⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Petro imperatorė

4.5
(37 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 14,49 €
  • Pristatysime: per 18-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-01-10 Edita Ivoskuenene

Beprotiškai gera knyga.Abi knygas gavau dovanų Kalėdoms.Pagalvaojau,bus gerai užmušti laiką,kai neturėsiu ką veikti.Bet nieko panašaus,įtraukė.Pirma knygą perskaičuau per 4 dienas.Baigiu antra,ir galiu pasakyti,kad autorė profesionalė.Norisi skaityti toliau ir toliau


2023-09-30 14.49 InStock
Į krepšelį

Knygos "Petro imperatorė" aprašymas

Voltaire'as lietuvės bajorės Martos Skowrońskos – caro Petro I žmonos ir pirmosios Rusijos imperatorės Jekaterinos I – gyvenimą yra pavadinęs „labiausiai neįtikėtinu iškilimu, XVIII a. Pelenės istorija“. Tačiau romanas Petro imperatorė, pagrįstas autentiškais epochos šaltiniais, griauna bet kokius pasakiškus stereotipus.

Laikrodis muša devynias. Prasideda paskutinė imperatorės gyvenimo para. Iš mirštančio kūno realiuoju laiku ir pirmuoju asmeniu pasakojama Jos Istorija: kitokia nei vyrų rašytuose istorijos vadovėliuose.

Vos penkerių likusi našlaite, jaunystėje patyrusi tarnaitės, skalbėjos, karo belaisvės, sekso vergės dalią. Tapusi lietuvių kilmės favorito Aleksandro Menšikovo slapta mylimąja, vėliau – jo geriausio bičiulio Petro I meiluže bei žmona. Tarp dviejų lietuvių ir Rusijos caro nuo pat pradžių pulsuoja įtampos kupinas meilės ir draugystės trikampis, kuris kelia nuolatinę dvejonę: kas kuo manipuliuoja, kas yra auka, kas – suvedžiotojas, o kas sąvadautojas. Ir klausimą: kokią dalią lemia galia, kas tai – pasaka ar tragedija?

Tai pasakojimas apie Rytų ir Vakarų kultūrų, mentalitetų sandūrą vienoje toksiškoje santuokoje. Apie laiką ir prievartą. Apie psichologinę ir alkoholinę priklausomybę, skilusias ir save perkuriančias asmenybes, griaunantį karą ir nemarų grožį gimdančias svajones.

Menotyros mokslų daktarės rašytojos Kristinos Sabaliauskaitės naujausi knyga„Petro imperatorė“ – pirma dilogijos knyga, paremta išsamiais epochos tyrimais, autentiškais šaltiniais, išlikusiais istorinių asmenybių laiškais ir atskleidžianti kultūrologinę mentalitetų istoriją.
Ankstesni autorės kūriniai – tetralogija „Silva rerum“ (2008-2016) sulaukė didelio užsienio skaitytojų dėmesio, pakartotinių leidimų ir kritikų pripažinimo. Latvijoje 2014 m. „Silva rerum“ romanai buvo išrinkti į visų laikų latvių mėgstamiausių knygų šimtuką. Lenkijoje 2016 m. pirmasis „Silva rerum“ romanas pateko į prestižinės Vidurio Europos literatūros premijos „Angelus“ finalą. 2018 m. „Silva rerum II“ nominuotas Metų knygos rinkimuose istorinio romano kategorijoje.
Lietuvoje „Silva rerum“ ciklo romanai pelnė tokius literatūros įvertinimus kaip Jurgos Ivanauskaitės premija (2008), Metų knyga (2009, 2011), Liudo Dovydėno premija (2015). Autorė 2011 m. apdovanota Šv. Kristoforo statulėle už Vilniaus atspindžius literatūroje. Lietuvos skaitytojai, 2018 m. rinkdami 100 šimtmečio knygų, tetralogijai skyrė trečią vietą.
2012 m. taip pat pasirodė Kristinos Sabaliauskaitės apsakymų rinkinys – bestseleris „Danielius Dalba & kitos istorijos“. 2015 m. trys šio rinkinio apsakymai buvo išleisti angliškai knyga „Vilnius. Wilno. Vilna. Three Short Stories“.

