⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas į paštomatus nuo 15 ar 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Įtrūkusios mėnesienos (knyga su defektais)

Kaina: 4,49 €
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2023-03-31 4.49 InStock
Į krepšelį

Knygos "Įtrūkusios mėnesienos (knyga su defektais)" aprašymas

Galimas knygos brokas (gali būti likusi žymė nuo anksčiau ant knygos nugarėlės užklijuotos kainos, pageltę kai kurių knygų puslapiai, gali būti susilankstęs, subraižytas arba įplyšęs knygos viršelis).

Knyga "Įtrūkusios mėnesienos" įtraukta į geriausių Metų poezijos knygų penketuką.

Dešimtoji lietuvių poeto Kornelijaus Platelio eilėraščių knyga „Įtrūkusios mėnesienos“ atskleidžia artistišką ir gilų poeto kalbėjimo būdą ir įtraukia į moteriškumo esmės paieškas.

Kornelijaus Platelio poezija neatsiejama nuo erotikos, antikinių, biblinių įvaizdžių. Ne išimtis ir naujausia eilėraščių rinktinė „Įtrūkusios mėnesienos“. Estetiška kalba išgrynina kiekvieno eilėraščio temą ir problematiką. Poetas nesiekia vienu tekstu aprėpti begalės būsenų, jausmų ar klausimų, jis susikoncentruoja ties viena tema ir ją išgvildena arba palieka pleventi ore – skaitytojui spręsti, kas iš tikrųjų čia svarbu, ir ieškoti ribos tarp realybės ir sapno.

Pavadinimas „Įtrūkusi mėnesiena“ – atskleidžia įvaizdį, kurį poetas pasitelkia kaip tam tikrą regėjimo lauką. Įtrūkusi mėnesiena neperšviečia gilumos, neišskaidrina tamsaus vandens, tačiau tas šviesos lūžis sukuria galimybių naujai pažvelgti į erdvę, diskutuoti su pasaulio atspindžiu savo paties sąmonėje.

Autoriaus kūryba paklūsta šiuolaikinės poezijos tendencijoms, joje visuomet buvo gausu erotinių motyvų – moteris, gamta užima svarbią vietą K. Platelio poezijoje. Jis dažnai pasitelkia antikinius motyvus, siužetus, kurie giliau ir subtiliau atspindi meilės, įsimylėjimo būsenų ar moteriškumo temas. K. Platelio eilėraščiuose dažnai susitinka dvi, rodos, prieštaringos, būsenos – meilė ir mirtis.

Eilėraščiai knygoje „Įtrūkusi mėnesiena“ dažnai tarsi neturi lyrinio subjekto, kalba tiesiogiai, nevienprasmiškai, jautrumas pinasi su ironija ir humoru. Autorius, kaip antikoje, įsikūnija į moterį, tarsi Senovės Graikijos teatro aktorius užsideda jos kaukę ir bando suvokti moteriškumo simbolių, situacijų reikšmes.

Knygos viršelyje – penkios graikiškos moterų figūrėlės, sukurtos II amžiuje prieš Kristų, rastos Epidaure ir saugomos Nafpliono muziejuje. Tai tarsi dar viena nuoroda į šios eilėraščių rinktinės esmę – moteriškumo veidų, kaukių ir jų prasmės paieškas.

Kornelijus Platelis (g. 1951 m.) – poetas, vertėjas, visuomenės veikėjas. 1973 m. baigė Vilniaus inžinerinį statybos institutą, įgijo kelių statybos inžinieriaus specialybę, dirbo inžinieriumi įvairiose Druskininkų statybos organizacijoje. Nuo 1988 m. – laisvas rašytojas, 1991–1993 m. buvo LR kultūros ir švietimo viceministras, vėliau Lietuvos miestų sąjungos konsultantas, Druskininkų vicemeras, leidyklos „Vaga“ direktorius. 1998–2000 m. tapo LR švietimo ministru, o nuo 2001 buvo savaitraščio „Literatūra ir menas“ vyriausiasis redaktorius.

Vertė E. E. Cummingso, Ted Hughes, John Keatso, Adomo Mickevičiaus, Czesławo Miłoszo, Adomo Naruševičiaus, Wisławos Szymborskos ir kitų autorių eilėraščių, „Rigvedos“ himnų, nemažai esė, kritikos straipsnių, apsakymų, yra parašęs paaiškinimus Senajam Testamentui.

K. Platelio eilėraščių buvo išversta ir paskelbta anglų, armėnų, baltarusių, bulgarų, čekų, estų, galisiečių, gėlų, graikų, gruzinų, ispanų, italų, japonų, kinų, korėjiečių, latvių, lenkų, makedonų, norvegų, portugalų, prancūzų, rusų, slovėnų, švedų, ukrainiečių, vengrų, vokiečių kalbomis antologijose ar žurnaluose.

Yra pelnęs daugybę apdovanojimų už savo kūrybą, o 2002 metais apdovanotas Nacionaline Lietuvos kultūros ir meno premija.


  • Autorius: Kornelijus Platelis
  • Leidėjas: Odilė
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 144
  • Formatas: 14x23, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098222043-BR

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Įtrūkusios mėnesienos (knyga su defektais)"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių eilėraščiai ir dramos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Įtrūkusios mėnesienos (knyga su defektais)", Kornelijus Platelis. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Kornelijus Platelis su knyga "Įtrūkusios mėnesienos (knyga su defektais)" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Įtrūkusios mėnesienos (knyga su defektais)" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Kornelijus Platelis. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Įtrūkusios mėnesienos (knyga su defektais)" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Įtrūkusios mėnesienos (knyga su defektais)" perkama kartu