokias pamazgas...

2019-01-16

Tyto Albos knygų gyvenime daugiau nepirksiu. Šitokį literaturinį neadekvatų ŠŠŠ....... parašė. Smirda ir net labai.

Ačiū Dieve, kad nuo spektaklių apsaugojai.

2018-04-04

Man patiko.Apie tą laikotarpį aš turiu savo nuomonę.Visko buvo tada.

Parašykite atsiliepimą apie „Žali“

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą „Žali“, Marius Ivaškevičius. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Marius Ivaškevičius su knyga „Žali“ jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga „Žali“ patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Marius Ivaškevičius. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą „Žali“ palikti ir jūs.

 


Dažnai su „Žali“ perkama kartu