„Kristina Sabaliauskaitė priklauso prie stipriausių ir išraiškingiausių istorinio romano balsų Europoje."
Olga Tokarczuk, „Man Booker International“ 2018 m. premijos laureatė

„Sabaliauskaitės kūryboje susiduriame su literatūra, kuri peržengia įprastines ribas ir pasakoja apie esmines, fundamentalias kultūrines patirtis.“
Tygodnik PowszechnyKiti taip pat domėjosi


2022-01-10

Beprotiškai gera knyga.Abi knygas gavau dovanų Kalėdoms.Pagalvaojau,bus gerai užmušti laiką,kai neturėsiu ką veikti.Bet nieko panašaus,įtraukė.Pirma knygą perskaičuau per 4 dienas.Baigiu antra,ir galiu pasakyti,kad autorė profesionalė.Norisi skaityti toliau ir toliau

2021-04-17

begal stipri knyga

2021-03-28

2021-03-06

Iki 100 psl. ištempiau laukdama ko nors konkretaus ir nuoseklaus. Bet knyga padrika, nuobodi, laiko gaišimas.

2021-02-25

Ši istorija taip pat puikuosis mano namų knygų lentynose

2021-02-19

Puikus romanas,kuriame atsispndi tikroviska imperatoriaus aplinka,kasdienybe,didybe,praeitis,ateitis....aciu Jums miela rasytoja. Tikiuosi,kad po sios knygos,bus Jums skirta Nacionaline premija.

2021-02-08

2021-02-02

2021-01-09

Sužavėta!

2020-12-09

Labai vidutiniška knyga. Nerekomenduočiau gaišti laiką ir skaityti ją. Gana padrikai parašyti, veiksmas ištęstas iki negalėjimo, nors to veiksmo realiai ir nėra. Sunkiai ir labai nuobodžiai skaitosi. Tikėjausi labai daug, bet likau nusivylęs.

2020-12-01

Blizgus viršus - Caro ir Imperatorės veidrodinis atspindys. Nulupus tą blizgią odą - mistiniame mėlyname fone įspaustos raidės E ir J, paslaptinga auksinė monograma... Visa knyga tiek stipri, kad galvoje ne daug galimybių susidėlioti viską. Be galo stiprūs du veikėjai nutapyti sodria rusiška kalba tokie ryškūs, kad nemanau, jog kinematografija kada prilygs. Caras - ir genijus ir šėtonas - tikras Antikristas. Katerina vienintelė moteris, kuri sugeba gyventi drauge su šiuo vulkanu. Ji ir mylinti, ir pasiaukojanti, ir puikiai prisiderinanti prie aplinkybių, drauge išliekanti išdidi. Istorinis fonas net nenagrinėtinas, nes knygoje svarbiausia žmogaus drama, pašaukimas, santykių psichologija, kartais tiesiog terapinė.

2020-10-19

Labai patiko...Labai. Laukiu, nesulaukiu antros dalies! Kada bus antra dalis?

2020-07-11

Esu sužavėta Kristinos Sabaliauskaitės talentu: taip vaizdingai papasakoti įvykiai, kad skaitant, regis, jauti ne tik veiksmo aplinką, bet ir girdi garsus ir jauti kvapus... Tai viena iš pačių geriausių mano kada nors perskaitytų knygų.

2020-06-05

Puiki knyga,viskas,kaip tuo laikotarpiu ir buvo,be skrupulų,žiauri tikrovė ir išgyvenimo realybė,laukiu kitos dalies

2020-04-08

Viena geriausių skaitytų knygų EVER. Net nesitiki, kad parašė lietuvė.

2020-03-18

Nuostabi!

2020-03-10

Nepatiko. Chaotiškas pasakojimas, nuobodūs, ištęsti, vietomis natūralistiniai epizodai, ausį rėžiantys rusiški keiksmažodžiai. Niekam nerekomenduoju.

