NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Kornelijus Platelis (g. 1951 m.) – lietuvių poetas, eseistas, vertėjas, valstybės veikėjas, daugelio premijų laureatas. Tarp jų, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos (2002 m.), Lietuvos literatūros ir tautosakos instituto premijos už kūrybiškiausią 2018 metų knygą (2019 m.) laureatas. Be daugelio apdovanojimų už kūrybą 2011 m.

Kornelijus Platelis knygos

Rasta: 9

Korijantys veidrodžiai | Kornelijus Platelis
-10% su kodu: PATOGU
10,59 €
Kaina su kodu: 9,53 €
Turime sandėlyje
Įtrūkusios mėnesienos | Kornelijus Platelis
-10% su kodu: PATOGU
7,49 €
Kaina su kodu: 6,74 €
Turime sandėlyje
Poezijos pavasaris 2023 (su CD) | Kornelijus Platelis
-10% su kodu: PATOGU
22,99 €
Kaina su kodu: 20,69 €
Turime sandėlyje
Susitikimai prieblandoje (su 2 CD) | Kornelijus Platelis
-10% su kodu: PATOGU
15,25 €
Kaina su kodu: 13,72 €
Turime sandėlyje
Įtrūkusios mėnesienos (knyga su defektais) | Kornelijus Platelis
-10% su kodu: PATOGU
4,49 €
Kaina su kodu: 4,04 €
Turime sandėlyje
Rasta: 9

poetas apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi.

Pateikiame trumpą autoriaus biografiją. 1973 m. K. Platelis įgijo kelių statybos inžinieriaus specialybę Vilniaus inžineriniame statybos institute. 1975–1988 m. dirbo inžinieriumi įvairiose Druskininkų statybos organizacijoje, 1988–1991 m. buvo laisvas rašytojas, 1991–1993 m. LR kultūros ir švietimo viceministras. Ėjo ir kitas svarbias politines pareigas. 1998–2000 m. - LR švietimo ministras, 2001–2014 m. - savaitraščio „Literatūra ir menas“ vyriausiasis redaktorius.

Toliau pateikiamoje citatoje atsispindi pagrindiniai Kornelijaus Platelio kūrybos bruožai, kurie itin ryškūs eilėraščių rinktinėje „Įtrūkusios mėnesienos“. „Autoriaus kūryba paklūsta šiuolaikinės poezijos tendencijoms, joje visuomet buvo gausu erotinių motyvų – moteris, gamta užima svarbią vietą K. Platelio poezijoje. Jis dažnai pasitelkia antikinius motyvus, siužetus, kurie giliau ir subtiliau atspindi meilės, įsimylėjimo būsenų ar moteriškumo temas.“
Apie kitą savo knygą – „Korijantys veidrodžiai“ – pats autorius teigia:  „Gal ir per daug čia apie tikrovę ir jos atspindį sąmonėje, apie pirmosios nepažinumą ir antrojo nepatikimumą.“ Vis dėlto, vargu, ar gali būti per daug pamąstymų apie realybės dualizmą ir skirtingus žiūros taškus į ją, kurie, greičiausiai, priklauso nuo paties žiūrinčiojo ir jo pasaulėvokos.

Jeigu jums nesvetimos autoriaus gvildenamos temos, tikime, kad susidomėsite ir kita jo knyga: „Susitikimai prieblandoje (su 2 CD)“, kurią pristatydama, Audinga Peluritytė teigia: „melancholiška meditacija Platelis itin priartėja prie savo kartos poetų, ypač Kajoko ir Miliauskaitės.“ Kornelijaus Platelio poezijos mėgėjams, besidomintiems ir kitų autorių kūriniais, priskiriamais Lietuvių eilėraščių ir dramų žanrui, kviečiame užsisakyti juos internetu! Elektroniniame knygyne Patogupirkti.lt jūsų laukia ne tik poezija, bet ir prozos, dalykinės literatūros darbai, stalo žaidimai, lavinamieji žaislai, užrašinės ir kitos prekės turiningam laisvalaikiui.