Kristina Ohlsson (g. 1979 m. kovo 2 d.) – politologė ir nemažai apdovanojimų pelniusi kriminalinių detektyvų ir knygų vaikams švedų rašytoja.

Užaugo Kristianstade, vėliau persikėlė į Geteborgą. Vaikystėje būsima rašytoja mėgo skaityti knygas apie šnipus ir svajojo dirbti slaptojoje policijoje, tačiau turėjo ir dar vieną svajonę - tapti rašytoja.

Kristina Ohlsson knygos

Rasta: 19

Stebuklingoji širdis | Kristina Ohlsson
  • Nauja knyga
-36% su kodu: PATOGU
14,99 €
Kaina su kodu: 9,59 €
Turime sandėlyje
Didžiosios traukinių mįslės byla | Kristina Ohlsson
-26% su kodu: PATOGU
12,69 €
Kaina su kodu: 9,39 €
Turime sandėlyje
Vaiduoklių namo paslaptis | Kristina Ohlsson
-24% su kodu: PATOGU
9,69 €
Kaina su kodu: 7,36 €
Turime sandėlyje
Apleistosios pilies paslaptis | Kristina Ohlsson
-24% su kodu: PATOGU
9,29 €
Kaina su kodu: 7,06 €
Turime sandėlyje
Šešėlis | Kristina Ohlsson
-26% su kodu: PATOGU
20,59 €
Kaina su kodu: 15,24 €
Turime sandėlyje
Pavojingojo rūko byla | Kristina Ohlsson
-26% su kodu: PATOGU
11,59 €
Kaina su kodu: 8,58 €
Turime sandėlyje
Erelių uolos paslaptis | Kristina Ohlsson
-26% su kodu: PATOGU
10,79 €
Kaina su kodu: 7,98 €
Turime sandėlyje
Hester Hilo paslaptis | Kristina Ohlsson
-24% su kodu: PATOGU
9,39 €
Kaina su kodu: 7,14 €
Turime sandėlyje
Ledlaužis | Kristina Ohlsson
-26% su kodu: PATOGU
18,39 €
Kaina su kodu: 13,61 €
Turime sandėlyje
Vilkolakio paslaptis | Kristina Ohlsson
-22% su kodu: PATOGU
9,99 €
Kaina su kodu: 7,79 €
Turime sandėlyje
Šiurpiojo šešėlio byla | Kristina Ohlsson
-26% su kodu: PATOGU
10,29 €
Kaina su kodu: 7,61 €
Turime sandėlyje
Mumijos mįslė | Kristina Ohlsson
-22% su kodu: PATOGU
10,59 €
Kaina su kodu: 8,26 €
Turime sandėlyje
Audrų stebėtojas | Kristina Ohlsson
-26% su kodu: PATOGU
16,59 €
Kaina su kodu: 12,28 €
Turime sandėlyje
Rasta: 19

Kurti istorijas Kristina Ohlsson pradėjo būdama septynerių, rašymas visada buvo vienas svarbiausių rašytojos pomėgių.

Vėliau studijavo politikos mokslus Stokholme. Ne vienerius metus dirbo Švedijos teisėsaugos antiteroristinių operacijų skyriuje bei Užsienio reikalų ministerijoje, dėstė Švedijos gynybos universitete.

Pirmoji knyga - detektyvinis romanas „Askungar“ - pasirodė 2009 metais. Knyga sulaukė teigiamų ir literatūros kritikų, ir skaitytojų atsiliepimų. Rašymas atimdavo vis daugiau laiko ir 2012 metais Kristina Ohlsson nusprendė atsidėti vien kūrybai.

2013 metais pasirodė pirmoji knyga vaikams „Stiklo vaikai“. Knygoje pasakojama apie 12-metę mergaitę Bilę; ji persikelia į naujus namus, kuriuose ima dėtis paslaptingi ir keisti dalykai. Knyga gavo Švedijos radijo romano vaikams apdovanojimą. Kitos šios serijos knygos lietuvių kalba „Sidabrinis vaikas“ ir „Akmeniniai angelai“.

Lietuvių kalba kol kas galima rasti tik du Kristinos Ohlsson detektyvus: „Audrų stebėtojas“ ir „Ledlaužis“. Pagrindiniai šios serijos veikėjai – policijos detektyvė Marija Martinson ir buvęs finansininkas Augustas Strindbergas, kuris meta darbą Stokholme ir atsikrausto į vakarinę Švedijos pakrantę norėdamas įgyvendinti seną svajonę – atidaryti naudotų daiktų parduotuvę.

Lietuvių kalba išleista nepaprastai populiari tarp vidurinio mokyklinio amžiaus skaitytojų „Monstrų trilogija“ - „Mumijos mįslė“, „Vilkolakio paslaptis“ ir „Zombių karštinė“.

Dar viena puiki knygų vaikams serija - „Vaiduoklių biuras“. Kol kas šios 6-9 metų skaitytojams skirtos kvapą gniaužiančios serijos yra tik dvi dalys: „Šiurpiojo šešėlio byla“ ir „Paslaptingos saldainių pabaisos byla“.

Rašytoja yra išleidusi dar kelias detektyvinių romanų serijas: šešis romanus, kuriuose nusikaltimus tiria Fredrika Bergman ir Alex Recht ir keturių detektyvų seriją, kurią jungia detektyvo Martino Benner personažas. Šių knygų lietuvių kalba kol kas nėra, tačiau tikėsimės, kad leidėjai, leidžiantys  Kristina Ohlsson knygas, jas išvers, ir lietuvių detektyvų skaitytojai galės mėgautis dar vienos švedų detektyvinės literatūros karalienės kūryba.

2012 m. rašytoja apdovanota Stabilo premija kaip geriausia pietų Švedijos kriminalinių romanų rašytoja, o 2017 m. apdovanota „Crimetime Specsavers“ premija už vaikų kriminalinę literatūrą.