2020-03-03

Tikrai išskirtinė knyga lietuvių literatūroje, kaip ir kiti Sabaliauskaitės kūriniai. Tarp istorinių faktų, architektūrinių detalių ir gerų kalbinių "prieskonių" centre iškyla moters - Jekaterinos I-osios - charakteringas paveikslas. Stipriai įtraukiantis tekstas neleidžia pamiršti pagrindinės veikėjos net padėjus knygą, o rašytojos absoliutus talentas stebina!

2020-01-22

Nuostabi! Labai greit perskaiciau!

2020-01-21

Pati prasčiausia skaityta knyga.

2020-01-19

Nuostabi knyga, laukiu antros dalies.

2019-12-16

Labai gera, laukiu antros dalies

2019-11-22

Tiesiog nereali knyga. Sabaliauskaitė yra seniai nusipelniusi Nacionalinės premijos.

2019-11-19

tokia baisi, įspūdinga istorija, tokia lengva ranka parašyta.

2019-11-06

Puikiai atskleista rusų kalba ir jos mentalitetas. Istorija pagauli ir įtrauki. Perskaiciau vos keliais prisėdimais. Nekantriai laukiu tęsinio..

2019-11-05

nebaigiau skaityti, kazkoks paistalas

2019-10-27

Daug žiaurybių, smurto ir baisumų...

2019-10-26

labai patiko, su nekantrumu laukiu tęsinio. Linkiu geros kloties talentingai mūsų šalies rašytojai.

2019-10-03

"Pamanyti tik, guliu išmatuose, o galvoju apie krikštą ir apie Dievą… Nieko, Dievas turbūt nesupyks. Dievas turbūt pratęs, kad apie Jį žmonės pradeda galvoti dažniausiai tik įklimpę į šūdą. Dažniausiai – savo paties pridarytą."
Apie knygą jau parašė visi rimti tinklaraštininkai ir apžvalgininkai, tad nieko labai naujo neatskleisiu, tik tiek, kad stoju į jų liaupsių šiam kūriniui gretas ir ploju autorei. Tai, ką ir kaip rašo K. Sabaliauskaitė man yra tikrai meistrystė ir didžiulis darbas, paremtas išsamia ir gilia autentiškų šaltinių analize. Kalbos stilius, raiška ir visos detalės apgalvotos taip, kad tikrai pamiršti, jog rankose – XXI a. žmogaus parašyta knyga, nes visiškai atsirandi XVII-XVIII a. Rusijoje.
Knyga turtinga istorijos ne tik pačios carienės gyvenimo, bet ir to meto aplinkos, šalies. Neįmanoma nepastebėti nuolatinio Rytų ir Vakarų lyginimo, Europos ir Rusijos pasaulių. Knygoje aprašomas laikotarpis yra tas, kai caras Petras bandė skintis tą langą į Europą, įvesti kitą laiko matavimo sistemą, etiketo taisykles, „atsivežti kultūrą“. Vyksta karas su švedais ir turkais. Sunkios Sankt Peterburgo miesto statybos. Neįmanoma nepastebėti, kaip subtiliai rašytojai pavyko atskleisti tai, kaip Rytai atsilieka nuo Vakarų. Ne tik madose, ne tik užstalės etiketo prasme, bet ir statybų, religijos (kur žmonės yra ne Dievo vaikai, o vergai). Nenorėčiau išsiplėsti ir atimti skaitymo malonumo, todėl galėčiau tik teigti, kad knyga yra puiki ne tik kaip meninis kūrinys, bet ir pažintinis. Tai tarsi labai įdomi ekskursija į to meto Rusiją, Rytų ir Vakarų mentalitetų sandūrą.
Rekomenduoju šią knygą turbūt kiekvienam, nes tie, kas mėgsta istoriją, neabejoju, kad ją skaitys ir taip. Čia yra visko: meilės, karo, dramos, išdavystės, religijos, sąmokslo ir slapukavimų, humoro. Viskas apgalvota ir susiję. Labai laukiu antros dalies ir prieš ją, manau, šią būtinai skaitysiu dar kartą.

