NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Marius Ivaškevičius (g. 1973 m. kovo 26 d., Molėtai, Lietuva) – lietuvių rašytojas, prozininkas, dramaturgas, kino scenarijų autorius. Jis geriausiai žinomas dėl savo pjesių „Išvarymas“ ir „Madagaskaras“ bei nevienareikšmiškai vertinamo romano „Žali“.

Gydytojų šeimoje gimęs Marius Ivaškevičius mokėsi Molėtų 2-ojoje vidurinėje mokykloje, vėliau studijavo Vilniaus universitete lietuvių filologiją.

Marius Ivaškevičius knygos

Rasta: 11

Miegantys | Marius Ivaškevičius
10,49 €
Turime sandėlyje
Tomas Mūras | Marius Ivaškevičius
-10% su kodu: PATOGU
7,79 €
Kaina su kodu: 7,01 €
Turime sandėlyje
Rasta: 11

1996-1999 m. dirbo žurnalistu laikraščio „Respublika“ šeštadienio priede vyrams „Julius“, vėliau tapo jo redaktoriumi. Dirbo kultūros laidų žurnalistu bei režisieriumi televizijoje.

Rašytojas savo kūryboje siekia iš naujo papasakoti nacionalinius mitus ir persvarstyti tautinio mentaliteto bei tapatybės klausimus.

Marius Ivaškevičius sako laikantis save dramaturgu ir neberašantis prozos, bet pripažįsta ją taip pat kūręs kaip dramą. Jį domina dramatiškos, ribinės situacijos, kai normos netenka galios ir keičiasi žmonių elgsena. Anksčiau Lietuvos istorijos klausimais besidomėjęs rašytojas mano, kad būtina keisti būdą, kuriuo pasakojama šalies praeitis.

Rašytojo vardą išgarsino dvi pjesės, pagal kurias spektaklius kūrė garsiausi Lietuvos režisieriai. Pjesę „Madagaskaras“, kurioje pasakojama apie tarpukario Lietuvą, pastatė Rimas Tuminas, o emigracijos temą nagrinėjantį „Išvarymą“ režisavo Oskaras Koršunovas. 2011 m. pasirodęs spektaklis iki šiol sulaukia didžiulio susidomėjimo ir sutraukia pilnas sales žiūrovų.