2019-10-01

Dar nebaigusi skaityti pradéjau laukti antros knygos.

2019-09-04

Kristina Sabaliauskaitė "Petro imperatorė"

"Tik žmogaus gyvenime taip nebūna - kol galėtumei džiaugtis, vis ko nors trūksta, vis kokios kliūtys. Kai ateina išsipildžiusių norų akimirka - jau esi paparasčiausiai per senas"

Jekaterina I

Vos tik pasirodė ši knyga, buvau pasiryžuso ją perskaityti, kai tik nuslūgs visas bumas... bet.. gavosi taip, kad knygą teko perskaityti daug anksčiau nei planavau.

Labai bijojau, kad knyga mane tiesiog nuvils ir neprilygs šios autorės "Silva Rerum" sagai. Autorė dar kartą meistriškai valdo pasakotojos talentą ir plunksną.

Pasakojimas pradedamas pasakoti labai neįprastai - paskutinę Rusijos imperatorės Jekaterinos I gyvenimo parą. Kiekvienai likusiai valandai skirtas vienas skyrius. Jekaterina I pasakoja pirmuoju asmeniu, realiu laiku ir kartu atskleidžia praeities įvykius.

Tai nepaprastos moters gyvenimo istorija, kurioje labai daug skausmo, nusivylimų, baimių ir netikrumo. Jauna likusi našlaite Marta Elena Skowronska greitai supranta, kad jos gyvenimas priklauso tik nuo jos pačios. Knygos herojė buvo viskuo: skalbėja, tarnaite, karo belaisvė ir sekso verge. Sunku buvo skaityti apie karo baisumus, apie visišką bejėgystę apsiginti ir siaubingą suvokimą, kad esi priklausoma nuo kažko kito malonės ir kaip gerai mokėsi kažkam įsiteikti. To istorijos vadovėliai nepasakoja.

Ir kartu tai, meilės istorija. Tarp moters ir dviejų ją mylėjusių vyrų. Tik ta meilė toksiška... visi ieško naudos: vieni galimybės išlikti, kiti parodyti savo galią ir jėgą, treti tiesiog iškilti. Nors skaitant knygą, negali nepastebėti, kad tiek caras Petras I, tiek kunigaikštis Aleksandras Menšikovas tikrai nebuvo abejingi Jekaterinai I. Abu buvo labai svarbūs jos gyvenime: su vienu sukūrė šeimą ir turėjo būrį vaikų, kitas šalia jos buvo iki pat pabaigos.

Taip, knyga, nėra labai lengva emociškai, ir istoriškai reikia būti pasikausčiusiam.. skaičiau daug ir googlinau daug

2019-08-31

Nuostabus kurinys! Knyga kurioje yra nejuciomis perskaitomas kiekvienas zodis. Laukiu antrosios dalies!

2019-08-30

Kodėl pradedama nuo 9 skyriaus?

2019-08-21

Patiko. Stipru. Drąsu. Be ceremonijų. Įtraukia ir nepaleidžia ilgai. Laukiu antros dalies.

2019-08-21

Vėl - knyga-įvykis nuo Sabaliauskaitės genialios plunksnos. Labai stipri, be žado paliekanti knyga. Greičiau antra dalis

2019-07-27

Labai Labai laukiu šios knygos. Tikrai žinau, kad gavus pradėsiu skaityti gavimo vietoje. Nepaprastai patrauklus, užburiantis rašymo stilius, puiki lietuvių kalba, Vilniaus ir kitų miestų architektūros, statinių istorijos, daug mados, stiliaus, net maisto receptų. Visko visko - subalansuota išrankiam skoniui. Patikėkit...

2019-07-02

Parašykite atsiliepimą apie "Petro imperatorė"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Petro imperatorė", Kristina Sabaliauskaitė. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Kristina Sabaliauskaitė su knyga "Petro imperatorė" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Petro imperatorė" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Kristina Sabaliauskaitė. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Petro imperatorė" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Petro imperatorė" perkama kartu